Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| 2baculka | . | Datum vložení: 21.10.2013 09:31 hod. | |||
|
Sobota byla u nás moc krásná. Vyprala jsem povlečení a ještě pračku drobného. Vše do večera uschnulo. Dovezli jsme si dceru a ta udělal čínu s rýží, polívka z kuřecích křidýlek a přidaná zelenina. Odpoledne jsme se s mužem vrhli na zahradu. Konečně jsou zasazeny tulipány a narcisy. Ty narcisy jsem dovezla z chalupy, jelkož byly od jara venku a už se mi teď nikam nevešly. Muž zasadil česnek a zryl skoro celou zahradu.Potřebovala bych otrhat jablka, která jsou zimní, ale moc vysoko. Stejně jsou napíchaná od vos. Nevím jestli se najde někdo kdo mi s tím pomůže. V neděli jsme upekli kačenku, zelí bylo kysané a chlupaté kńedíky, které má otec moc rád. Ani jeden nezbyl. Polévku jsem vylpšila knedlíčky z kačenky a kápáním. Odpoledne jsme jeli za maminou a pak uklidit kytky na chalupě zatím dovnitř.Když jsme se vraceli, začlo drobně pršet. Prádlo naštěstí nezmoklo. K večeři jsem rozdělila uzenou makrelu pro muže a sebe. | ||||
| Hali | Krásné pohodové pondělí Vám všem! | Datum vložení: 21.10.2013 09:13 hod. | |||
|
Zase jsem chyběla,takže jsme teď pročetla asi 8 stránek-a už vidím,že reagovat bude těžké...soutěže o poklad se neúčastním,jsem tu tak málo,že stejně nedám nic dohromady.Počasí u nás je zatím pořád pěkné,užíváme si to,nemusí se tolik topit,venku se udělá kus práce a jsou příjemné procházky.Ale hřiby u nás bohužel už nerostou.Pokud nezaprší,čeká mě pořádné zalévání všeho čerstvě vysazeného-od okrasných keříků,přes jahody k malinám.Včera jsem dala do mrazáku zásobu zelených natí petrželky,libečku a celeru.A dnes zpracuju směs kořenové zeleniny,také do mrazáku.Kdysi jsem to sušila,nezabere to tolik místa,ale chutnější se mně zdá zelenina z mrazáku.Také vítám nové účastnice diskuze.Na oběd budou bramboráky,polévku zatím nevím-včera jsme totiž dojedli ze soboty,takže dnes navařím polévku i na zítra.Děvčata,ať se Vám dílo daří,k tomu pohodu a zdraví přejí Valaši. | ||||
| fanypol | Ahojky | Datum vložení: 21.10.2013 08:53 hod. | |||
|
snažila jsem se ulovit něco na pokladničku, ale nějak je to líné, nechce se puzlíkům hned v pondělí![]() jako mně![]() ![]() |
||||
| Sarita | Pěkný den | Datum vložení: 21.10.2013 08:46 hod. | |||
|
Tady večer pořádně lilo a je zamračeno. Už jsem si umyla vlasy a převlékla postele. ![]() Filipi je smutno bez pejska, ale takový je život. Mějte všechny bezbolestný a klidný den. Já moc né, večer volal syn druhý, zase starosti a problémy, asi nikdy nebude konec. ![]() |
||||
| 2baculka | Filipi, | Datum vložení: 21.10.2013 08:36 hod. | |||
|
je mí líto pejska. Vloni naši musseli také nechat uspat jezevčíka, kterého jsme měli všichni moc rádi. Bylo mu 16 také na něho stále vzpomínáme. Pořídíte si - tedy dcera daĺšího čtyřnohého kamaráda a bude další radost. | ||||
| MaKuShKa15 | Přeji pěkný den, | Datum vložení: 21.10.2013 08:23 hod. | |||
|
Začínáme opět nový týden, zatím je počasí moc pěkné, aspoň tady na Moravě.Je zima, ale když se zvedne mlha, svítí celý den sluníčko. Já mám vše nakrmeno, vnoučata už jsou ve školách, dnes ještě něco udělám se zeleninou, co je nehezká, pokřivená, ale jinak zdravá. Asi ji nastrouhám do mrazničky.Do soli ji nedávám, jsem zapomněnka a dopadlo by to špatně s vařením. Musím vařit kromě polévky, ale nevím co. Možná bude rizoto se zeleninou a kouskem kuřecího.K tomu červená řepa. Přeji pěkné vstávání, kdo si pospal a jinak ať se vám vše daří. .....![]() ![]() |
||||
| alenasilha | hezký den přeji všem | Datum vložení: 21.10.2013 08:18 hod. | |||
|
dnes jsem vydržela spát do osmi ,což je pro mě rekord | ||||
| 2baculka | Dobré ráno. | Datum vložení: 21.10.2013 08:11 hod. | |||
|
Přeji všem,aby bylo co nejlepší. Pomalu pročítám Vaše bolístky a trápení. Pokud něco bolí je vždy starost navíc. Někdy nám doktoři pomohou někdy je jejich rada pro nás méně snesitelná. Filipi nemá nadváhu, souhlasím s ostatními. Jsem na tom podobně jako Alenka, ani stres mi neber kila pryč. Někdy se doslova nacpu, je to pro mne dopink. Dušičky jsem začala řešit před mužem nahlas, jen aby věděl, že už je čas se tím zaobírat. Odbroukl naštvaně cosi neurčitého a bylo vyřešeno, tedy nevyřešeno. Díky naší starosti o taťku je toho času ale méně. Nevím jak to bude řešit. |
||||
| Bobina | Dobré ráno | Datum vložení: 21.10.2013 08:08 hod. | |||
|
U nás jasno. Na den bude hezky asi, jako včera. Nepršelo. Začíná nás přibývat. Všechny zdravím.![]() |
||||
| vocjan | Dobrý den | Datum vložení: 21.10.2013 07:44 hod. | |||
|
![]() přeji všem. U nás je mlha .Musím jet za zvířátky. Čekám dárky z Chytré ženy, tak abych byla zpět do 1/2 10 abych nemusela na poštu. Pak si Vás přečtu. ![]() ![]() |
||||