Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| fanypol | PŘEJI VŠEM KRÁSNÝ DEN | Datum vložení: 03.11.2013 08:47 hod. | |||
|
Holky, přeji hezkou neděli..já jak koukám tak jsem asi hodinu a půl koukala na emailíky, ten čas tak utíká![]() ![]() Na moučník taky mrknu, možná je to ten, co jsem taky pekla...nám hodně janlíček opadalo, tak jsem taky tady v receptech hledala, ať nepeču stále stejné..to pak bylo koláč 100x a stále jiný - jablíčkový ![]() až se trošku oteplí, tak půjdu ještě dohrabat zadní zahradu, muž včera naposled sekal trávu a přišla návštěva, tak jsem to nedohrabala, ale to bude chvilička... K obědu budu vařit krůtí kousky se spoustou zeleniny, mám brokolici, mrkev, celer, červenou papriku a v mrazáku zelené fazolky...a k tomu ryži natural..a okurkový salát ![]() MARCELKO: my taky takhle s mužem často vaříme, on maso a já přílohy,polévky a podobně Dnes je do oběda ve službě, tak se musím snažit já![]() Polévka je houbová od včera.. ![]() |
||||
| Macizaj | Aničko59 | Datum vložení: 03.11.2013 08:46 hod. | |||
|
tento moučník také peču, je fakt rychlý a dobrý. Ahoj!![]() ![]() |
||||
| Sarita | Pěknou neděli | Datum vložení: 03.11.2013 08:32 hod. | |||
|
Tady zamračeno.Už jsem udělala bramborový salát, ale zase hromadu, no pošlu dětem![]() Řízky až za cvvíli udělám.Musela jsem vyzkoušet brambory, co jsme dovezli, jsou dobré ![]() Tak Heru mají tad za dvacet korun, hrůza. ![]() Mějte pěknou neděli. ![]() |
||||
| Anicka59 | Macizaj | Datum vložení: 03.11.2013 08:32 hod. | |||
|
Je to takový křehký a měkký moučník, udělan šup-šup. Já jej pekla na 220 jako peču všechny ostatní moučníky. Tam je napsaná v receptu nižší teplota. | ||||
| Macizaj | Pěkné ráno chytrulky! | Datum vložení: 03.11.2013 08:27 hod. | |||
|
V noci pršelo a teď mrholí.Je docela teplo, ale nechce se mi nikam. Manžel bude vařit svíčkovou, už ji má obdělanou od včera, já knedlíky a polévku.Vnuci přijdou na oběd. Blaničko, já jsem marokánky pekla prvně, ale na Vánoce udělám malinké, včera jsem dělala velké jako z obchodu. Aničko59 na ten moučník se podívám. Mám napsáno plno receptů, ale stejně sháním pořád něco nového. Kristýnko,Heru a máslo mám také nasyslené v mrazáku. Ještě jsem zapomněla : Věrko, moc děkuji za seznámek. Jsi šikulka!!! ![]() Regi, ty se nikdy nezastavíš, tak ať ti slouží zdravíčko a hlavně nervy!!! ![]() Alenko, Makuško, Maruško,Evičko, Janičko a všechny, které nahlídnete moc zdravím a přeji pěknou neděli! ![]() |
||||
| Anicka59 | Bm68 | Datum vložení: 03.11.2013 08:10 hod. | |||
|
Moučníky - 2.str s názvem Čokoládová pochoutka s jablky |
||||
| MaKuShKa15 | Pěkné ráno, | Datum vložení: 03.11.2013 07:54 hod. | |||
|
máme pošmurno, asi bude pršet.Je to cítit ve vzduchu a je 100% vlhkost.7st. No ,je tu listopad a k tomu ještě dušičky....Já dnes budu dělat mleté řízky se sýrem, večer jsem si uvařila brambory a nachystala na bramborový salát.Teď jdu nachystat na polévku, vytáhla jsem si přední od krku, bude k rajské někdy a vepřová játra, udělám knedlíčky.... Možná přijede starší dcera k obědu s manželem a pojedeme společně na hřbitov za jejím tatínkem a mým prvním manželem.Už to bylo 28 let co zemřel.....Přeji vám pěknou neděli a ať vás nic nebolí.....![]() ![]() ![]() |
||||
| Bm68 | Krásný den, | Datum vložení: 03.11.2013 07:26 hod. | |||
|
děvčátka. Máme zataženo a nevlídno. Dneska budu šůrovat kuchyň, zjistila jsem (když svítilo sluníčko), že mám linku leckde pobryndanou.A obklady už to taky potřebují. Aničko, jak se jmenuje ten recept? Já sice jablka nemám, ale mám ještě od loňska ve sklenici a jablečné moučníky máme rádi. Já si nohu taky bandážuju a léky (hlavně na ředění krve) mám možná už doživotně. Zítra jdu zase ráno k lékaři. |
||||
| Anicka59 | Hezkou celou neděli | Datum vložení: 03.11.2013 06:58 hod. | |||
|
Manzel měl hluboký zánět žil před 17 lety následkem úrazu, při kterém si rozbil koleno, které měl pak skoro rok stažené draty. Léky bere dodnes. Jak mile jde někam na delší chůzi, měl by si nohy bandážovat. Někdy jej nohy bolí, někdy ne, závisí to od únavy a počasí. Je v plném invalidním důchodě, chodí o francouzské holi následkem úrazu. Jinak jsem včera pekla moučník dle receptu odsud z CHŽ a protože u něj byly jen 3 fotečky, tak jsem další 3 své poslala a uý jsou i u receptu. A protože je rychlý a zaroven dobrý, tak asi dnes udělám znovu. Je to s jablíčky, kterých máme dost, tak se alespoň nezkazí a takto spotřebují. Za hodinu byl moučník i upečený | ||||
| Avemor | *** | Datum vložení: 03.11.2013 00:47 hod. | |||
|
Křečáky mám od 15 let jsou rodové všechny děti je mají taky . Měla jsem zánět a je to hodně bolestivé. Byla jsem s tím ve špitále Píchali mi 2x denně penicilín a do patra mě nosili. Druhý zánět byl velice mírný, ale bolely mě i malé doteky jako kalhoty nebo přikrývka.Víc problémů jsem neměla. Punčochu asi až po zánětu. | ||||