Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| fanypol | Holky,přeji dobré chutnání | Datum vložení: 03.11.2013 12:04 hod. | |||
|
já už mám hotovo, jen moji chlapi ještě nedorazili.. Já punčoch-stahovací, občas nosím, ale celý den bych v nich nevydržela, jen tak 2-3hodinky, doktor v cévní poradně mi řekl, že alespoň něco než nic, když jsem chodila do práce, tak mimo letních horkých dnů jsem si je oblékala, pak na Wc stáhla..nebo některá kolegyně třeba ve skladu, tahala ![]() nyní hodně posedávám doma, tak je moc nenosím, ale loni jsem si je nechala zase předepsat, dokud se neplatí, já musím mít až po třísla, měla jsem koupené i punčocháče z lékárny přes 1 000Kč, ale hned nové jsem si je roztrhla,tak zašité jsem je nosila do práce, ale vždy jsem si říkala, aby se mi něco nestalo a někdo to moje štupování neviděl, v těch bylo dobře, ![]() ![]() |
||||
| vocjan | Přeji | Datum vložení: 03.11.2013 11:59 hod. | |||
|
![]() pěkné poledne a dobrou chuť k obědu. U nás bylo ráno mlhavo.Kousek od zahrady byly postavené od pátku dva kontejnery na zeleň.Tak jsem hned od rána jezdila. Dostřihala jsem trvalky a vozila.Otrhala jsem všechny papriky a sazenice odvezla. Oběd máme od včerejška. Kolem 11 hodiny se rozpršelo, ale to už jsem měla odvozené. Se žílami nemám naštěstí žádné zkušenosti, ale maminka na ně dost trpěla. Muž už přijel a tak jdeme obědvat.Bude nás víc, co máme bramborový salát. ![]() ![]() Mějte pěkné odpoledne. ![]() ![]() |
||||
| Macizaj | Jen nakukuji | Datum vložení: 03.11.2013 11:39 hod. | |||
|
Zavařila jsem knedlíky, za chvíli je půjdu obrátit. Muž už má svíčkovou hotovou, jako vždy je výborná. Já polévku také dodělala, vyndám knedlíky a bude hotovo. Jako zákusek zbylo pár marokánků a udělala jsem pudink s ovocem a piškoty. Přestalo pršet, tak snad budeme moci jít ven. Všem přeji dobrou chuť k obědu a večer ahoj! ![]() ![]() |
||||
| Hali | pokr. | Datum vložení: 03.11.2013 10:10 hod. | |||
|
..začalo se mu špatně dýchat,tak jsem volala brášku,ten dovezl manžela do nemocnice,a bylo to tak tak-plícní embolie.Sraženiny z té zanícené žíly se při námaze s autem utrhly a dostaly se do plic.Pobyl si nějaký čas v nemocnici...U mně zatím vždycky stačily léky a mast.Jak zánět vznikl teď,nevím.Hodně to bolí,i na dotek,nohu polohuju,nedělám nic těžkého,jen tak kolem vaření a domácnosti-a to opatrně.Ale zůstat úplně ležet,to by asi taky nebylo ono.Stahovací půnčochy-můj věčný problém!Celé roky mně je doktoři doporučovali,měla jsem vždy udělané na míru,ale stejně jsem s nimi trpěla,noha bolela,štípala,pálila,byla v ní až taková horkost.Až před rokem,při posledním zánětu mně internista řekl,že když mně to dělá takové problémy,že je to lepší bez té půnčochy-že to tak je,že to někdo nesnáší.Věřím tomu,že při křečových žilách je ta půnčocha oporou pro žilní stěnu,pro toho kdo to snese..,takže asi musí každý po poradě s lékařem zvážit co a jak..Děvčátka,opatrujte se,ať se Vám neděle vydaří! | ||||
| Bm68 | Aničko, | Datum vložení: 03.11.2013 10:10 hod. | |||
|
koláč udělám odpoledne. Něco podobného jsem kdysi pekla, mám to v receptech. Teď to udělám podle tohohle. Uklízím tu linku, ale do toho volala kamarádka, tak ještě zdaleka není konec. Dvířka od linky mám matná a trošku jako malinké hrbolky, já blbec, že jsem nechtěla raději lesklé. Tohle jde mýt dost špatně. Majko, máš šikovné děti i vnoučata, to bude promocí! Moc ti to přeju. Já se snad dočkám promoce snachy - zatím jsem byla na její bakalářské. No a vnuci, to je ještě daleko.To už tu možná ani nebudu. |
||||
| fanypol | Kuk | Datum vložení: 03.11.2013 10:06 hod. | |||
|
Hali..to je nebezpečné..asi ještě píšeš..dočtu později-- Já mám vnučky a od muže chytrá vnoučata, tak možná se taky promoce dočkám ![]() Aničko 59 -tak já pekla línecký s jablíčky,ale tento už jsem si šupla do oblíbených.. už jdu na Toulavku |
||||
| Hali | Krásnou neděli všem "seniorkám"! | Datum vložení: 03.11.2013 09:56 hod. | |||
|
Tak tady bylo zase živo,to jsem si početla!Aničko59,na koláč se hned podívám,ráda dělám nové věci,jsem blíženec a ten chce změnu,ne jenom pořád stejné recepty .Alenko,my jsme promoci v rodině zažili poprve,ale teď toho bude asi víc-další dvě vnučky (jedna je už Bc,ale zatím k tomu nechtěla rodinu,že až "na velkou promoci").A partneři tří vnuček-jeden je už Ing.,a dva jsou Bc,studují dál.A je to všechno Zlín a Olomouc,takže cestu zvládnu i já .Děvčátka,ty křečáky,to je docela problém,mám to jako Věrka-při druhém těhotenství vznikly ošklivé pletence,a ty záněty nemám sice často,první byl asi ve 25,kdy jsme byla štíhlá,žádné mimořádné zátěže na nohy,vůbec nevím,jak to tehdy vzniklo,marodila jsem s tím 6 týdnů.Manžel měl před pár lety svůj první (a doufám,že i poslední)zánět žil,doktor ho nechal marodit-soused zapadl s autem na mokré trávě,manželovi nikdy není zatěžko každému pomáhat,ale tehdy to dopadlo špatně-souseda vytlačil z příkopu,večer dostal horečku a začalo se mu špatně.. |
||||
| Anicka59 | Koláč | Datum vložení: 03.11.2013 09:40 hod. | |||
|
Vidím, že jsem dala inspiraci, právě mám kávičku a k ní ten včerejší koláč. No a na oběd bude české jídlo-Vepřo,knedlo,zelo | ||||
| badysek | Krásné nedělní ránko, | Datum vložení: 03.11.2013 09:22 hod. | |||
|
u nás sice zamračeno![]() ![]() Lidko moje řeč,komu se nelíbí ať se nedívá!!! ![]() ![]() Dneska vařím červené zelí ,brambor a pečenou vepřovou krkovičku ![]() Aničko na koláč taky kouknu ![]() ![]() |
||||
| Lydie950 | Karofka, Macizaj | Datum vložení: 03.11.2013 08:57 hod. | |||
|
Ahoj holky, děkuji vám za radu. Ráda si nechám poradit, nechci něco zanedbat, nechci zbytečně chodit k lékaři, protože nejsem hypochondr a nemám s křečákem problém bolestivý, zatím. Je taky hnusný, to jo.....já stále chodím v kalhotách,m takže mi zatím tak nějak esteticky nevadí. A do plavek? Kašlu na to, kdo nechce, ať se na mě nedívá, díky méme prsu jsem stejně taková handicapovaná , ale to se snažím krýt když jdu do vody. Chodím na turistiku, tak to si brát nebudu a na operaci vím, že to musím mít stahovací obvazy. Děkuji vám za zkušenosti a za rady. Zlatíčka moje, hezký den vám všem přeju. ![]() |
||||