Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Macizaj | Pěkný večer | Datum vložení: 12.11.2013 19:28 hod. | |||
|
Budu trochu reagovat. My půjdeme ráno také na hřbitov. Zítra to bude 47 let, co tragicky zemřela manželova maminka.Té by letos bylo 98 let a mojí mamince 91 let. Hrozně to utíká. Boženko, také jsme si před 28 lety přivezli z Chorvatska semínka datlové palmy. Vyrostla veliká, převeliká, už se snažila dostat k sousedům nad námi, manžel si stěžoval, že bude muset lézt do postele po čtyřech. Měli jsme ji v obýváku u dveří do ložnice. Zabírala nám půl pokoje. Nevěděla jsem si s ní rady. Před loňskými Vánocemi začala usychat a já, ač nerada jsem ji rozřezala a vyhodila. Bylo mi jí líto, ale už to nešlo žít s ní v jednom bytě! ![]() A to je konec pohádky o veliké řepě - ne! palmě!Makuško, tak už máš také zazimováno. Není už na co čekat. Zima se blíží. Všem přeji pěkný večer a klidnou noc! Hezky se vyspěte! |
||||
| Bm68 | Děvčata, | Datum vložení: 12.11.2013 18:55 hod. | |||
|
taky už jdu popřát hezký večer a v noci příjemné spaní!![]() ![]() ![]() Maky, tos měla mladou maminku.Moje byla skoro o 10 let starší, té by letos bylo 101. Ale tatínek byl o něco mladší. |
||||
| MaKuShKa15 | Přeji pěkný večer | Datum vložení: 12.11.2013 18:11 hod. | |||
|
Měla jsem tu malou vnučku, psaly jsme úkol z matematiky a barvama doplňovala obrázek ptáčka, to byl úkol také. Mamka se zdržela v práci,ale už je doma....Skoro celé odpoledne jsem připravovala charitativní sbírku šatsva a obuvi, lůžkovin a přikrývek. Je to až skoro za týden, ale chtěla jsem to mít hotové. Je tu dost letních věcí, co už dětem budou malé a botky také.....Byla jsem také na hřbitově, maminka by měla 92 roků, ale už je 41 roků po smrti....Venku sice svítilo slunko, ale byla zima.....Přeji vám pěkný zbytek dne, za chvíli budu dělat večeři pro manžela a pak přes koupelnu půjdu na Růžovku. Nějak jsem včera při přihrnování a zakrývání mladých jahod vymrzla.Kytky z venku už mám na verandě, tam je nejvýše i při mrazech 15st. Netopí se tam, ale je celá prosklená.Jsou tam celou zimu i ptáci a méně stupňů tam nikdy ještě nebylo.Tak ještě jednou vám přeji pěkný večer a dobrou noc. Hezky se vyspěte. ![]() ![]() |
||||
| Anna58 | Ahoj děvčata | Datum vložení: 12.11.2013 18:09 hod. | |||
|
Tak jsem si všechno přečetla. Takže se mějte hezky. ![]() ![]() ![]() ![]() |
||||
| vocjan | Přeji | Datum vložení: 12.11.2013 17:52 hod. | |||
|
![]() pěkný večer. ![]() ![]() Tak máme zazimováno.Jen ještě pokud nebude mrznout vyliji vodu ze sudů.Zatím jsme ji tam nechávali. Dnes jsem máčela orchideje a všechny čtyři mě pokvetou.Už mají 10 cm stvoly. ![]() ![]() Jdu dělat večeři. ![]() ![]() |
||||
| Bm68 | Nakukuju, | Datum vložení: 12.11.2013 17:40 hod. | |||
|
co přidali do Chytrého konta za dárečky, ale nic mně tam nezaujalo. Bobino, to jste se nadřeli s palmama. Ještě, že je máte kam dát na zimu. Kamarádka má všelijaké kytky přes léto venku - oleandry a já nevím, co ještě a na zimu to dá do haly. Taky by se mi to líbilo, ale v paneláku kam s tím. |
||||
| koudy | příjemný podvečer, | Datum vložení: 12.11.2013 16:58 hod. | |||
|
hezky jsem si početla, sprodavačkama se roztrhl pytel... já prodávala v obuvi,hned po matuře, tři roky... ![]() Lidunko, už jsem na tebe vzpomínala ,jak jsi dopadla... holky dobře radí, šetři se,hlvně nic těžkého netahej,vánoce nejsou o úklidu,hlavně,když budeš v pořádku doma se svými blízkými... ![]() záda nás trápí všechny, mě hlavně krční páteř,taky cvičím,když mě to rafne, neotočím hlavu... ![]() ![]() Dědková, gratuluji,to si pošmáknete... ![]() měla jsem ještě jednu pračku,krásně to venku uschlo a provonělo,čeká mě žehlení...brrrr... ![]() jdu dělat večeři a svačinu klukovi do práce na noc... ![]() ještě se kouknu...čauky... ![]() ![]() ![]() |
||||
| fanypol | Kuk | Datum vložení: 12.11.2013 15:36 hod. | |||
|
Už mám počteno...HOLKY,to jsme se tu sešly..já prodávala 22let nejdříve textil a oděvy a pak asi 6-7let papír,hračky, sport, to byla dřina, papír je hodně těžký,to se prodávaly ještě archy balících papírů a motalo se do ruliček a A3, A2 výkresy..balíky sešitů..tak vím, jak máte záda zničená.. ono máme nárok na rehabilitace,ale doktoři to málo píší...mně jednou na pohotovosti jeden lékař místo injekce napravil, to byl zázrak, pak jsem měla dlouho klid..mrzelo mne, že jsem se nezeptala na jméno a jednou za mnou dělal nějaké čáry máry jeden zákazník na prodejně, vůbec se mne nedoknul a já pak asi půl roku měla klid, z postele jsem skákala pomalu rovnýma nohama a ještě jednou zase paní z výpočetní techniky,dělala průzkum a když mne viděla pokroucenou, tak taky se mnou něco dělala,nějakou indickou metodu, ale nic si ode mne nechtěla vzít,tak už jsem ji nechtěla obírat o čas.. ta se tehdy zaměřila na krční páteř byla u nás asi 3x.. |
||||
| Bobina | - | Datum vložení: 12.11.2013 15:28 hod. | |||
|
Dnes jsme měli hororový den s manželem. Chystali jsme se zazimovat palmy. Od jara do zimy je máme na balkoně a na zimu je přesouváme do obyváku. Jsou v těch největších květináčích co jsme sehnali. Vysoké jsou skoro (ty palmy )3 metry. A časem chtějí utíkat z obalů. Někdy je manžel musí vyklopit a odseknout jim kus kořenů, aby se tam vešly a do spodu dá novou hlínu s kuřincama. No a jeden obal se rozbil. Tak musel useknout třičtvrtě kořenů, aby se vlezla palma do menšího květináče, který jsme měli v šopě. Tak se modlíme, aby nám palma neodešla. Pokud vydrží na jaře budem schánět nový. Jinak je to hrozná váha a kumšt dostat je z balkonu.Palmy máme už 29 let. Dovezli jsme si semínka z Chorvatska - tehdy to byla ještě JUGOŠKA. Na oběd jsme měli kuřecí vývar s dom. nudlemi a vepřové ledvinky s bramborem a okurek. |
||||
| fanypol | dobré odpoledne..jdu jen pozdravit | Datum vložení: 12.11.2013 15:19 hod. | |||
|
jdu číst..vy jste se mi tu krásně rozpovídaly![]() ![]() ![]() |
||||