Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Hali | Příjemný den bez trampot Vám všem!!! | Datum vložení: 13.11.2013 11:04 hod. | |||
|
Přišla jsem jenom pozdravit,u nás "dušičkový čas",přeprchá,mlha leze do oken,4°C. Chvíli jsem se tu u PC zdržela přebíráním pošty a teď už schvátám dolů,přichystat oběd.Včera jsem oběd odbyla knedlíky z mrazáku,s tvarohem (bylo zase chození po doktorech,po vyšetřeních,po rentgenech-ani se mně o tom nechce moc zmiňovat...).Tak dnes bude květák-smažený,manžel ho má radši než mozeček,já ostatně též.K tomu brambor,já nějakou zeleninku a manžel oblíbený kompot.Děvčata,držte se,ať Vás nezlomí žádné starosti a trable-je to někdy těžké,ale nedá se nic dělat...život zatím nekončí,tak se musíme snažit.Přeju všem co nejvíc příjemných zážitků,setkání s milými lidmi a hlavně v rodinách pohodu a zdraví!!! | ||||
| vocjan | Kuk. | Datum vložení: 13.11.2013 11:02 hod. | |||
|
![]() Jsem doma.Neprší.Vykonala jsem ranní procházku.Část vody z beček vylitá.Byl tam syn a tak nosil ke stromům.Zůstala ještě bečka u kůlny vzadu. Vařím si čaj a budu pomalu chystat na žemlovku.Bude tvaroho-jablečná. Mě se něco stalo podobné s tou peněženkou.Muž byl v nemocnici a já jela za ním.Pěněženka mě asi vypadla na nádraží.To jsem, ale zjistila až v nemocnici.Muž mě půjčil na cestu zpět a ale já tam měla bankovní kartu a tak jsem si plánovala jak vše budu muset zablokovat.Večer, ale volala sestra, jestli jsem neztratila peněženku.Byla vrácená v informacích na nádraží, ale prázdná bez peněz.Měla jsem tam právě číslo na sestru.Karta tam naštěstí zůstala.Peníze asi 2.000 jsem oželela.To se mi přihodilo asi před 20lety.To ještě byli hodně poctiví lidé.V dnešní době je to vzácnost. Jdu vařit. ![]() |
||||
| fanypol | Holky, | Datum vložení: 13.11.2013 10:48 hod. | |||
|
sláva, už jsem se dovolala..brácha peněženku má...večer byl nahlásit ztrátu a vypnul si mobil a zapomněl zapnout, až před chvílí...pán ho potkal jak šel domů, já tomu pánovi říkala, že brácha chodí o berlích, tak podle toho ho poznal a peněženku mu dal..Měl v ní celý důchod ![]() |
||||
| Bobina | Dobré dopoledne | Datum vložení: 13.11.2013 10:29 hod. | |||
|
u nás od rána prší. Regi maminka je šikulka, když začíná už chodit o berlích. Alenko to se moc často nestává, aby někdo volal a dokonce v noci, že našel peněženku. Určitě bude mít bratr radost. Vím, že máš o něho obavu. Tak jak tu čtu o tom 105 letém pánovi klobouk dolů. Dojít si sám na poštu a chtít si ještě povykládat, tak to člověk nezažije často. Zítra asi pojedeme k mamince. Před chvílí volala, že ji nezvoní zvonek. Asi tam bude potřeba vyměnit baterka. | ||||
| Macizaj | Pěkné dopoledne. | Datum vložení: 13.11.2013 09:58 hod. | |||
|
My jsme byli hned po ránu na hřbitově rozsvítit mužově mamince svíčku. Pak jsme nakoupili. Mám vyprané utěrky a ručníky,půjdu to pověsit a pak budu mýt všechny ozdoby na poličkách a na kuchyňské lince. Vařit budu švestkové knedlíky s tvarohem a zeleninovou polévku. Alenko, ještě existují poctiví lidé, mám z toho radost, snad bratra dohoníš! Filipi, měla jsi čípky vzít s sebou a vrátit je do lekárny. Ještě by ti je byli vzali. Rychle podléhají zkáze, musí být v lednici. Regi, moc vám přeji, aby se vše v dobré obrátilo! Všem přeji pěkný den! ![]() ![]() |
||||
| koudy | Dobré dopoledne, | Datum vložení: 13.11.2013 09:58 hod. | |||
|
já se sem dostanu vždy poslední, nevímproč jsem tak pomalá, ale trvá mi, než vše ráno udělám,co je potřeba...![]() u nás dnes už pod mrakem,dva dny prosvicovalo sluníčko,tak dobře,že jsem mohla ložní sušit venku...aspoň něco... vařit budu maso na špagety,sladké moc nedělám,mám radši maso a bezmasý den byl včera... ![]() ![]() do ničaho se mi nechce, den blbec...Heru bych brala,ale jet do Tesca do Vyškova nelze... ![]() ![]() ![]() Alenko,ať ti to dobře dopadne s bráchou,to je pořád nějaká starost... Aničko,taky máš starost,tak aby to dopadlo už konečně... Aničko filipi,měl ti to MUDR. vyměnit,když to zavinil ať se ti lečo podaří,šikulko... ![]() ![]() Vítám Regi po dvou dnech volna... ![]() ![]() musím do COOPU,nemáme kafe logr,vařit a mám umývat druhou půlku sekretáře,tak ať vám to hezky šlape dopoledne... ![]() ![]() |
||||
| filipi | kuk | Datum vložení: 13.11.2013 09:37 hod. | |||
|
Zapomněla jsem se pochválit byla jsem ve skladě zeleniny,koupila jsem 3kg rajčat a 3kg papriky.Zaplatila jsem 60kč a budu dělat lečo do skleniček.Zítra jdu na Jatka koupím 5kg ořezu kg je za 49kč rozpeču ho a potom zavařím do maličkých skleniček a zeťáci mají k svačině.Dříve jsem dávala peníze a teď zavařeniny.Oni to ani nepotřebují,ale chtějí mě udělat radost.A tu já mám![]() ![]() |
||||
| fanypol | Ahojky | Datum vložení: 13.11.2013 09:31 hod. | |||
|
volala jsem neteři,o ničem nevěděla, ještě chvilku počkám a když tak pojedu k němu... jdu zjistit,kdy mi co jede.. |
||||
| 2baculka | . | Datum vložení: 13.11.2013 09:24 hod. | |||
|
Až bude doma i mamina, tak ta zvonek uslyší, jen ho musí přesvědčit, aby si pro oběd došel. Počasí se nám kazí je pod mrakem. Snad nebude ještě mrznout. |
||||
| 2baculka | pokračuji. | Datum vložení: 13.11.2013 09:22 hod. | |||
|
Dva dny volna mi uběhly rychle. V pondělí jsem ohřívala kopračku a knedlíky. Maso bylo i vejce jsem uvařila. Odpoledne jsme zašli k mamině, chodí s chodítkem a když je u ní ta její terapeutka tak už i s berlemi. Uvidíme co bude dál.Včera jsem sebrala vše tmavé a otci vzala i pižamo a vyprala 1 várku. Venku bylo slunečno a tak šlo prádlo na dvorek i to dost proschlo. K obědu byla krkovička s bramborem a špenát. Bratr se chtěl stavit u maminy a my využili krásného počasí a jeli na chalupu pro muškáty. Byly sice schované nad schody, ale už bylo je potřeba dát do tepla. Ostříhala jsem je a měly ještě hodně poupat a květů. Venku na sluníčku bylo krásně.Vše se mi vešlo do ložnice na okno a skříňku, snad to tam přežije. V pondělí jsem upekla 2 šišky strůdlu a mamina si včera poćhvalovala. Dnes mi muž navaří uzené kosti a zítta udělám plněné bramborové knedlíky a zelí. Bude i polévka. Jsem zvědavá, kdy začnou s donáškou obědů, nevím, stále jak to taťka přijme a bude otevírat pečovatelce. | ||||