Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Bm68 | Dobré poledne, | Datum vložení: 15.11.2013 11:48 hod. | |||
|
a dobrou chuť k obědu.![]() ![]() ![]() My máme od včera buřtguláš. Sůl a cukr se snadno splete, myslím, že podobná věc už se stala skoro každému. Kristýnko, jak já ti závidím, že budeš mít byt jako z cukru. Já okna umyju až příští týden. A mám to jako Eva, nejvíc mě štve věšení záclon. V kuchyni a v ložnici sundávám garnýž a věším dole a pak to horko těžko dávám nahoru. V obýváku mám garnýž přidělanou na strop, tak si přistavím stůl nebo schůdky a věším tam, celá natažená a protože záclona je vcelku (jeden kus) a až na zem, tak mě bolí ruce. Někdo se mě ptal na Omegu, tu jsem koupila v Coopu ve městě, v našem krámu ji neměli. Ale stála asi 27,- Kč. Maky, popřej dceři i za mne hodně zdraví, bude mít krásnou oslavu. Tu kládu neznám, ale jak jsi to popsala, tak si to umím představit. Věrko, jsi hodná, když tak se bratra zeptej, ale možná, že uspěju s kolečkem od autíčka. Doma jsem sice žádné vhodné nenašla,ale u našich je toho mnohem víc. |
||||
| vocjan | Kuk. | Datum vložení: 15.11.2013 11:26 hod. | |||
|
![]() Mám za sebou hodinovou procházku kolem Vísky k lesu a zpět. Pak jsem si nachystala papriku a hlínu na sázení muškátů a vysemeněné bakopy a tak ji se budu snažit uchovat na jaro.Jinak truhlíky s bakopou šly do ložnice na stolek pod okno.Je to dovolené od muže. ![]() Tak uvidíme jestli zůstanou do jara.Jdu to nasázet. ![]() |
||||
| koudy | pohodové dopoledne, | Datum vložení: 15.11.2013 11:24 hod. | |||
|
u nás se počasí drží bez deště,pod mrakem,ráno4 stupně...![]() přišla za mnou na pokec sestřenice tak jsme se zapovídaly a teď mám zpoždění...nevadí...![]() děvčata,taky se teda přiznám...já měla se solípatálii třikrát...před několika lety jsem neosolila vánočku...no snědla se,ale asi naši jedli z lítosti,když viděli,jak jsem nešťastná... nedávno jsem pměla připravené těsto na moučník,ještě,že jsem olízla,místo cukru...sůl...musela jsem to samozhřejmě vzlít dělat znova... a tento týden jsem sůl nasypala do cukřenky.... **proti chřipce se očkovat nechávám,já platím,muž to má zdarma... Kristo,budeš mít na svátky už iuklizeno... ![]() odpoledne pojedu na velký nákup do Tesca,lukin mi slíbil odvoz...v lékárně mám recept mužovi na léky...měla bych se zastavit v bance, ale to už nestihnem...on jde ještě na noční už šestou ... ![]() vařím hrachovou kaši,k tomu jen osmažím salám... mějte se fajn... |
||||
| Avemor | *** | Datum vložení: 15.11.2013 10:41 hod. | |||
|
Tady taky pršelo a je 6,9°C. | ||||
| badysek | Kuk, | Datum vložení: 15.11.2013 09:56 hod. | |||
|
u nás zas hnusně,ráno pršelo![]() 6*CŠla jsem mu pomoct,ale vyhnal mě ,že prý to dodělá sám Já jsem se zařekla ,že už nic nebudeme předělávat,maximálně vymalovat,to už s námi vydrží![]() Je fakt,že je vše vysmejčené i za stěnou i skříněmi![]() ![]() ![]() Děvčátka, maminka taky jednou posolila štrůdly,napekla i pro nás a taky se to nedalo jíst *19**Blani,kde jsi byla na OMEGU taky bych potřebovala ![]() |
||||
| Bm68 | Krásný den, | Datum vložení: 15.11.2013 09:41 hod. | |||
|
děvčata!![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() U nás je ošklivo, mokro, ale mráz nebyl, takže to neklouže. Zatím nemám dočteno, přišla jsem před chvílí z města. Omegu už jsem sehnala, tak jsem ráda. A potkala jsem kamarádku a ta mi poradila, že ona na kolečko u mašiny navlékla gumu z kola od autíčka - hračky. Tak musím udělat revizi hraček, co zůstaly u mně, jestli by tam nebylo vhodné kolečko. A když ne, tak se mrknu u našich, kluci mají ještě autíček... |
||||
| 2baculka | Zdravímvšechny seniorky. | Datum vložení: 15.11.2013 08:57 hod. | |||
|
Jste pilné, pracovité. Makuška má radost, že se sejde rodina. Ty přípravy jsou u Vás velké. My to sladké nějak neumíme ozdobit. Kupuji tedy zákusky nebo dort. Poslední oslava se nezadařila a nějak ani už nemám chuť něco někde dávat do kupy. Uvidím příští rok v létě. Píšete o šicích strojích. Mám kufříkovu ladu asi 40 roků starou. Má oddělávací díl a tím mohu nasunout rukáv nebo nohavice a dobře obšít, zaentlovat. Opravář mi šel už do důchodu a o dalším také nevím. Muž mi sice ledasco opraví, ale poslední dobou je nechuť na cokoliv.Vzpomínám si, že Čivavka sem také chodila a psala. Nemám čas koukat na další diskusní příspěvky a tak mi tu vlastně tak trochu chybí.Včera odpoledne bylo krásně slunečńo, večer i namrzalo pršení na silnici. Déšť byl nakonec přeci jen vydatnější a tímse trochu oteplilo. |
||||
| Sarita | Pěkné ráno | Datum vložení: 15.11.2013 08:38 hod. | |||
|
Je zamračeno, ale hlásí už chumelení.![]() Tak jste pilné , jak čtu, malování, pečení, tak ať se daří. Lečo jsme měli včera na večeři ![]() Dám si kafčo a jdu do drogerie nakoupit. ![]() |
||||
| MaKuShKa15 | Zdravím všechna milá děvčata, | Datum vložení: 15.11.2013 08:32 hod. | |||
|
Dnes už nikam nejedu, udělají krémy a vše naplní a mají známou cukrářku, která pomůže a bude zdobit řezy, dorty,podkovy a klády.Nevím, jestli víte co to je, ale je to velká dlouhá forma na hranatý piškot,třené těsto ve tvaru klády-čtyřhranu a potom se naplní,na dvakrát řeže a až je to hotové, tak pro potřebu se to krájí jako dort-vedl sebe cik-cak.....My máme pod mrakem, teplo vypadá jinak , je 6st...Dnes povysávám a obleču postele, nachystám pokoj pro syna s rodinou.....K obědu bude smažený květák a salát bramborový, ale bez majonézy.Všechno dočtu až v pondělí nebo v neděli večer, dřív se k tomu nedostanu. Užijte si pěkný den..... ![]() ![]() |
||||
| vocjan | Dobré ráno | Datum vložení: 15.11.2013 08:28 hod. | |||
|
![]() přeji všem. Jak pak je dnes u Vás doma?U nás 5°C a pod mrakem. Kristýnko u Vás to bude pěkné a bude na delší dobu vystaráno. ![]() Filipi, lečo bude dnes na oběd a ty máš zásoby připravené na zimu. ![]() Evi, bude i kapr? ![]() Jdu něco také dělat, ale napřed procházka. ![]() ![]() |
||||