Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| 2baculka | Dnes je stále tma. | Datum vložení: 15.11.2013 15:59 hod. | |||
|
Ale to už jste někdo konstatoval. Vánoce už na nás útočí a vy již uklízíte a plánujete pečení. Mě to nějak neláká. Jsem bez nálady. Pekla jsem ráda cukroví a snad se mi zadaří. Když ne, jsme tlustí dost a když upeču štrudl tak bude spokojenost také. Dcera má v prosinci narozeniny a jako malá mi jedny vánoce řekla, upeč mi dort. Měla to být tvarohová bábovka s mramorováním. Tu má moc ráda. Možná uděláme tu a bude také dobře. | ||||
| fanypol | Holky, | Datum vložení: 15.11.2013 15:29 hod. | |||
|
taky máme žabky..tyčku mám jen v kuchyni...ale až bude muž doma, tak ho přemluvím a dali bychom tyčky všude, už se poleze hůře na žebřík a hlavně ruce mít tak dlouho nahoru je složité.. synek nějak nejde,už tu měl alespoň půl hodinky být..asi poobědvám sama, v poledne jsem měla rohlík se sýrem. MARTI: oslavičku si užijte..Dceři přeji všechno nej, nej.. ![]() já letos budu péci minimálně, HUBNEME ..já chci leta místo dárků k Vánocům cukrovíčko, a letos asi nebudu péci vůbec, jen nějaký řez na Štědrý den a pro ně,když přijdou na návštěvu..já tak nemám starost, čím je pohostím, kdybych něco popálila, ![]() ,a je více druhů, jako u Makušky![]() Teď už automaticky dostáváme krabičku,když přijedou o svátcích.. Dárky si nedáváme Je nás hodně..jen ti nejmenší nějakou maličkost a velcí - bráno od 10let nahoru dostanou obálku, to je lepší než utratit peníze a nezavděčit se..![]() |
||||
| fanypol | Ahojky | Datum vložení: 15.11.2013 14:50 hod. | |||
|
už jsem z návštěvy doma, ale nejdříve jsem šla do obchodu a pak vařila oběd - koprovku s bramborem a vařeným vajíčkem..nyní čekám synka každou chvílí na jídlo...ještě jsem nečetla..ale přečtu![]() ![]() ![]() |
||||
| Bobina | Pěkné | Datum vložení: 15.11.2013 13:44 hod. | |||
|
i když pošmourné odpoledne. Sice neprší a ani mrazík ráno nebyl, ale bude celý den tma. Tak jsem od včera ostříhaná. hlavička, jak makovička. Mamina už má zvonek spravený. Bylo to baterkama. Dnes jsme měli na oběd ražničí s bramborem. U nás máme taky jen Coop, tak jednou týdně jezdíme nakupovat do Kroměříže. Tam je na výběr z 5 marketů. Záclony máme doma většinou na kroužky a ty se navlečou na tyč a je to raz dva. Ale u maminky je to všude na žabky a to by člověku upadly ruce. Tak vám přeji pohodu u odpolední kávičky.![]() ![]() |
||||
| Sarita | - | Datum vložení: 15.11.2013 13:18 hod. | |||
|
Tak zase pozdě. Byla tady snacha, pak jsme šli do Coopu , brala jsem si rum V Penny mouku. Holky závidím vám ty velké řetězce ![]() Tady máme vše drahé, v Coopu jsem viděla Heru teď za 15kč. Ale já už také moc nepeču, děti si pečou sami ![]() Na oběd jsem udělala bleskem koprovku ![]() Jasně že bude i na zítra ![]() Tak mějte pěkné odpoledne. Jo bylo tady krásně, sluníčko, ale už se mračí a ochlazuje. ![]() |
||||
| badysek | Asi jste už po obědě, | Datum vložení: 15.11.2013 12:26 hod. | |||
|
tak kdo ještě neobědval tak dobrou chuť a příjemné kafíčkování![]() Blani,to je jen na chvílí a pak se to okouká ![]() ![]() Marti, dceři přeji taky hodně zdravíčka a taky štěstíčka ![]() ![]() ![]() Dík za typ na OMEGU ![]() ![]() |
||||
| Anicka59 | Hezké odpoledne | Datum vložení: 15.11.2013 12:17 hod. | |||
|
vám všem. Co se týče Hery, tak jsem pověřila mladé, aby mně v Tescu koupili 5 kg, poněvadž já peču docela hodně, takže ji mám už v mražáku. Počasí je tu pošmourné, je pod mrakem - spíše to vypadá na nějaké to sněžení. | ||||
| MaKuShKa15 | Pěkné poledne, | Datum vložení: 15.11.2013 12:15 hod. | |||
|
přečetla jsem si jen dnešek,myslím, že už mám vše hotové a mohou přijet...Se solí mám také své ne-zkušenosti, to když jsem zbrklá a chci toho moc stihnout.Ale jsme jenom lidi.....Ještě peru dceři shora a jde to do sušárny, protože nebudeme doma a u nich je vysoký protěný koš brzy plný, něco jsem přidala já a ještě bude jedna pračka bílého prádla....Jsme po obědě, za chvíli si uděláme kafé, mám pár kousků cukroví na ochutnání.To cukroví je taková zkouška na vánoce.My tři/ já a dcery/ děláme každá tak 4-5druhů a pak si je vyměníme.Vám přeji dobré zažití a příjemné posezení u kafíčka.Pěkné odpoledne všem. ![]() |
||||
| vocjan | Jdu popřát | Datum vložení: 15.11.2013 12:09 hod. | |||
|
![]() dobré chutnání. ![]() ![]() Vysemeněná bakopa nasázená v sadbovači od muškátů a tak uvidím jestli vydrží do jara.To bych měla 10 sazeniček. ![]() ![]() Letos byly truhlíky moc pěkné. Jdu chystat na to lečo a ohřeji si polévku a uvařím kávu. Zbytek budu jíst s mužem. Okna mám udělané před 3 týdny a tak je budu dělat podle počasí až těsně před vánoci. Regí, Heru jsem také koupila v tescu a Omegu měli v Penny určitě levněji tak kolem 16 Kč.Já ji také používám na štrůdl. Marti, přeji také dceři hodně zdraví k narozeninám.Určitě ji potěší spousta gratulantů. Mějte pěkné odpoledne. ![]() ![]() |
||||
| 2baculka | Kuk. | Datum vložení: 15.11.2013 11:50 hod. | |||
|
Včera jsem se stavila v Tesku a mám Heru za 10,90. Měli ji v akci za 12,90 a 2 koruny mi slevili na kartu. Se solí se podařilo před hodně roky mé babičce při jejích narozeninách osolit moučník, místo pocukrovat. Můj otec kousl a nic neříkal, nechtěl babičku urazit, jen se tak divně koukal. Stejně jsme na to přišli. Já jednou do hrnkového koláče dala vše jen cukr ne. Ještě jsem ho nabídla sousedce. No stalo se. |
||||