Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Sarita | - | Datum vložení: 01.12.2013 12:28 hod. | |||
|
Tak jdu trochu pozdě popřát dobrou chuť.![]() Děvčátka šetřete nožičky trochu. ![]() Jdu kouknout na perníčky vaše a k tomu si dám kafíčko. ![]() |
||||
| koudy | já | Datum vložení: 01.12.2013 12:26 hod. | |||
|
jsem,Marti,popleta...samozhřejmě tulipány sázímjako ty,v září,spletla jsem to s mečíkama..ty sázím na jaře a ještě jiřiny...omlouvám se...![]() ![]() |
||||
| vocjan | Přeji | Datum vložení: 01.12.2013 12:09 hod. | |||
|
![]() dobré chutnání k obědu. Děkuji za nakouknutí na fotky.Perníčky nejsou tak pěkné jak má Marcelka.Tím sáčkem to nejde tak tence. ![]() Pěkné odpoledne u kafíčka nebo s rodinkou. ![]() ![]() |
||||
| slunickoka | :-) | Datum vložení: 01.12.2013 11:49 hod. | |||
|
Já vím, že nejlepší by bylo je zasadit, ale u nás je trochu sněhu, ale dost promrznuto, tak budou muset někde počkat.Mám tam tulipány, krokusy a sněženky.Koupila jsem tak veliké cibule tupipánů, na výšku nějakých sedm cm.Kdyby to nedodili do slev, že každý sáček byl za 35 kč, tak jsem je už nebrala. | ||||
| Bm68 | - | Datum vložení: 01.12.2013 11:12 hod. | |||
|
Zapomněla jsem: Marci, ty jsi hotová umělkyně. Perníčky jsou nádherné, to bych nikdy nesvedla. Jani, na tvé taky mrknu. |
||||
| vocjan | Kuk. | Datum vložení: 01.12.2013 11:06 hod. | |||
|
![]() Dala jsem si pozdní ranní kávičku. Zdobila jsem perníčky.U nás doma se nepekly a tak na druhý pokus (loni poprvé)to zdobení nic moc.Třese se mě ruka. ![]() Příště se zlepším.![]() ![]() Do albumu jsem hodila pár fotek. Jdu nachystat brambory a okurkový salát.Maso a polévku mám hotovou. ![]() ![]() |
||||
| Bm68 | - | Datum vložení: 01.12.2013 11:03 hod. | |||
|
Jsem tu na skok. Ale nevařím - mám od včera. Přemýšlím na ty cibulky. Já mívám ve sklepě přes zimu jen mečíky v papírovém pytli uložené přímo na betonu. Ale sklep máme poměrně teplý, takže některé stejně zcvrknou. Jinak tulipány a pod. hned sázíme. No zkus, uvidíš. Jestli tam máš taky sněženky, tak je dej do truhlíku a vykvetou ti na vánoce. Spíš by ti poradili v zahradnictví. Věrko, ať ti pekárna dobře slouží. Já mám jen obyčejnou (výhra), ale na těsto je super. |
||||
| fanypol | Kuk | Datum vložení: 01.12.2013 10:54 hod. | |||
|
koukala jsem na Toulavou kameru ..dnes vaří manžel já budu jen pomáhat..naloupala jsem mu cibuli a česnek..až se mu bude maso konečně dusit , půjdu dodělat polívku..muž rád vaří, ale trvá mu to všechno dlouho, já to mám šup šup..Sluníčko, nevím jaké cibulky jste koupili, já před asi 2-3 lety koupila před Vánocemi tulipány, nebylo zamrznuté ,tak jsem je hned zasadila a na jaře krásně kvetly ![]() |
||||
| MaKuShKa15 | Jen jsem nakoukla | Datum vložení: 01.12.2013 10:43 hod. | |||
|
Nejlepší je když odkvetou a zatáhnou se trochu, vyrýt je a nechat uschnout a na podzim- koncem září, zase dát ty pěkné do země a zahrnou chvojím. My je na zimu nenecháváme nikdy.Ty mladší se nechají až 3 roky v zemi a když vidím, že mají vfíc zelených listů, tak ty vyrývám na to abych je rozdělila a po uschnutí rozsázela.Už to tak děláme 30 let a je do dobré. V těch pilinách si myslím, že vyrašily. ....To je ale moje zkušenost, třebas to někdo dělá jinak.Tulipány máme vysoké - klatovské červené a žluté a jsou nádherné....Jdu vařit. |
||||
| koudy | -- | Datum vložení: 01.12.2013 09:54 hod. | |||
|
odbíhám od vaření,mladí jsou u Lukinovy přítelkyně a přijedou na oběd...vařím polévku horačku,řízky a bramborový salát...a také abych něco upekla...![]() ![]() Irenko,mrkni na internet,tam určitě najdeš,jak cibuky nejlíp skladovat,aby ti totiž v těch pilinách nevyklíčily... ![]() ![]() ![]() Makuško,my jsme slyšeli tu střelbu až u nás,musela to být podívaná... |
||||