Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| slunickoka | Jiřinko, | Datum vložení: 06.02.2015 17:56 hod. | |||
|
před deseti roky jsme měli cosi podobného.Tenkrát jsme dělali komplet rekonstrukci, bydleli jsme v jiném městě a firmy dostávali klíče od domečku. Byla jsem v práci a zedníci volali, že je každá dlaždička jinak velká, že se nesešli v rozích. Byla to jednička z Baumaxu, ne levná. Vytelefonovala jsem to tak, že v Baumaxu naložili novou várku, dovezli mi to do jiného města, tam bylo všech x metrů rozhrabošených a vyměnili nám to. | ||||
| jimas | Hezké odpoledne. | Datum vložení: 06.02.2015 15:58 hod. | |||
|
U nás fouká taky ledový vítr, ale stála jsem chvilku se sousedkou na sluníčku, za větrem a bylo nám příjemně. Dopoledne jsem čekala na zaměstnance Hornbachu. Reklamovali jsme obklady. Na motivu obrazu růží sestaveného ze 4 velkých obkládaček se udělaly trhlinky. Přijeli 2 zástupci z Polska a 1 z Hornbachu. Přivezli nové obklady a chtěli je zrovna vyměnit. Volala jsem mužovi do práce a on jim řekl, že si to vymění sám. Pán z Polské firmy řekl, že nám nechá v Hornbachu 2 balíky obkladů, za mužovu práci. Říkali, že prý várka obkladů, které jsme koupili byla málo vypálená. No ale jejich přístup mě mile překvapil. |
||||
| slunickoka | Přeji pěkné odpoledne. | Datum vložení: 06.02.2015 15:48 hod. | |||
|
akorát jsem přišla pěšky od mladých, je to jenom 6.5 km, manžel mi šel naproti s Mumíškem. Bylo nádherně, azuro, slúníčko a nepohnul se ani lístek. Za to v noci jsme měli -12 stupňů, opět nešlo spát, tak jsem ve tři vylezla, zatopila v kamnech a koukala na telku. Pro cesťáky jsem si byla u obvodní třikrát, než mi je dala. Na parkovné se zeptám, ale nemyslím,že něco takového u nás je. V nemocnici je půlhodina zdarma a potom za každou hodinu 30 kč. Na ozářkách se denně sedí 3-4 hodiny. Neobjednávají a mají komplikovaný provoz. Už měli mít nový lineární zářič, ale podělali výběrové řízení, tak snad ani v červnu nebude. Když jsem měla favorita, tak jsem si klíče vevnitř zabouchla asi třikrát. Pokud to bylo u paneláku, doma byly náhradní. Pokud ne, tak jsem sháněla, kdo by mi to vyháčkoval. Nyní u renaulta to snad ani nejde. |
||||
| koudy | kuk... | Datum vložení: 06.02.2015 15:46 hod. | |||
|
já dnes odpoledne nedělám nic...![]() Co se venku děje,to hrůza,to jsem dlouho nezažila... sedím v kuchyni a cítím,že mi táhne na nohy,musí to profukovat každou dírkou... ![]() Boženko, to jste měli nadělní,hlavně,že jste to zvláli... mě se nedávno ucpalo WC,tak tak,že to neteklo ven,syn byl v práci,ale pomohlo,když jsem natáhla čerpadlo ven a vyčerpala jímku... ![]() Ijo, jsem zvěavá na to, jak budeš odpočívat,nechci číst,že uklízíš, běháš po venku,a podobně...hezky klídek a pohodička... tím postáváním v komoře jsem na tom úplně stejně...![]() Stázi, přikláním se k tobě,jednou je mi na 20 a jindy - a to často na 100... ![]() Jarko B. taky jsme u nás na vsi jako děti hrávali se školou divadla...jsou to hezké vzpomínky... ![]() Alenko, užij si dětí i vnuček!!!! ![]() Mějte klidné odpoledne... ![]() |
||||
| Bobina | - | Datum vložení: 06.02.2015 15:10 hod. | |||
|
K počítači jsem se dostala až teď. V pět hodin ráno byl budíček. Syn vstával do práce a vařil jsi čaj. A najednou volá, že je všude v kuchyni vody. Tak manžel hned vystartoval a já jsem vstala v 6. Čistil sifon od dřezu a na záchodě od umyvadla, ale stále to neodtíkalo. Stali se z nás instalatéři. Pak jsem si vzpoměla, že už dávno dělal díru do odpadové trubky ve sklepě. Tak to tam zas otevřel a protáhl to. V jednom místě, kde se napojují trubky tak se udělala zátka. Která to nechtěla pustit dál. Už to máme spravené. Ale douklízeli jsme všechno až teď. I v kredenci jsem měla natečenou vodu. Jinak jsme taky nachcipaní. Z nosu nám teče. Chřipka to není. Asi nějaká viroza. Teplotu nemáme, ale mě bolí mezi lopatkama. U NÁS TAKY FIČÍ A MRZNE, JAK NA SIBIŘI.Všichni marodi se opatrujte. My už taky budeme dnes odpočívat. ![]() ![]() |
||||
| annau | Dobré poledne a dobrou chuť, | Datum vložení: 06.02.2015 12:26 hod. | |||
|
taky tu fouká silný vítr a je mrazivo.Šla jsem jen nakoupit pečivo a potom s Belou po zahradě. Vítr mi strašně štípal do očí, dlouho jsem venku nevydržela. V noci jsem po dlouhé době lépe spala, vzbudila jsem se jen jednou a k ránu se mi zdál příjemný,lechtivý sen.A musím podotknout, že bez léků na spaní.Takhle by to mohlo být už napořád. Taky zapomínám, podobně jako vy.A bude to asi horší. Dnes jsem vařila po dlouhé době boršč, muži zbylo od včera, vepřové plátky, brambory a salát z kysel. zelí. A jinak si myslím, že se my seniorky podle věku nerozlišujeme ,prostě jsme tak, jak se cítíme.Jednou na dvacet a jindy na sto. |
||||
| fanypol | Holky,přeji dobré chutnání | Datum vložení: 06.02.2015 12:06 hod. | |||
|
jdu dát synkovi oběd..muž odcházel a synek přišel..pak už asi nakouknu až večer..jdu pro malou do družiny a asi se u nich zdržím... bude tam i můj prostř. syn s rodinkou.. |
||||
| bertice | Hezký mrazivý den, děvčata | Datum vložení: 06.02.2015 11:55 hod. | |||
|
tedy alespoň u nás tak je. Poprvé po dlouhém čase jsem vytáhla ne moc slušivý klobouček, hlavně, že mi netáhlo do uší, protože také hodně fouká. Já také občas zapomínám, hlavně peněženku, doklady nebo nějaká důležitá potvrzení, průkazy. Někam je položím a pak zmatkuji. Regi- mně moc chybí vesnické divadlo. Také u nás bývávalo, když jsem bydlela na Slovensku. Jako dítě školou povinné jsem občas hrála ve školním souboru. Hlavní role jsem odmítala, jelikož jsem byla holka stydlivá, ale hrála jsem víly, zrcadlo, vesnickou děvečku a pod. Byly to krásné časy a nádherné vzpomínky mi zůstaly... |
||||
| 2baculka | Zapomínání, | Datum vložení: 06.02.2015 11:52 hod. | |||
|
také se mi stává. Okno v ložnici bývá někdy také pootevřené dost dlouho. Mohu si spílat jen sama. Že hledám brýle a ony leží vedle mne nebo v kuchyni, běžná věc. Kolikrát si myslím, že mi těch 61 ještě není, ale pak si připadám na 90. To pro NajdaM, ale to máme asi každý i v mladším věku. Vařím si brambor ohřeji k tomu zbylou mrkev. Ať ji nevyhodím. .Máme vybráno, asi tam fouká, větve stromů se pohybujíPřeji dobrou chuť k obědu. |
||||
| ija1 | Kuk | Datum vložení: 06.02.2015 11:30 hod. | |||
|
Marci a MaruK,to si pište,že o výkendu nehnu ani prstem,vše to doženu ,nikdo nepříjde,tak budu lenošit. Blani,ty jdeš až do sklepa,já jdu jen do špajzu vedle kuchyně,třeba pro vejce a čumím jak blbec,nevím co chci.S těmi obchody to je asi všude stejný,u nás bylo také vše,dnes je 1 sáma,vše předražené v 11 hodin dopoledne nemají ani chleba a 2 obchody Větnamci,tam nakoupím vše,když jim něco dojde,vezme auto a přiveze.Jednou jsem chtěla dětský šampus,rádi dětičky tukají,když je oslava,nevěděl co po něm chci,stačilo vysvětlit a druhý den to tam měl.Ještě mě upozornil,že nakoupil.NajdaM,Někdy vstanu jako 90 letá,někdy vyskočím jako rybička,někdy udělám tolik práce a jde to od ruky,někdy neudělám nic,ani za zrno máku.No a někdy přijde lenora a ta je na válení,máme na to také nárok takových je mezi náma víc.Nebo jsem se někoho z vás děvčata dotkla?snad nééé.U nás svítí sluníčko,je bez mráčku,ale fouká to studeně brrr.Přeji dobrou chut k obědu a příjemný den.![]() |
||||