Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| 2baculka | Blani ještě jednou, | Datum vložení: 11.02.2015 19:05 hod. | |||
|
teď jsem dočetla i návod Iji. Asi je to na chuti, jak kdo děláme guláš. Já dám hodně cibule, trochu papriky a osmahnu maso, osolím okořením dle chuti, česnek a majoránku též přidávám. Záleží, jak děláš guláš s vepřového nebo hovězího. Do kančího bych klidně dala i zelí a je pak segedín. Ono divké maso přece jen trochu jinou chuť má, ale cibule a česnek udělají své. | ||||
| 2baculka | Blani, | Datum vložení: 11.02.2015 18:57 hod. | |||
|
dostala jsem se i na tvůj dotaz, kančí jsem dělávala, jasně i guláš.Jenže já používám papiňák a tak bylo maso vždy měkké. Ono záleží na stáří uloveného zvířete. Naložením se nic nezkazí, bude dříve udělané a chuť bude také lepší. Doufám, že jsi ten gulášek ještě nedělala. Jana byla na exkursi v pivovaru, nebylo tam zima ve sklepech? Maky, tak muž ještě trpí se zády, ale ono to snad přejde. Věrko, to kleno ti dalo zabrat, ale muže máš šikovného a lidi ať koukají, hlavně že jsi dorazila domů a koleno napravila. Na odkaz jsem se nedostala, ale i tak musím konstatovat, co všechna děvčata, všichni, Tvoje dcera i děti měli zasložený úspěch. |
||||
| Sarita | Pěkný večer | Datum vložení: 11.02.2015 18:46 hod. | |||
|
Dnes byl trochu pracovní, ani nevím co jste psaly, přeji všem pěkný večer a dobrou noc, ještě trochu dočtu tady.![]() |
||||
| 2baculka | Kuk. | Datum vložení: 11.02.2015 18:37 hod. | |||
|
odpoledne mi vypadl internet a dlouho trvalo než naskočil. Nepodařilo se mi odejít s mejlů. Božence přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky. Moc si nepamatuji co píšete, čtu napokračování. Tak jdu na čteníčko a zase se vrátím. |
||||
| ija1 | Blani | Datum vložení: 11.02.2015 18:29 hod. | |||
|
muž kdysi pracoval v lese a kance máme často,na guláš-nevíš,jestli je to mladý kus-nakrájet na kostky,trochu sádla nechat rozehřát né do horka-nebo ulej,hodně cibule,trochu zasolit pak se přídá,hřebíček a nový koření tak po 5-6 kouscích,pepř,vše zamíchat a vrazit do lednice.Posmažit cibulku už míň je tam a vhodit všechno na ní,podle toho kolik toho máš,dát masox-dávám 2 kostka pak se třeba dosolí,2-3 stroužky česneku papriku,jestli máte rádi ostřejší,přidej trochu čertovský omáčky nebo cikánský-nemusí být,orestuj,podlij a dus,nebo zapni papińák,Zahustit jako guláš.Před koncem dát trochu majoránky asi tak jak do bramboračky,vezme tu pachuť divočiny.Někdy přidávám,zeleninové lečo k tom uvařím vejce a na něj cibulku na kroužky sirovou to už na talíř na omáčku,to máme nejraději.Tak a jdu si vás dočíst,hezký večer. | ||||
| Bm68 | Aničko, | Datum vložení: 11.02.2015 18:16 hod. | |||
|
dík, už jsem tam šmejdila. Ale jdu na článek.![]() |
||||
| Anicka59 | Hezký večer | Datum vložení: 11.02.2015 18:12 hod. | |||
|
a nejdříve Božence k svátku přeji všechno nejlepší a hlavně hodně zdravi. Pak bych chtěla od Vás odkaz na Věrčin článek, nevím kde jej hledat. Pak děkuji za Vaše komentáře k mému článku, který mně vyšel dnes. Alenko a na tvůj článek se už ted těším. Jinak jsem nějaká zmrzlá, sedím tu v mikině a máme v pokojích 22°C, což není málo. I nohy má studené a to mám na sobě termoponožky. Blani tady v receptech jsou i jídla z kance jako je kančí guláš - tak se tam podívej. | ||||
| koudy | Pěkný podvečer | Datum vložení: 11.02.2015 18:05 hod. | |||
|
Dostávám se sem až teďka, zase nám na celý den vypnuli proud...![]() Nejprve jsem dočítala tři stránky... ![]() ![]() Božence k dnešnímu svátku přeji vše nejlepší...s maminkou si to hezky oslavíte,je prima,že ji máš... ![]() ![]() ![]() Věruško, dívala jsem se na fotky a článek...soutěž si pamatuji...máš šikovnou dcerku, když uměla motivovat žáky a dokázala dotáhnout soutěž až do vítězství...moc gratuluji... ![]() měla jsi dnes fakt blbý den,ale hlavně,že je ti líp...![]() Jani, ať se ti v pivovaru líbí... ![]() Stázi, to bude mít vnouček radost z dinosaurků... ![]() Alenko,těším se na článek a užij si Filinku... ![]() Marti, manžela to musí hodně bolet,tak ho opatruj... ![]() Jiřinko, hlavně, že výsledky jsou dobré... ![]() Na chudý salát není potřeba ani recept,ten každá sfoukne z hlavy... ![]() Blani, jedla jsem hodně zvěřiny,ale divočáka doposud ne...i když žiju u lesa... ![]() Den mi utekl i bez elektřiny...vařila jsem hrachovou polévku, omáčku z kuřecích stehýnek,rýži... ![]() |
||||
| ija1 | Hezký večer | Datum vložení: 11.02.2015 17:58 hod. | |||
|
děvčata,konečně jsem se sem dostala,nejprve Boženko všechno nejlepší,hodně moc zdravíčka,štěstíčka a lásky ti přeji k svátku.V čera jsem tu nebyla,ráno mě to sem nepustilo a místo odpoledne do práce mě volaly na 11 hodinu.Přišla jsem v 9 hodin večer a ráno na 7 hodinu.Je toho moc.Zítra jedu mužovi vyzvednout brýle a k holičce a rovnou to budu mít do práce.Tento týden to mám nadupaný.Ještě si vás musím dočíst,abych věděla co jste podnikly.Na této stránce se ptáte na chudy bramborový salát,já ho dělám takto,už jsem ho tu psala,brambory,cibuli,osolit,opepřit,hořčici,okurky kys.trochu láku-možno ocet,vařené vejce,kápnout olej,trochu tatarky-majolky. | ||||
| Bm68 | Hezký podvečer, | Datum vložení: 11.02.2015 17:53 hod. | |||
|
tak jste měly leckde rušno. Věrko, to bylo adrenalinu. Hlavně, že je noha funkční, máš asi skutečně zázračnou matraci. Děvčata, recepty jsem samozřejmě vyhledala, je jich spousta, myslela jsem, jestli některá máte nějaký oblíbený. Myslela jsem hlavně na Regi, ta často dělá zvěřinu, i když jestli kančí, to nevím. Jaruš, taky mám špatnou zkušenost s minerálkou, už nevím, jestli to byla Hanácká nebo Ondrášovka. Byla úplně hnusná,jako cítit naftou nebo čím.Odnesla jsem ji zpět do Jednoty a vrátili mi peníze. |
||||