Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Bm68 | Kuk, | Datum vložení: 11.03.2015 10:48 hod. | |||
|
jsem jako na trní, Pepík nejede. Ale možná je u MUDra moc lidí. Tak jsem vás dočetla. Píšete o šití. Já jsem kopyto, ale za mlada jsem taky něco ušila. Sobě troje šaty, zimní paleto, synovi kalhoty apod. To mi ale nastřihla švadlena. No a pak jsem si koupila kapesní knížtičku Učíme se šít od nějakého krejčího a podle ní jsem ušila synovi, když nbyl na vejšce prošívanou vestu. Ale dalo to moc práce, musela jsem střih překreslit, prototže byl titěrný a prošívání... Vesta se povedla, byla černá s bordovou podšívkou a dala se nosit oboustranně, akorát na druhé straně neměla kapsy. Syn ji měl moc rád a ještě ji má. Od té doby už nic,nemám ráda ani zašívání. Sluníčko, jsi borec, když jsi zase ušla tolik km. Ale jestli tě to tak vyčerpává, tak raději zmírni. Stříhání stromů a keřů nás taky čeká. Tedy Pepíka, já nevím, jak na to. Naštěstí stromů máme jen pár. K obědu udělám jen těstoviny s tuňákem a kukuřicí a k tomu ledový salát. A pak mě čeká žehlení. |
||||
| annau | Ahoj děvčata, | Datum vložení: 11.03.2015 10:39 hod. | |||
|
venku dost prší,trochu jsem zmokla, když jsem venčila Belu a teď se třepu zimou.Zašla jsem i nakoupit. Teď už budu doma a zahřívat se vařením.Budu dělat květákové řízky a salát. Taky přeji Andělce, vnučce Alenky, hodně zdraví a štěstí ke svátku. Včera jsem byla na urologii,na mém stavu se nic se nezlepšilo,ani nezhoršilo,na kontrolu opět za půl roku, tak jsem ráda. Taky jsem na holky hodně šila,teď už se dá hodně nakoupit, tak už jen upravuji,když je potřeba. Název pro piškot - cviboch jsme také hodně používali,pekla maminka velmi často.Dnešní děti tento název už neznají,myslí si ,že je to cizí slovo. Na zahradě jsem připravila záhonky na setí,je na vše čas,práce začne až v druhé polovině a na konci března,a ještě v dubnu. Spíš jsem si plánovala kam co přijde, aby se plodiny střídaly.Od roku 1982 si vedu knihu, kde mám každý rok plánek zahrady kam co zaseji a sázím. No prostě mě to baví. |
||||
| Bobina | - | Datum vložení: 11.03.2015 09:55 hod. | |||
|
Pěkné i když zamračené dopoledne. taky se přidávám s gratulací malé Andělce k jejímu svátku. Přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a aby byla v životě šťastná. Já jsem taková švadlenka, jak Alenka. Šít neumím a nic mne nenutilo se to naučit. Manželova maminka nám hodně šila. Byla vyučená švadlena, ale celý život pracovala v administrativě. Byla moc šikovná a měla velký vkus. Taky šila podle Burdy a Prama. Na děti šla od miminek. Z nového a taky přešívala. Umřela před 7 roky. Dožila se 86 let. Děvčata omlouvám se za včerejší cviboch. Alenka vám to dobře přeložila. Loni v létě mne taky mne zpražila vnučka Anička, která už od svých tří let žije v cizině. Když jsem jí řekla Aničko ukoštuj to, tak mě připoměla, že mám mluvit česky. Blani a všichni marodi opatrujte se a ať je vám lépe. Jindři kéž by už bylo líp. Na oběd nám zbylo od včerejška. Akorát nám už ten cviboch (piškot) nezbyl. Irenko obdivuji tě chodit takovou štreku - 9 km jsem nešla už ani nepamatuji.![]() |
||||
| Macizaj | Pěkné ráno | Datum vložení: 11.03.2015 09:33 hod. | |||
|
U nás v noci pršelo, ale není to ani poznat. Škoda, všude je hrozně sucho a naše zahrádka nemá vodu.![]() Maruško, prášky na alergii zatím nepotřebuji, stačí mi sprej do nosu. Kdybych prý potřebovala, mám přijít. ![]() Alenko, teď jsem se podívala na levou stranu CHŽ a zjistila, že má Andělka svátek. Přeji jí hodně zdravíčka a štěstíčka. Milující rodinu má!!!!!!!!!!!!! ![]() IrenkoS,jsi šikulka a tvoje dcera také. Já jsem také dost šila podle Burdy a moje maminka mi to vždy opravila. Teď už mě to nebaví. Oblečení se dá koupit za pár kaček když jsou výprodeje. ![]() Blaničko, pořád tě něco trápí, kdy už konečně budeš vědět co? Moc držím palce všem, které máte špatně řešitelné zdravotní problémy a přeji, aby bylo brzo dobře. Mám tady hodně žehlení. Teprve půjdu pro chleba, muž je na zahradě a já budu vařit rybí file s bramborem a ledový salát. Přeji všem pěkný den! ![]() ![]() |
||||
| jimas | Dobrý den děvčata. | Datum vložení: 11.03.2015 09:28 hod. | |||
|
U nás je také deštivo. Včera jsem ostříhala švestku, slívu a ostružiny. Už se těším až to všechno pokvete a budou, jestli se zadaří, nějaké plody. Papriky konečně vylezly, ještě musím zasít rajčata. Alenko, přeji malé Andělce všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka. ![]() Irenko, jsi dobrá. Kdy já takovou dálku šla, ani už nepamatuji. Ty i dcerka jste šikovné. Já jsem něco málo ušila dětem, když byly malé. Teď už dělám jenom nutné opravy. Blani, Marti i ostatní co vám není akorát, držím palce ať se vám uleví. ![]() Jindří, písni jak jsi u mudra dopadla. ![]() Mějte hezký den. ![]() |
||||
| fanypol | kuk.. | Datum vložení: 11.03.2015 09:22 hod. | |||
|
Holky, jen jsem dočítala.. Děkuji za Andělku.. dnes asi na počítači nebudu...Mějte hezký den.. ![]() |
||||
| koudy | Přeji dobrý den...děvčátka, | Datum vložení: 11.03.2015 09:09 hod. | |||
|
I u nás je pršavo...nevadí,aspoň nachytám vodu na zalévání...![]() Malé Andělince přeji hodně zdravíčka,štěstíčka,aby dělala hodně radosti... ![]() Blaničko,zase není dobře...opatruj se a odpočívej... ![]() Máme toho svého trápení holt každá dost,jen někdo se umí svěřit a jiný ne.... ![]() Marodi, opatrujte se,aby vám bylo líp a aby každá měla co nejméně starostí... ![]() Děvčátka,naše Alenka má v soutěži krásnou fotečku Motýlka a včelku na jiřince... a nemůžeme se hnout z 9. místa... chtěla bych vás poprosit,která by mohla a chtěla pomoci hlasovat... Toto je odkaz,hlasovat se může každou půl hodinu....děkuji.... http://www.infoglobe.cz/fotosoutez?photoid=8910&photoID=8910&competitionID=78#ImageDetail |
||||
| MaKuShKa15 | Pěkné ráno, | Datum vložení: 11.03.2015 08:37 hod. | |||
|
máme pršavo, ale to nevadí, na zahradu je pořád dost času.Andělce přeji vše nejlepší, hodně zdravíčka a v životě vše jen dobré a radostné....Dnes bude u nás " vařila myška kašičku", ale do té myšky mám tak daleko, jako je cesta na měsíc....Přeji všem hezký den a marodům vyzdravění, u Mudrů dobré pořízení.... ![]() |
||||
| Bm68 | Ahojky, | Datum vložení: 11.03.2015 08:21 hod. | |||
|
přeju krásný den! U nás prší. Pepík jede na vyšetření, myslela jsem, že pojedu s ním, ale dneska jsem ráda, že vůbec žiju. Andělíčkovi přeju hodně zdravíčka a lásky v rodině. ![]() |
||||
| fanypol | Přeji hezký den | Datum vložení: 11.03.2015 08:17 hod. | |||
|
Dobré ránko..za chvíli mi dcera přivede Fili na prázdniny a asi bude zklamaná,těšila se na zahradu a nejspíš bude pršet.. Holky, děkuji za přání Andělce ![]() já jako bába si včera ani nevzpomněla, ale dnes to napravím![]() ![]() Já šít neumím, i když šicí stoj mám asi 30let..Ani zalátat pořádně neumím, natož pak ušít něco podle střihu.. ![]() |
||||