Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 23.03.2015 13:59 hod. | |||
|
Jdu ostříhat pnoucí růže, už začínají rašit..![]() |
||||
| vocjan | Přeji | Datum vložení: 23.03.2015 12:10 hod. | |||
|
![]() dobrou chuť. Já dělala jen drožďovou polévku.Druhé máme od včerejška.Králíka na paprice. Marcelko dík za recepty, už je mám uloženy. ![]() Také tu svítí sluníčko, ale je ještě chladno. Odpoledne pojedeme na zahradu.Já konečně něco dělat. ![]() ![]() Muž už má připraveny záhony. Mějte se pěkně. ![]() |
||||
| Sarita | * | Datum vložení: 23.03.2015 11:53 hod. | |||
|
Dobré chutnání, Marcelko díky za recepty děvčatům Máme sluníčko, ale studený vítr. Mějte pěkné a klidné odpoledne.![]() |
||||
| Macizaj | Pokrač. | Datum vložení: 23.03.2015 11:47 hod. | |||
|
BERÁNEK VELKÝ- silikonová forma 14 dkg tuku,3 vejce, 1 vanička tvarohu, 15 dkg cukru, 25 dkg polohrubé mouky 1 PDP, 5 dkg strouhaných mandlí s oříšky, citron kůra, rozinky namočené v rumu a i s rumem přidat do těsta. Máslo nebo Heru utřeme s tvarohem a cukrem, přidáme žloutky, třeme dál,pak citron. kůru, oříšky s mandlemi, rozinky s rumem, mouku s PDP a nakonec sníh ze třech bílků. Peču v silikonové formě při teplotě 180°C - vzduchem asi 30 min. Jelikož forma nemá víko, zkouším stupeň upečení špejlí. Jaruško, doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Tak jsem si odpočinula a jdu pokračovat v nějaké práci před obědem. K obědu vám přeji dobrou chuť. ![]() |
||||
| fanypol | kuk.. | Datum vložení: 23.03.2015 11:36 hod. | |||
|
Marci..recept si opíši...třeba po letech zase upeču..![]() |
||||
| fanypol | kuk.. | Datum vložení: 23.03.2015 11:34 hod. | |||
|
Děvčátka, přeji dobré chutnání..![]() U nás bude čočka..a rajská polévka.. Venku svítí hezky sluníčko.. ![]() Přeji i hezké odpoledníčko ![]() |
||||
| Macizaj | Pěkné dopoledne. | Datum vložení: 23.03.2015 11:33 hod. | |||
|
U nás je krásně. Upekla jsem perníčky z kila těsta, docela se mi povedly a zítra je budu zdobit. Pověsila jsem jednu pračku a trochu to tady poklidila. Vařeno máme, tak teď odpočívám. Nejprve všem, které jste byly nebo ještě jste u lékaře přeji samé dobré zprávy! Blaničko, snad injekce pomůže! Irenko, musím se tady smát. Běhala jsem po lese s "dětmi" 9, 30, 31 let ![]() - pravnuk a dva vnuci.Jaruško, posílám slíbené recepty na beránka. BERÁNEK MALÝ-forma keramická. 2 vejce, 7,5 dkg moučkového cukru, 1 lžíce horké vody, 3 kapky oleje, 5 dkg hl. mouky, 2,5 dkg jedlého škrobu, 1 lžička PDP a trochu vanil.cukru. Rozinky, mandle, oříšky. Žloutky umícháme s oběma cukry, a horkou vodou do pěny. Vmícháme ušlehané bílky, zamícháme mouku smíchanou se škrobem a PRDP. Pak přidám rozinky, mandle, oříšky podle uvážení. Peču na 225°C shora, sdola asi 40 minut. Formu vkládám do studené trouby. Formu naplnit do 3/4.____________ |
||||
| Bm68 | kuk, | Datum vložení: 23.03.2015 10:15 hod. | |||
|
tak při telce jsem taky pospávala, ale nakonec vrah byl ten starší silnější chlap, říkal, že ho provokovala, že se vystavovala v okně skoro nahá. Kasala jsem se, že udělám čočku s vejcem a párkem k obědu, Pepík ji nechce, prý si vezme raději jen párek se chlebem. Polévku mám s drožďovými knedlíčky. Tak vařit nebudu, vezmu si asi chňapky, jak říká Irenka. Jiřko, návštěvu mám za sebou jen u jednoho doktora. K obvoďákovi ještě musím. Ale to nespěchá. Asi bych měla už nasít osení do misek, příští týden jedeme na hrob do Volduch a pak zase na naše hroby do Sušice a Žihobec, tak aby už bylo vyrostlé. Přišel Pepík, musím pryč od noťasu. Mějte se... ![]() |
||||
| annau | Příjemné pondělí, | Datum vložení: 23.03.2015 09:25 hod. | |||
|
u nás je slunečno a taky chladno,vůbec nezapršelo, opět to vypadá na velké sucho.Syn mi bude muset zapojit vodu.Je to u nás stejné,jako každý rok. Kdo jdete k lékaři, jen kladné výsledky, Blanička je už doma a injekce snad pomohla. Dnes nemusím vařit, mám zbytky od včera. Asi se dám do úklidu skleníku,udělám si místo na ty moje sazeničky. |
||||
| koudy | Pěkné dopoledne | Datum vložení: 23.03.2015 09:05 hod. | |||
|
a pěkný celý den...![]() Blanička už má za sebou návštěvu lékaře...to jsi čiperka... ![]() Ijo a ostatní,co jdete k Mudrum,dobře pořiďte... ![]() U nás se počasí probírá, snad bude hezky,ale zatím je hodně chladno a fouká...Večer jsem taky sledovala Modravu... Beránky nepeču,receptů mám několik z časopisů,ale nezkoušela jsem...u nás doma je tradice péct jidášky a mazance... ![]() V klikačce jsem asi 470... dopoledne musím navařit...bude špenát a odpoledne mě čeká zahrada... ![]() Děvčátka, mějte se pohodově, ať se vám všecko daří podle přání a plánů... ![]() ![]() |
||||