Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Diskuze
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 26.06. 2026
Dnes má svátek Adriana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Ostatní

Obrázek pro téma Ostatní

Seniorky

Založila: Bm68

Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
?

Obnovit stránku - tato funkce umožňuje znovunačíst stránku a aktualizovat tak poslední příspěvky

 

Přidat do oblíbených - tímto tlačítkem přidáte diskuzi mezi své oblíbené odkazy, na které můžete kdykoli vstoupit v levém sloupci, pod Vaší přezdívkou

 

Právě jsou online - po kliknutí uvidíte uživatelky, které jsou právě v dané diskuzi

 

Upravit diskuzi (nabídku vidí jen autor diskuze) - zde je možnost změnit popisek diskuze nebo změnit diskuzi na zaheslovanou, případně zaheslovanou diskuzi změnit na nezaheslovanou

 

Zakázaní uživatelé (nabídku vidí jen autor diskuze) - tato funkce umožňuje zakázat přistup uživatelkám, které autorka v diskuzi nechce. Zaroveň je možnost zakázaným uživatelkám vstup opět povolit.
 

OBNOVIT Obnovit stránku
*   Přidat do oblíbených
OBNOVIT Právě jsou online (0)
Obrázek uživatelky
profil
Jdu ostříhat pnoucí růže, už začínají rašit..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík
dobrou chuť.

Já dělala jen drožďovou polévku.Druhé máme od včerejška.Králíka na paprice.

Marcelko dík za recepty, už je mám uloženy.Smajlík

Také tu svítí sluníčko, ale je ještě chladno.
Odpoledne pojedeme na zahradu.Já konečně něco dělat.SmajlíkSmajlík

Muž už má připraveny záhony.

Mějte se pěkně.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Dobré chutnání, Marcelko díky za recepty děvčatůmSmajlíkMáme sluníčko, ale studený vítr. Mějte pěkné a klidné odpoledne.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
BERÁNEK VELKÝ- silikonová forma

14 dkg tuku,3 vejce, 1 vanička tvarohu, 15 dkg cukru, 25 dkg polohrubé mouky 1 PDP, 5 dkg strouhaných mandlí s oříšky, citron kůra, rozinky namočené v rumu a i s rumem přidat do těsta. Máslo nebo Heru utřeme s tvarohem a cukrem, přidáme žloutky, třeme dál,pak citron. kůru, oříšky s mandlemi, rozinky s rumem, mouku s PDP a nakonec sníh ze třech bílků. Peču v silikonové formě při teplotě 180°C - vzduchem asi 30 min. Jelikož forma nemá víko, zkouším stupeň upečení špejlí.
Jaruško, doufám, že jsem to napsala srozumitelně.
Tak jsem si odpočinula a jdu pokračovat v nějaké práci před obědem.
K obědu vám přeji dobrou chuť.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Marci..recept si opíši...třeba po letech zase upeču..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Děvčátka, přeji dobré chutnání..Smajlík
U nás bude čočka..a rajská polévka..
Venku svítí hezky sluníčko..Smajlík
Přeji i hezké odpoledníčkoSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
U nás je krásně. Upekla jsem perníčky z kila těsta, docela se mi povedly a zítra je budu zdobit. Pověsila jsem jednu pračku a trochu to tady poklidila. Vařeno máme, tak teď odpočívám.
Nejprve všem, které jste byly nebo ještě jste u lékaře přeji samé dobré zprávy! Blaničko, snad injekce pomůže!

Irenko, musím se tady smát. Běhala jsem po lese s "dětmi"
9, 30, 31 letSmajlíkSmajlík - pravnuk a dva vnuci.

Jaruško, posílám slíbené recepty na beránka.

BERÁNEK MALÝ-forma keramická.
2 vejce, 7,5 dkg moučkového cukru, 1 lžíce horké vody, 3 kapky oleje, 5 dkg hl. mouky, 2,5 dkg jedlého škrobu, 1 lžička PDP a trochu vanil.cukru. Rozinky, mandle, oříšky. Žloutky umícháme s oběma cukry, a horkou vodou do pěny. Vmícháme ušlehané bílky, zamícháme mouku smíchanou se škrobem a PRDP. Pak přidám rozinky, mandle, oříšky podle uvážení. Peču na 225°C shora, sdola asi 40 minut. Formu vkládám do studené trouby. Formu naplnit do 3/4.____________
Obrázek uživatelky
profil
tak při telce jsem taky pospávala, ale nakonec vrah byl ten starší silnější chlap, říkal, že ho provokovala, že se vystavovala v okně skoro nahá.
Kasala jsem se, že udělám čočku s vejcem a párkem k obědu, Pepík ji nechce, prý si vezme raději jen párek se chlebem. Polévku mám s drožďovými knedlíčky. Tak vařit nebudu, vezmu si asi chňapky, jak říká Irenka.
Jiřko, návštěvu mám za sebou jen u jednoho doktora. K obvoďákovi ještě musím. Ale to nespěchá.
Asi bych měla už nasít osení do misek, příští týden jedeme na hrob do Volduch a pak zase na naše hroby do Sušice a Žihobec, tak aby už bylo vyrostlé.
Přišel Pepík, musím pryč od noťasu. Mějte se...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
u nás je slunečno a taky chladno,vůbec nezapršelo, opět to vypadá na velké sucho.Syn mi bude muset zapojit vodu.Je to u nás stejné,jako každý rok.
Kdo jdete k lékaři, jen kladné výsledky, Blanička je už doma a injekce snad pomohla.
Dnes nemusím vařit, mám zbytky od včera. Asi se dám do úklidu skleníku,udělám si místo na ty moje sazeničky.
Obrázek uživatelky
profil
a pěkný celý den...Smajlík
Blanička už má za sebou návštěvu lékaře...to jsi čiperka...Smajlík
Ijo a ostatní,co jdete k Mudrum,dobře pořiďte...Smajlík

U nás se počasí probírá, snad bude hezky,ale zatím je hodně chladno a fouká...Večer jsem taky sledovala Modravu...
Beránky nepeču,receptů mám několik z časopisů,ale nezkoušela jsem...u nás doma je tradice péct jidášky a mazance...Smajlík
V klikačce jsem asi 470...
dopoledne musím navařit...bude špenát a odpoledne mě čeká zahrada...Smajlík
Děvčátka, mějte se pohodově, ať se vám všecko daří podle přání a plánů...SmajlíkSmajlík

 

Aktuální soutěže
Náš tip


Další tipy


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles