Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| 2baculka | Modrá obloha na mne kouká. | Datum vložení: 26.03.2015 13:52 hod. | |||
|
Po pršení ani tuchy. Mám prádlo před balkonem, Dcera si koupila pruhovaná dlouhá trika a já halenku, společenskou, to abych nedělala na divadlech ostudu. Dojedly jsme lečo a jdu konečně na těsto. Péct mohu večer a zítra. Bertice, měla jsem nedávno meilík od známé, kde na vše ať se jednalo ocholesterol i hypertenze,všude ordinoval dvě deci vody několikrát denně. Možná bylo i na brnění ruky, Ono to zavodňování asi něco do sebe má. Cítím to na sobě, protože když jsem stále doma, tak buď něco vyrábím, uklízím nebo sedím u počítače a nepiji tolik jako dříve. Pak se divím, že mě bolí hlava. |
||||
| bertice | Zdravím ,děvčata, | Datum vložení: 26.03.2015 12:52 hod. | |||
|
u nás to vypadá aprílově, ráno byl déšť a před chvíli vysvitlo sluníčko a už zase zalezlo. Viděla jsem sadu velikonočních vykrajovátek u nás v Bylinářství u Chytré horákyně za 30 Kč. Hned brzo ráno jsem byla u léčitele, který má i obchůdek s bylinkami. Znám jej přes 20 let. Masáž nebyla, ale udělal mi akupunkuru- imunita, nervová soustava a promasíroval ruku, co mi brnívá.Říkal,že to nevypadá na karpál, tedy zatím žádné řezání, ukázal mi, jak jí masírovat. Probrali jsme novinky, nebyla jsem u něj cca 3 roky. Ptal se mně na pití, nejméně 1 l tekutin doporučuje, doporučil bylinný extrakt a jen za dopoledne jsem ten litr vypila, takže mi asi opravdu schází voda.Je to příjemný člověk a jezdí za ním zdaleka. Dnes u nás těstoviny s čínou a uzená polévka s rýží.Vyzvedáváme " bedrunčičku" a zítra jí máme celý den, to bude vzrůšo!!! | ||||
| MaKuShKa15 | Přeji všem | Datum vložení: 26.03.2015 12:12 hod. | |||
|
dobrou chuť k obědu, my jsme po, měli jsme kulajdu s hříbkama a koprem, květák na mozeček s bramborem a rajčatový salát... Za chvíli bude kafíčko a k tomu i vám přeji klid a pohodičku.....![]() ![]() |
||||
| vocjan | Přeji | Datum vložení: 26.03.2015 12:09 hod. | |||
|
![]() dobrou chuť. U nás pršelo jen v noci a trochu.Voda zatím nenatekla do sudů. Zasadili jsme ráno také rané brambory.Další budeme dávat později. K obědu jsem dělala hráškovou polévku a od včerejška máme čočku s uzeným. Přeji pěkné odpoledne. ![]() ![]() |
||||
| Sarita | * | Datum vložení: 26.03.2015 12:05 hod. | |||
|
Dobré chutnání.Vlaďka a Alča snad už brzo budou mít hotovo. Pršet přestalo, ale už máme vodu v sudu. Mějte pěkné odpoledne všechny. ![]() |
||||
| fanypol | kuk.. | Datum vložení: 26.03.2015 11:25 hod. | |||
|
Jdu popřát dobré chutnáníčko..![]() Už neprší ani tady..moc vláhy nebude ![]() Odpoledne jdu pro vnučku do družinky, tak můžu jet na kole.. ![]() |
||||
| 2baculka | Pěkný den. | Datum vložení: 26.03.2015 10:44 hod. | |||
|
U nás trochu zapršelo v noci, ale málo. Opět leze sluníčko. Došla jsem do zahrádkářské prodejny pro sazečku a nějaká semena. tam mamí asi patero brambor. Nu anise maminy neptám, ona je stejně nezná a jen bych provokovala. Pěkně si je dovezu nákupní taškou a pak dám do auta a bude. Myslím si, že je nasázím příští měsíc. Jinak obdivuji všechny co stíháte, mě nějak práce stojí. Jdu si dát ven Heru a udělám si těsto na linecké, to jste mne nalákaly. Dnes dojíme lečo a zítra vyrtahnu maso a mám chuť na špenátek. |
||||
| jimas | Dobrý den. | Datum vložení: 26.03.2015 10:24 hod. | |||
|
přišla jsem vás jenom pozdravit. Odpoledne jdem na tu sešlost s dříve narozenými a zítra ráno jedu k notáři. Budou tam příbuzní, které jsem dlouho neviděla. Jedni pojedou rovnou k nám, tak teď vařím a peču. Mějte hezký den. |
||||
| MaKuShKa15 | Přeji pěkný den, | Datum vložení: 26.03.2015 09:49 hod. | |||
|
Vladi, já to také si pro jistotu zkontroluji na PC kalkulačkou a mohu ti říct, že i mě to baví......Děvčata, u nás dnes pršelo a chvílemi ještě poprchává, asi to bude takové celý den......Irenko , tu Prahu ti závidím, já miluji divadla a dříve to byly operety a dnes muzikály. Já bych tam jela i sama, ale už bych asi v Praze nedošla, nohy už tak neposlouchají. Mě tak dovézt na místo nebo blízko....Už se s tím musím smířit, že se nikam sama nedostanu. Celý život jsem si všude zajela sama i do Polska k Mazurským jezerům, nebo Maďarska na nákup, Východní Německo jsem projela křížem krážem a dnes musím sedět/pokud nepracuji/ na prdelce a jen prstem po mapě a nebo se ponořit do vzpomínek a to hraničí s nostalgií a smutkem, že se "nikdy nevrátí,pohádka......a je z toho stresová situace. Nic nenadělám,stáří je tady a tak aspoň využívám tu hlavu, která uvnitř ještě není tak stará, jak vypadá zvenku....Přeji vám pěkný den, užijte si ho ve zdraví a pohodě...![]() ![]() |
||||
| Bm68 | Krásné ráno, děvčata, | Datum vložení: 26.03.2015 09:01 hod. | |||
|
máme teplo a sluníčko. Byla jsem na poště a trochu jsem okukovala velikonoční zboží v květinovkách. Zítra budu muset něco nakoupit na hrob ve Volduchách, bratránek tam nedá nic. Dnes budu mít uklízecí den, zítra vařící a pečící, ale péct na velikonoce a vařit budu až příští týden. Jiři, tak jsi měla pěknou patálii, musela jsi spravovat sporák a ještě malbu. Regi už krásně jezdí, holky, vy jste tak šikovné!! ![]() Irčo, muzikál se ti bude jistě líbit, je tam asi většina melodií známých. Vlaďko a Alčo,jak píše Kristi, vydržte (co jiného se dá dělat)a budete mít krásné bydlení. Mně před pár roky předělávali celé jádro, bourali a dělali nové příčky, kuchyni, koupelnu, záchod, nový radiátor a komplet předělávali elektriku. Hrabali se s tím měsíc (holt v zimě je nejlíp v bytě)a materiál měli složený v obýváku i v ložnici. Ale jsem ráda, že to mám, čím jsem starší, tím mám menší chuť na nějaké změny. V noci byl u nás v baráku nějaký kravál, nevím, co se dělo, hrozné rány a křik. |
||||