Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| annau | Příjemný podvečer velikonoční neděli, | Datum vložení: 05.04.2015 19:11 hod. | |||
|
moc děkuji za milé veršíky i přání, posezení s rodinou skončilo,nesešli jsme se všichni, ale i tak to bylo fajn.Starší dcera mi zavolala a že nemůže přijet,neboť má virózu,a ještě by nás nakazila, přijede až bude zdravá. A mladší dcera měla pohotovost s Nicolasem,zvracel,měl teplotu, asi dostal neštovice.Já navařeno,co jsem mohla jsem rozdala, a i tak na zítra máme jídla habaděj.A teď máme obavy, aby neštovice nedostal malý 8-mi měsíční vnouček, nebylo by to pro něj vhodné, už tak má zdravotních problémů habaděj. S Nicem nepřišli do styku, tak snad ne. Taky barvím každoročně vajíčka v cibulových slupkách,přikládám různé květiny a trávy.Moje slepice snáší i bílá vejce,na nich se to lépe zobrazí. Ještě nevím jak dopadly,chladí se. Před léty jsem byla též na dovolené v Jurkovičově domě v Luhačovicích. Byl to pro mě také balzám na duši. |
||||
| 2baculka | Zase je podvečer. | Datum vložení: 05.04.2015 18:46 hod. | |||
|
Venku je šedá obloha, asi zítra bude pršet. Maky měla pěkné pozorování staveb, škoda že se ji v mládí nesplnil sen a nedostala se na vysokou. Luhačovice si užila. Alenko, tak nikam nepojedete, hlavně aby jste pokořili teplotu. Přidávám se s přáním pro dvojčata. Věro, my barvívali hnědými slupkami z cibule, protože se snáze sehnala hnědá vajíčka. Zase máš jinou originální barvu. |
||||
| MaKuShKa15 | Věruš- krátká odpověď | Datum vložení: 05.04.2015 17:26 hod. | |||
|
jen krátce z mého mládí z životopisu: Když jsem byla před maturitou, tak jsem chtěla jít na vysoké učení technické- fakulta architektury. Měla jsem představu, že budu zpracovávat návrhy rekonstrukcí budov a jejich obnovu. Nejvíce se mi zamlouvala fakulta na VTA-AZ/ vojenská technická akademie-Antonína Zápotockého v |Brně.Byla jsem se i na jedné fakultě podívat. To byla také moje jediná škola v přihlášce na vysokou.Na ostatní brali raději absolventy stavební průmyslovky a ne z gymnazia.Mě bavila deskriptiva a technické kreslení..Na školu jsem se nedostala, měla jsem bohaté předky bez politické příslušnosti, ale láska ke stavbám mě zůstala. Mám ráda stavby kostelů, klášterů, různých mimořádných zrekonstruovaných staveb v novějším stylu a v Luhačovicích jsou stavby udržované v původním návrhu architektů. Jurkovič k nim patří nejvíce.V Luhačovicích jsem byla několikrát více než před 35 lety, můj první manžel se mnou chodil a dívali jsme se a hodnotili prvky staveb spolu..![]() |
||||
| slunickoka | kuk | Datum vložení: 05.04.2015 15:02 hod. | |||
|
Stázi přeji mnooooho zdraví, štěstí. klidu a pohody. Pokud máte ještě někdo oslavence, tak samozřejmě totéž. |
||||
| Jakaz | . | Datum vložení: 05.04.2015 14:47 hod. | |||
|
Stázi, taky se připojuji ke gratulantům, hlavně hodně zdraví, to je nejdůležitější. | ||||
| MaKuShKa15 | Pěkné odpoledne | Datum vložení: 05.04.2015 13:45 hod. | |||
|
V lázních se nám moc líbilo, pro nás to byl odpočinek v krásném prostředí uprostřed parků. Já miluji stavby, takže Jurkovičova architektura v mnoha lázeňských domech vytváří i s okolní přírodou krásu Luhačovic Byla jsem jako v „Jiříkově vidění“, protože jsem se neustále dívala na architekturu a to bylo něco pro mé oči.........Počasí nám moc nepřálo, ale teplá bunda a čepice a byli jsme venku.Střídalo se sněžení se sluníčkem, až teprve včera, kdy pro nás přijela dcera s vnučkou jsme jim my ukazovali krásy, které jsme si stačili zapamatovat....Jsou to velmi malebné a krásné lázně...Z procedur jsme si přidali solnou jeskyni, to byl pro mě také zážitek, ¾ hodiny ležet, relaxační hudba a na moje průdušky i duši balzám...V hotelu Litovel, vše krásně zrenovované jako na zámku, obsluha a jídlo primovní..Určitě jsem tam nebyla naposledy.![]() ![]() |
||||
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 05.04.2015 13:39 hod. | |||
|
Jani, maraton to nebyl, jen na nás s mužem něco leze, on má od pátku 38-39 teploty, mně bolí hlava a potřebovala bych si odkašlat, ale šlo mi to jen ráno.. a sípe či nějaké zvuky to vydává na průduškách, takže výlet zítra nebude..Muže jsem v noci nenechala spát, že jsem hekala říkal, tak šek do obýváku, ale samozřejmě bez peřiny, tak se ještě přinachladil..tak to teď dospává, ani neobědval, jen ráno zblajznul můj klínek dortu, cukrovkář takže jsem ani neochutnala.![]() MARTI..také se připojuji s přáníčkem pro dvojčata ![]() |
||||
| vocjan | Přeji pěkné odpoledne. | Datum vložení: 05.04.2015 13:01 hod. | |||
|
![]() Já též jdu popřát ke kávě a cukrovíčku, co jste napekly.Nechte si chutnat. S počasím je to podobně, jak u Vás.Fouká vítr. Chceme jet do lesa pro vodu a pak okružní jízdou přes les a po cyklostezce zpět na zahradu.Tak doufám, že to ušlápnete. Martičko, jak bylo? Dvojčatům přeji k narozeninám hodně štěstí a zdraví a oslavujte. Zdeničko, pěkná ikonka. Ali, odpočívej, po včerejším maratonu. Marodům přeji, brzké uzdravení a odpočívejte. Jdu vařit kávu. ![]() ![]() ![]() ![]() |
||||
| Sarita | * | Datum vložení: 05.04.2015 12:42 hod. | |||
|
Dobré chutnání ke kafíčku a dobrotám, co jste napekly.Máme sluníčko, ale studený vítr, ale lepší než chumelení. Čekám na synovce , jede z Prahy s přítelkyni, tak se staví. Mějte super odpoledne. Martičko jak ses měla, vítej . |
||||
| Sarita | Stázi- pro Tebe | Datum vložení: 05.04.2015 12:39 hod. | |||
|
Tak Ti přeji v dnešní den hodně štěstí, lásky jen a šťastným ať je každý ten, kdo má tě blízko sebe. Ať každý blízký rád tě má a tvou cenu dobře zná. Vše nejlepší k narozeninám. ![]() |
||||