Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| 2baculka | Pěkný večer | Datum vložení: 18.04.2015 19:57 hod. | |||
|
s rozhdnutím jít do penzionu nebo domova důchodců je asi doopravdy rozhodnutí na každé z nás. Psala jsem, že maminka manžela se rozhodla sama, měla svou místnost,my k ní každý den chodili, potřebné ji přinesli a dost pomohli. Je pravda, že se za vše musí platit a tak za nákup za 10 Kč by byl stejný poplatek. To bylo hlavně za pečivo, které si rády dáme čerstvé. To se dá zařídit. Tam tenkrát převažovalo, že mamina sama nebyla scnopná si v zimě topit. Moji rodiče by potřebovali celodenní pomoc také, ale nechtějí, nemají zájem nikam do pečovatelky jít. Tedy když jsem u nich si mamina stále dělá vše sama a mne k těm pracem nepustí. Je to na úkor jejího pohodlí, ale svým dílem si dokazuje, že si věci podá i ze země. Nesouhlasím s tím, sama vidím ta úskalí, kdyby spadla, otec ji nepomůže a nikam nezavolá. Mě samotné zatím není proti mysli si dát přihlášku do pečovatelky. Vím jaké to u nás ve městě je, záleží na dohodě s lidmi, hlavně co vše by člověk potřeboval. | ||||
| Bm68 | Kuk | Datum vložení: 18.04.2015 19:41 hod. | |||
|
taky budu čučet a telku, tak jdu popřát dobrou noc. Věrko, já si z toho nic nedělám. Snacha se o svou babičku starala příkladně a když byla moje sestra u nás v nemocnici, tak se o ni taky starala. Tak dobrou a zase zítra ![]() ![]() |
||||
| fanypol | Dobrý večer přeji.. | Datum vložení: 18.04.2015 18:56 hod. | |||
|
Věruš, buchta nevydrží..jen do zítra, pak už nebude ani kousek..![]() holky, přeji hezký večer už se budu koukat na telku..už noťas vypnu.. ![]() |
||||
| Sarita | Pěkný večer | Datum vložení: 18.04.2015 18:47 hod. | |||
|
Tak jsme doma od mamky. počasí nestálo za nic, poletoval sníh a pořádná zima. Jíno snad už konečně nějak pomohou , je to trápení. Volal zrovna vnuk, přijede na noc s kamarádem, ráno jedou od nás na fotbal. Tak mějte pěkný večer a hlavně se dobře vyspěte. ![]() |
||||
| Bm68 | Hezké odpoledne | Datum vložení: 18.04.2015 17:05 hod. | |||
|
počasí jsem přechválila. Byla zima a pršelo. U nás byl jarmark, vytáhla jsem tam Pepíka, ale moc toho tam nebylo. K obědu jsem vařila kapustu s vepřovým a brambor, máme ještě na zítra. Zvonek mi furt nezvoní, kdybyste chtěla některá přijít na návštěvu, tak musíte zavolat mobilem dole. ![]() Holky, myslím, že mě ten Domov důchodců taky čeká (raději bych ale Penzion). Kdysi jsme na to narazili při řeči s mladými, trochu jsem se pozastavila nad tím, že naše uklizečka dala maminku do domova, že nemají doma místo a hned nato si pořídili psa, na toho místo bylo. Snacha mi hned řekla, že to nemůžu mít nikomu za zlé, lidi musí vydělávat a na staré nemají čas. Tak vím, na čem jsem. ![]() Alčo, taky jsem chtěla péct něco s tvarohem, ale Pepík přinesl bramborák (na plech, jako buchtu), tak jsem se na to vykašlala a upeču něco až zítra, vnuk si aspoň vezme s sebou na kolej. Myslela jsem, že už jsem všem oslavencům přála,ale jistá si nejsem, tak ještě znova všem oslavencům hodně zdravíčka. ** |
||||
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 18.04.2015 14:15 hod. | |||
|
U nás je dost chladno a hlavně vítr...tak se pokulujeme u telky..za chvíli dodělám moučník a půlku zavezeme dceři..děda slíbil vyjet autem z garáže![]() Dělala jsem ořechovou buchtu a nahoru naplcám zakysánku s tvarohem a asi meruňky kompot, nebo kiwi..ještě se rozhodnu, možná dám oboje.. ![]() |
||||
| badysek | Dobrou chuť k obědu, | Datum vložení: 18.04.2015 12:52 hod. | |||
|
Alenko moje slova,mám hodné dětí,znám jejich názor .Ale jsem jim řekla kdybych na tom byla jak maminka,ať nemají výčitky svědomí,jaké jsem měla já (do dnes mě to mrzí....)A dají mně do domova...Střídaly jsme se se sestrou a byly jsme za ní každý den.Vzorně bylo o ni postaráno a vím když měla světlé chvilky,že s tím souhlasila...My dneska máme pečené kuřátko s rýží ![]() Pěkné odpoledne užijte si oslav kdo slavíte ![]() Maru užij si rodinky ![]() |
||||
| fanypol | kuk.. | Datum vložení: 18.04.2015 11:22 hod. | |||
|
Já si dala žádost do penzionu v 47letech..asi 40km odtud.. do našeho domova bych nechtěla.. nevidím na tom nic hrozného... pak jsem jim napsala, že jsem se vdala,tudíž mám jiné jméno, ale žádost, že si u nich nechávám.. Dá se tam nastoupit, až bude potřeba, ví o mně, kdybych potřebovala.. Občas mne pozvou na den otevřených dveří..![]() Přeji dobré chutnání.. jdu dělat plněné kapsy s bramborem.. ![]() |
||||
| filipi | ahoj ženičky | Datum vložení: 18.04.2015 11:16 hod. | |||
|
Přejí dobré chutnání. Věrko děkují za připsání věku v seznamu.Škoda jen,že to nejde dolů,ale nahoru ![]() Já jem se rozhodla skálopevně až teď co jsem to viděla na vlastní oči. Já mám přihlášky 2.Jednu tady přímo v Moravských Budějovicích a druhou v Myslibořicích.Mladší dcera to má jen 3km daleko.Je to evangelist.K tomů se hlásila maminka a je to tam větší i hezčí ![]() |
||||
| koudy | Přeji dobrý den...děvčátka, | Datum vložení: 18.04.2015 10:40 hod. | |||
|
u nás je zataženo,zima,al nnapršelo,jen vždy pár kapek...![]() Oslavencům přeji vše nejlepší, AničceF. předem, synovi Jiřinky a všem,co slaví, abych na někoho nezapomněla... ![]() Jinuš,moc ti držím palce,abys už konečně našla pomoc, to nad není možné...přece to doktoři musí vyřešit... ![]() Já dnes peču maso,vařím zlí a bramborový knedlík...musím i něco upéct, čekám zas syny s rodinkami... ![]() Děvčata,mějte klidnou a pohodovou sobotu... ![]() ![]() |
||||