Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| bertice | Zdravím ještě k večeru, děvčata | Datum vložení: 23.04.2015 18:53 hod. | |||
|
Tak jsme s mužem donatírali. Myslela jsem, že mně k tomu nepustí. Já ocelovým kartáčem sundavala popraskaný starý nátěr a po očku mlsně přihlížela, jak mu práce postupuje. Zase na druhou stranu jsem byla ráda, že se při své nemoci trošku rozptýlil. Druhou lavičku a stůl mi nakonec nechal, tak jsem byla ve svém živlu. Úplně chápu ty kluky, co platili za natírání plotu..... Pak jsem posbírala suché větvičky a udělala si inspirativní ohýnek a trochu si nahřála záda. Už se těším na první grilování nebo vaření guláše. Přeji Vám klidnou a bezbolestnou noc a čerstvé probuzení ráno. Teď jsem psala příspěvek do slovenského časopisu/ recepty/ a některá slova si musím ověřovat v překladači, ale nakonec jsem to zvládla. |
||||
| MaKuShKa15 | Přeji pěkný večer, | Datum vložení: 23.04.2015 18:35 hod. | |||
|
přišla jsem ze zahrady docela jarním vzdouškem omámemá. Všechno krásně kvete, hýří to barvami a to je krásné. Šla jsem také zkotrolovat ten přístřešek, je to moc pěkné, dá se tam i nádherně sedět při grilování....Všechny tulipány kvetou, ale nejsou letos tam vysoké, ale květy mají krásně velké.....Vám přeji pěkný večer a na zítra se hezky vyspěte - dobrou noc...![]() ![]() |
||||
| Anna58 | Ahoj děvčata | Datum vložení: 23.04.2015 18:11 hod. | |||
|
Tak Vás jdu také pozdravit....![]() ![]() ![]() |
||||
| Bm68 | pokrač. | Datum vložení: 23.04.2015 18:05 hod. | |||
|
že se mi nedařilo hotové uložit a než jsem se nadála, zmizelo to a já musela začít znovu. Hezké odpoledne nebo už skoro večer, tady už je šero. |
||||
| Bm68 | Kuk, | Datum vložení: 23.04.2015 18:03 hod. | |||
|
tak u nás bylo ráno napršeno, ale teď se parádně ochladilo a fouká vichr. Já dneska sklidila svetry a do polic naskládala trička, včera mi vnuk nandal zimní boty ve sklepě nahoru na polici a sundal už letní. Jsem zvědavá, jak bude zítra, hned ráno jedeme do Strakonic k přítelově dceři, povezeme salát a ředkvičku a pak dárky k svátku. Když bude solidně, projdem se po městě a po krámech. Jarko,ten fernet by mě lákal,uvidím, jestli bude zítra chuť do Billy zajet. A musím se smát, že jsi natírací typ. Věrko, to jsi dobře nakoupila, laciná jablka. Maru, to máš tedy hroznou práci, to tě lituju, s tímhle já bych si neporadila. Alčo, máš šikovného muže, gratuluju ke zkouškám. Regi, rodičům přeju hlavně hodně zdraví.Perníčky jistě přijdou vhod. Jaruš Jakaz, jak zpracováváš topinambury? Ty jsem nikdy nejedla. A přeju, aby tě karpály nezlobily. A vůbec všechny ať přestane vše bolet a nemoci se ztratí. Holky, já blbec,že jsem vzala tu práci na počítači. Prý denně chvilku. Už se mi 2x stalo, že |
||||
| annau | Ahoj děvčata, | Datum vložení: 23.04.2015 17:53 hod. | |||
|
dnes byl opět nádherný den, dokonce to ze západu vypadalo na pršení,ale nic z toho,budu opět zalévat. Pokypřila jsem záhony jahod,zeleniny. Ve skleníku mi už několik rajčat uhynulo, jak bylo až při nule.Mám jich dost, tak snad mi nějaká zbude. Zasadila jsem už i mečíky,které jsem měla naklíčené.Teď to na zahradě vypadá moc hezky, upravené záhonky, kvetou ještě tulipány,modřence,petrklíče.Začaly kvést koberce žlutých tařic,kvetou ryngle,švestky,třešně. Regi,taky jsem si užila s mamkou perné chvíle,ale že se o ni postarám až do posledka jsem brala jako samozřejmost.S opatrováním mi pomáhaly moje děti.Bez nich bych to nezvládala.Teď mi mamka moc chybí a vzpomínám jen na to hezké, špatné odešlo do zapomnění.Nikdy nechtěla do domova důchodců a to jsem ji splnila. Já bych se tomu ,ale nebránila.Tak ti přeji hodně sil a trpělivosti s opatrováním rodičů. |
||||
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 23.04.2015 17:50 hod. | |||
|
REGI..já dělám na zahrádce taky po chviličkách, ale mám to za domem, ty musíš dojíždět, to je horší na čas.. Zítra tatínkovi popřeješ, jistě ho perníčky potěší.. Naše mamka jednu dobu, taky chtěla vše dělat..šla jsem z práce, ona visela na berlích, pilu mezi stehny a řezala dřevo, myslela jsem, že omdlím, když jsem ji viděla...pak jednou upadla mezi záhony a musela tam ležet, až šel kolem soused a pomohl jí, tak zahradničení sama ukončila![]() ![]() Věruš, já jsem dřevěná koza, takže po mně není nic celý den ![]() v 7hod. večer jsem již několik let nepoužitelná až do rána tak do 6hod. a pak po chvilkách funguji. do půlnoci nevydržím ani na Silvestra![]() |
||||
| 2baculka | Alenko, | Datum vložení: 23.04.2015 15:43 hod. | |||
|
přeji tvému muži ke složní zkoušek, čím jsme starší, tím je to učení pro nás těžší. | ||||
| 2baculka | Jimas, | Datum vložení: 23.04.2015 15:42 hod. | |||
|
mamina má 88 roků a operovanou kyčel. To ji trochu omezuje, ale neodradí, aby si dělala práce, kde je potřeba se ohýbat nebo do podřepu, to by moc neměla. Právě to mi dělá starosti. Ale nepředělám sebe ani ji. Dárečky oslavencům mám koupené a Zítra pojedeme gratulovat dědovi k Jiřímu. V neděli ještě mamině k Jaroslavě. Dort by se asi sešel, jenže netuším,jak přijede bráška a jeho dcera, tudíž mám perníky, které dědeškovi chutnají. Alenko, ať a noha je vpořádku, mě se dnes pomalu chodilo, díky bolavým zádům, ale to přejde také. Ty nejtěžší práce na zahradě jsou hotové. Ještě ale navozit hlínu do pytlů na rajčata. Začnu asi pomalu, na pokračování. |
||||
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 23.04.2015 13:03 hod. | |||
|
Mužík už se vrátil.. Licenční zkoušky má.. Tak ještě může pracovat ještě další dva to údajně udělali také s odřenýma ušima Jinak mladí byli šikovnější.![]() |
||||