Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Diskuze
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.06. 2026
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Ostatní

Obrázek pro téma Ostatní

Seniorky

Založila: Bm68

Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
?

Obnovit stránku - tato funkce umožňuje znovunačíst stránku a aktualizovat tak poslední příspěvky

 

Přidat do oblíbených - tímto tlačítkem přidáte diskuzi mezi své oblíbené odkazy, na které můžete kdykoli vstoupit v levém sloupci, pod Vaší přezdívkou

 

Právě jsou online - po kliknutí uvidíte uživatelky, které jsou právě v dané diskuzi

 

Upravit diskuzi (nabídku vidí jen autor diskuze) - zde je možnost změnit popisek diskuze nebo změnit diskuzi na zaheslovanou, případně zaheslovanou diskuzi změnit na nezaheslovanou

 

Zakázaní uživatelé (nabídku vidí jen autor diskuze) - tato funkce umožňuje zakázat přistup uživatelkám, které autorka v diskuzi nechce. Zaroveň je možnost zakázaným uživatelkám vstup opět povolit.
 

OBNOVIT Obnovit stránku
*   Přidat do oblíbených
OBNOVIT Právě jsou online (0)
Obrázek uživatelky
profil
Dobré chutnání, tady na chvílí vylezlo sluníčko, to je dobře , vnuk hraje turnaj ve fotbale. Jaru díky za recept. Mějte pěkné odpoledne, my jedem k mamce, ale mezi hokejem.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pokud by bylo něco nejasného - vysvětlím. Švestky se zalévají nálevem z vody a cukru, do posledního horkého nálevu rozpustím Konzervační prostředek - používám Konzervační prostředek dr. Oetker, rum dávám nakonec před zavřením. Na zahradě máme veliké švestky - Čačanskou lepotici, loni jsem dělala z těch, nemusí být jen klasické malé švestky.
Obrázek uživatelky
profil
** Švestky v peřinách **
Můj recept
Omytými švestkami s peckami naplníme 4 l láhev a zalijeme nálevem:
na 2 čtyřlitrové láhve asi 2,5 l vody
600 g cukru
4 lžíce rumu
1 sáček konzervačního prostředku
Svaříme (cukr se musí rozpustit) a hned nalijeme na švestky ve sklenici, přikryté
necháme stát 5 minut. Potom slijeme a opět přivedeme k varu a hned zalijeme švestky.
Dáme víčko – dala jsem igelit a přes něj plastové víčko a obalíme dekami, peřinou, apod., musí pomalu chladnout – aspoň 24 hod.


Na 3,5 kg švestek svaříme nálev ze 600 g cukru a 2,5 l vody
4 lžice rumu (rum dávám nakonec nahoru do sklenice)
a 1 sáček Konzervačního prostředku Oetker (zamícháme do horkého nálevu před posledním zalitím). Horký nálev nalijeme na švestky a necháme stát asi 2 minuty.
Pak švestkami naplníme zavařovací sklenici, doplníme nálevem, převážeme celofánem a dáme chladnout do peřin.
Hotové uložíme do chladu a v zimě používáme na knedlíky, na koláč apod.Jsou lépší než zavařené.
Obrázek uživatelky
profil
Pochutnejte si na obídcích...
Já už mám doma mužíka, venku neprší, tak jestli mužík po obědě nezalehne, mohli bychom jít na procházkuSmajlík
mějte pěkné odpoledníčkoSmajlík

Věruš, u nás se taky zvířectvo ztrácelo...ještě když maminka měla králíčky a slepičky... No a občas i nyní mi zmizí nějaká květina ze zahrady, co je před domem, než se vrátíme z nějakého výletu..takže to musí dělat někdo z okolí a To je zahrada oplocená.
Obrázek uživatelky
profil
Pěknou sobotu. I když je pod mrakem a občas přeprchá. Včera bylo zrovna tak. Když je chladněji, tak si doma přitápíme. Po neděli má být už hezky. Včera jsem dělala křenovou omáčku s uzeným a knedlíkem. Tak dnes nevařím. Manžel v pátek natrhal pampeliškové květy, tak jsme dělali med. Dali jsme tam i šťávu z citronu a pomeranče. Recept jsem našla na internetu. Dělali jsme jej poprve a je dobrý. Určitě lepší než nějaký pančovaný bůhví čím z obchodu.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
U nás je zatím hezky. K obědu budu dělat krůtí maso s houbami a rýží.
Jindři, máš šikovné vnuky, tak jim přeji ať se jim tancování daří.
Věru, recept jsem si uložila. Jaruško recept, jak uložit švestky, by se mi také hodil.Smajlík
Kristinko, měla jsi hezký program na 1. máje.Smajlík
Alenko, ty jsi si užila s kamarádkou.Smajlík
Irenko, jsi v jednom kole, tak si tělo říká o odpočinek, tak mu ho trochu dopřej. Smajlík
Jani, slepičky ať vám brzo nesou. Smajlík
Mějte všechny hezkou sobotu.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Ráno byla silnice trochu mokrá a nyní se snaží mráčky rozejít. Máme 10 stupňů.
Včera jsem nakonec koukala na hokej a poslední třetina byla moc zajímavá.
Věru též děkuji za seznam.Ta borelioza se může dostat i od štípnutí komára či jiného hmyzu, mě se flek udělal po projití trávy, kde mě cosi štíplo. Krev mi sice nebrali, ale ANT jsem dostala, naštěstí to stačilo.
Koupila jsem si velký jogurt, část si oddělím a zadělám na langoše. Ještě mám asi kilo plecka, podumám co si z něj uděláme. Mám chuť na roládu a ještě bych mnohla nakrájet i na guláš. Nebo něco na pečení, jen se dítěti nechce, že je to moc práce. Ach jo, baštit ano, práci ne. Po obědě pojedu k našim, vezmu sebou konečně i semena za dám mrkev a pteržel. Mamina má stále čas,ale jinde již máte dávno hotové. Naštěstí u nás nikdo zeleninu ze zahrady nebere. Jen ty slepičky bych asi měla starost, ale Jana má na zahradě fenky a ty jistě dobře hlídají.
Obrázek uživatelky
profil
Přeju pěknou sobotu, děvčata.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
přeji vám všemSmajlík
Máme zamračeno, místy prší, ráno bylo 7 st. ..My jsme pod třešní byli, pak jsme viděli, že tam šli mladí a nakonec prý manžel dcery musel jít s Verunkou a jeho dcerou také, protože byly nešťastné, že jsou nepolíbené...Tak šel s nimi po třešni také..U nás každoročně už bývají bez květů, vloni tam byly asi dvě větvička, ale letos je obsypaná, pokud budou létat včelky, bude jich dost...Bereme to všichni s humorem a nadsázkou.Dnes to vypadá, že budu kramovat a uklízet, venku se nic nedá...Přeji pěkný den a mějte se fajn...SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěknou sobotu, tady zamračeno a dost chladno.Holky tak tady se také nelíbá pod třešniSmajlíkA že bych byla suchá, ani omylemSmajlíkByla jsem už nakoupit a odpoledne to odvezeme mamce. Mějte pohodový den.Smajlík

 

Aktuální soutěže
Náš tip


Další tipy


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles