Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Sarita | - | Datum vložení: 02.05.2015 12:09 hod. | |||
|
Dobré chutnání, tady na chvílí vylezlo sluníčko, to je dobře , vnuk hraje turnaj ve fotbale. Jaru díky za recept. Mějte pěkné odpoledne, my jedem k mamce, ale mezi hokejem.![]() |
||||
| Jakaz | . | Datum vložení: 02.05.2015 11:54 hod. | |||
|
Pokud by bylo něco nejasného - vysvětlím. Švestky se zalévají nálevem z vody a cukru, do posledního horkého nálevu rozpustím Konzervační prostředek - používám Konzervační prostředek dr. Oetker, rum dávám nakonec před zavřením. Na zahradě máme veliké švestky - Čačanskou lepotici, loni jsem dělala z těch, nemusí být jen klasické malé švestky. | ||||
| Jakaz | Švestky v peřinách | Datum vložení: 02.05.2015 11:51 hod. | |||
|
** Švestky v peřinách ** Můj recept Omytými švestkami s peckami naplníme 4 l láhev a zalijeme nálevem: na 2 čtyřlitrové láhve asi 2,5 l vody 600 g cukru 4 lžíce rumu 1 sáček konzervačního prostředku Svaříme (cukr se musí rozpustit) a hned nalijeme na švestky ve sklenici, přikryté necháme stát 5 minut. Potom slijeme a opět přivedeme k varu a hned zalijeme švestky. Dáme víčko – dala jsem igelit a přes něj plastové víčko a obalíme dekami, peřinou, apod., musí pomalu chladnout – aspoň 24 hod. Na 3,5 kg švestek svaříme nálev ze 600 g cukru a 2,5 l vody 4 lžice rumu (rum dávám nakonec nahoru do sklenice) a 1 sáček Konzervačního prostředku Oetker (zamícháme do horkého nálevu před posledním zalitím). Horký nálev nalijeme na švestky a necháme stát asi 2 minuty. Pak švestkami naplníme zavařovací sklenici, doplníme nálevem, převážeme celofánem a dáme chladnout do peřin. Hotové uložíme do chladu a v zimě používáme na knedlíky, na koláč apod.Jsou lépší než zavařené. |
||||
| fanypol | Přeji dobré chutnání... | Datum vložení: 02.05.2015 11:39 hod. | |||
|
Pochutnejte si na obídcích... Já už mám doma mužíka, venku neprší, tak jestli mužík po obědě nezalehne, mohli bychom jít na procházku ![]() mějte pěkné odpoledníčko ![]() Věruš, u nás se taky zvířectvo ztrácelo...ještě když maminka měla králíčky a slepičky... No a občas i nyní mi zmizí nějaká květina ze zahrady, co je před domem, než se vrátíme z nějakého výletu..takže to musí dělat někdo z okolí a To je zahrada oplocená. |
||||
| Bobina | - | Datum vložení: 02.05.2015 10:35 hod. | |||
|
Pěknou sobotu. I když je pod mrakem a občas přeprchá. Včera bylo zrovna tak. Když je chladněji, tak si doma přitápíme. Po neděli má být už hezky. Včera jsem dělala křenovou omáčku s uzeným a knedlíkem. Tak dnes nevařím. Manžel v pátek natrhal pampeliškové květy, tak jsme dělali med. Dali jsme tam i šťávu z citronu a pomeranče. Recept jsem našla na internetu. Dělali jsme jej poprve a je dobrý. Určitě lepší než nějaký pančovaný bůhví čím z obchodu.![]() |
||||
| jimas | Dobrý den. | Datum vložení: 02.05.2015 10:15 hod. | |||
|
U nás je zatím hezky. K obědu budu dělat krůtí maso s houbami a rýží. Jindři, máš šikovné vnuky, tak jim přeji ať se jim tancování daří. Věru, recept jsem si uložila. Jaruško recept, jak uložit švestky, by se mi také hodil. ![]() Kristinko, měla jsi hezký program na 1. máje. ![]() Alenko, ty jsi si užila s kamarádkou. ![]() Irenko, jsi v jednom kole, tak si tělo říká o odpočinek, tak mu ho trochu dopřej. ![]() Jani, slepičky ať vám brzo nesou. ![]() Mějte všechny hezkou sobotu. ![]() |
||||
| 2baculka | Přeji krásnu sobotu | Datum vložení: 02.05.2015 10:00 hod. | |||
|
Ráno byla silnice trochu mokrá a nyní se snaží mráčky rozejít. Máme 10 stupňů. Včera jsem nakonec koukala na hokej a poslední třetina byla moc zajímavá. Věru též děkuji za seznam.Ta borelioza se může dostat i od štípnutí komára či jiného hmyzu, mě se flek udělal po projití trávy, kde mě cosi štíplo. Krev mi sice nebrali, ale ANT jsem dostala, naštěstí to stačilo. Koupila jsem si velký jogurt, část si oddělím a zadělám na langoše. Ještě mám asi kilo plecka, podumám co si z něj uděláme. Mám chuť na roládu a ještě bych mnohla nakrájet i na guláš. Nebo něco na pečení, jen se dítěti nechce, že je to moc práce. Ach jo, baštit ano, práci ne. Po obědě pojedu k našim, vezmu sebou konečně i semena za dám mrkev a pteržel. Mamina má stále čas,ale jinde již máte dávno hotové. Naštěstí u nás nikdo zeleninu ze zahrady nebere. Jen ty slepičky bych asi měla starost, ale Jana má na zahradě fenky a ty jistě dobře hlídají. |
||||
| Bm68 | . | Datum vložení: 02.05.2015 09:49 hod. | |||
|
Přeju pěknou sobotu, děvčata.![]() ![]() |
||||
| MaKuShKa15 | Pěknou sobotu | Datum vložení: 02.05.2015 09:40 hod. | |||
|
přeji vám všem![]() Máme zamračeno, místy prší, ráno bylo 7 st. ..My jsme pod třešní byli, pak jsme viděli, že tam šli mladí a nakonec prý manžel dcery musel jít s Verunkou a jeho dcerou také, protože byly nešťastné, že jsou nepolíbené...Tak šel s nimi po třešni také..U nás každoročně už bývají bez květů, vloni tam byly asi dvě větvička, ale letos je obsypaná, pokud budou létat včelky, bude jich dost...Bereme to všichni s humorem a nadsázkou.Dnes to vypadá, že budu kramovat a uklízet, venku se nic nedá...Přeji pěkný den a mějte se fajn... ![]() ![]() |
||||
| Sarita | * | Datum vložení: 02.05.2015 09:21 hod. | |||
|
Pěknou sobotu, tady zamračeno a dost chladno.Holky tak tady se také nelíbá pod třešni A že bych byla suchá, ani omylem Byla jsem už nakoupit a odpoledne to odvezeme mamce. Mějte pohodový den.![]() |
||||