Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| badysek | Kuk, | Datum vložení: 25.05.2015 18:18 hod. | |||
|
Věruško Karofek si vytrpí....Já už pasový opar měla,na bederní páteří,to jsem nemohla vyjít do schodů,já myslela,že mám něco s páteří a to byl ten prevít,je to hrozně bolestivé.....Ani bych nevěřila,kdybych si to nevyzkoušela na sobě![]() ![]() Blani taky jsem dostala B12 ,ale ještě nějaké tablety a mast....Asi je to oslabená imunita,nebo stresy jak píše Jaruška. Já už pomalu chystám,kontroluji jestli je vše v pořádku ![]() ![]() Možná ještě nakouknu,kdyby ne,tak dobrou noc. ![]() Hlasovat ještě budu,opět mi to skočilo na 43,ale je asi 100 rozdíl...... |
||||
| 2baculka | KUk. | Datum vložení: 25.05.2015 17:35 hod. | |||
|
Věrko, ten opar je prý stejného původu, jako neštovice. Měla ho před mnoha lety maminka mého muže, když u nás přes zimu bydlela. Také ji to hodně bolelo a naštěstí jsme tu nemoc nikdo nechytli. Manžel se brzo snad zotaví. Mazi se vrátila, Hela plánje další výlet na kolech. Chodíte s pejsany na procházky. Dokonce i koťátka se narodila do naší diskuse. To bude hraní a mazlení. Jsem po víkendovém chalupaření ještě celá bolavá, i prášek jsem si vzala,abych mohla dobře obsluhovat seniory v klubu.To se mi snad podařilo jakžtakž. Zítra se snad narehabkách trochu srovnám. Venku je u nás polojasná oblha,pršení se nekoná tak abych si naplánovala zítra okruh na zalívání zahrad. Jen mám zase auto hodně obestavené tak netuším,jak vyjedu. Musím se naučit couvat do kolonek ale to bych musela jezdit i dříve domů. Přes léto více aut stojí před barákem. Koupila jsem si trochu reveně,tak se chystám upéct koláč s posypkou,takový rychlý hrníčkový, jen co oloupu ty klacky a nakrájím.Posypku mám v lednici |
||||
| annau | Ahoj děvčata, | Datum vložení: 25.05.2015 17:27 hod. | |||
|
Věrko, to je strašné , co se nakonec z bolesti břicha vyvrbilo. Moje mamka měla pásový opar a hned ji vzali na infekční,ani jsme k ní nemohli. No snad lékaři ví, co dělají, hlavně ať neonemocníš i ty.A té mastičky mohly dát víc,nebo je na předpis?To je fakt, s těma bacilama, jsou v nás a čekají na příhodnou dobu, a potom se projeví, když to nejmíň čekáme. Dnes jsem si udělala takový menší trénink,jela jsem autobusem do Znojma, pak jsem chodila pěšky po městě,utratila pár penízků.Koupila jsem si něco na sebe.No jsem dost unavená, nohy bolí, ale hlavně jsem spokojená. Jsem zvědavá,jak zvládnu ten výlet do Červené Lhoty a Třeboně. Jedeme už ve čtvrtek autobusem,důchodci z bývalé práce. |
||||
| bertice | Zdravím všechny, | Datum vložení: 25.05.2015 17:25 hod. | |||
|
u nás zase uplakané pondělí. Příroda je sice krásně zelená, ale na grilování nebo výlety to moc není. Já měla loni pásový opar, jen 3 pupínky na rameni,ale strašně to bolelo. Nedal mi na to doktor vůbec nic, jen jsem si koupila od bolesti prášky. Asi po měsíci to ustalo a nikdo z rodiny to ode mně nedostal. Prožívala jsem stresové období, tak jsem asi měla oslabenou imunitu, krom oparu jsem ještě chytla zánět průdušek s kašlem a ten trval skoro 2 měsíce. Věruš, přeji manželovi, ať bolest brzo pomine, odpočinek a spánek jsou důležité. My zítra jedeme s mužem na kontrolu.... |
||||
| Bm68 | Dobré odpoledne, | Datum vložení: 25.05.2015 16:24 hod. | |||
|
u nás je děsné dusno. A to já ještě peču, takže horko k nevydržení. Věruš, pásový opar jsem měla na blbém místě a druhý opar ještě přímo v oku.Je prý infekční, ale nevím, že by se někdo ode mne nakazil. Když ho měla před lety maminka, tak jsem ji mazala, později i sousedku a nic. Dostala jsem ho v úplně jinou dobu. Dostala jsem mastičku a chodila na injekce B12. Hlavně, že už víte, co manželovi je a má už léčbu. S tou tubou, to je tak se vším. Tabletky dají do veliké krabičky a je jich tam pár. S mastí zrovna tak. Blance hlasuju jak můžu, ale furt se propadá. Mějte všechny hezké odpoledne i večer. ![]() |
||||
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 25.05.2015 15:37 hod. | |||
|
Věruš, pásový opar je infekční!!!...Já s tím byla týden na kapačkách v nemocnici.. udělal se mi na hlavě - od ucha k uchu, měli obavy, aby mi to nechytlo trojklaný nerv, z toho by mohla ochrnout část obličeje.. bolí to jak čert, až plyskýře se z toho dělaly...Dobře, že muž spinká, bude trošku odpočatý.. Raději si dávej rukavice,když ho mastíš..![]() Za chvíli přijedou chlapi, půjdu pak ugrilovat ty rybky.. bude to obědovečeře..A někdy uvařím taky hrách s klobásou..Helča dělá chutě ![]() Taky už se těším, až vyrazím na kole, muž je nějaký líný,nechce se mu,už ho práce a to věčné vstávání unavuje, ani se mu nedivím, že pak raději dřimká, než jede na kole.. vidím to, že asi začnu sama alespoň po okolí.. ![]() |
||||
| hela52 | Tak Věruško | Datum vložení: 25.05.2015 14:46 hod. | |||
|
přeji Tvému Karofkovi rychlé uzdravení a Tobě at se pásový opar vyhne širokým obloukem. Já to nikdy zaplať Bůh neměla, ale říkají, že je to bolestivé. | ||||
| Sarita | - | Datum vložení: 25.05.2015 12:54 hod. | |||
|
Už jste po obědě, tak si pochutnejte na kafíčku. Svítí vám sluníčko, tady je zamrašeno Včera syn dovezl rajčata a papriky, tak je půjdu zasadit. Blanka se nám nějak propadá , mají náskok s hlasy. Mějte pěkné odpoledne.![]() |
||||
| MaKuShKa15 | Přeji dobré chutnání | Datum vložení: 25.05.2015 12:21 hod. | |||
|
k obědu, my jsme po, byl jako včera řízek a bram.salát.Hela nás minulý týden všechny nakazila a dodala nám chutě...Heli, pěkný odpolední výletek s manželem na kolech...Jiřinko, nic ti neuteče, tak se nesnaž něco dělat, odpočívej, když je to nutné a nutné to je....vítájm Marcelku doma, máš nabitý program článek si přečtu a měj se všude hezky....AničkoF. užij si pejska a nepřeháněj tu vycházku....Poslední a hlavní co si pamatuji, je to nejdůležitější, aby se manžel Věrušky vrátil v pořádku domů.Máš starosti a ať je dobře aspoň tobě, také to zdravíčka musíš hlídat. Oběma vám přejiˇaby vám bylo dobře a nemoci se vám vyhýbaly.....Jani, ty si užiješ se sestrou, já jsem byla jedináček a tak už jsem posledni z rodu ,co ještě žiji....Nějak jsem se rozkecala na papíře, promiňte, ale doma je ticho.....Pěkné odpoledne všem i těm, na které jsem nezapomněla v mysli....![]() ![]() ![]() |
||||
| filipi | kuk | Datum vložení: 25.05.2015 11:16 hod. | |||
|
Děvčátka dobré chutnání.Přejí s předstihem.Venku je nádherně,tak jdeme s péjskem na delší vycházku![]() |
||||