Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Bm68 | Krásné ráno, děvčata | Datum vložení: 03.06.2015 07:48 hod. | |||
|
Vypadá to zase na slušné teplo. Vyrazíme za chvilku na zahrádku, odpoledne už tam nejdeme, je moc horko. Věrko, to víš, že se nezlobím.Ale pravdu máš, že jsme zvyklí jíst dříve, protože Pepík nesnídá a já kdysi chodila pro obědy (dietu pankreatickou) do nemocnice a tam jsem musela být už v 11. hodin. Jiři, děkuju za vysvětlení, mám knížku o bylinkách, musím se podívat, jak tužebník vypadá, jestli tam je. Síť v rámu mám jednu. Měla jsem 3, kdysi mi je udělal přítel kamarádky jako sítě do oken,ale pak řekl, že se musí dát zvenku a to on dělat nebude a jelikož jsem ve 4. patře, nedal je tam nikdo. Dva rámy si vzal Pepík, suší na nich houby a mně zbyl jeden. Ale škoda, nemám půdu. Děvčata, držím palce i pěsti marodům a návštěvám u doktorů ![]() |
||||
| fanypol | Přeji pěkný den.. | Datum vložení: 03.06.2015 07:25 hod. | |||
|
Dobré ránko přeji..ať u Mudrů máte dobré zprávy.. Dnes jedeme na Soláň a do Radhoště![]() Ráno je tu docela zima, včera odpoledne bylo vedro.. |
||||
| Bobina | - | Datum vložení: 03.06.2015 06:25 hod. | |||
|
Dobré ráno. Dnes zas bude hezky . Začínám se chystat na vyšetření. Pak zas nakoupíme a pojedem k mamince - jak jí je. A udělat co je potřeba. Mějte se krásně.![]() |
||||
| jimas | Jdu zalehnout, | Datum vložení: 03.06.2015 00:25 hod. | |||
|
hezky se vyspěte a ať vás nic nebolí.![]() |
||||
| jimas | Dneska | Datum vložení: 03.06.2015 00:17 hod. | |||
|
u nás bylo příjemných 22°. Seno jsme jeli s mužem ve 4 hod. otočit. Je to asi 6 km, tak jsme jeli na kolech. U nás ještě muž navečer dosekal zbytek louky. Mělo by být podle předpovědi hezky, tak snad to tak bude. K večeru jsem ještě dosela bylinky(petrželku, majoránku,tymién)a další salát. Ani jsem nestihla ordinaci. Blani, Tužebník jilmový nebo taky Chlapici, sbírala moje babička. Tužebník jilmový ničí Zlatého stafylokoka (Staphylococcus aureus) a Escherichia coli - původce řady vážných onemocnění. Používá vnitřně na tyto nemoci a potíže - bronchitida, horečnatá onemocnění z nachlazení, chřipka, dna, revmatizmus, nemoci močového měchýře, nemoci ledvin, poruchy látkové výměny, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti kloubů, snižuje kyselost žaludečních šťav. Toto jsem zkopírovala od léčitele Váni. Musí se ale opatrně dávkovat. Na sušení bylin mi muž udělal 6 sití v rámu a mám to na stojanu na půdě. ![]() |
||||
| 2baculka | Jsem poslední. | Datum vložení: 02.06.2015 23:06 hod. | |||
|
Ještě jsem ani nedošla z rehabilitací domů již mne volala mamina, že mají přijít na vodu a ona má pedikérku. Nevěděla, že je objednaná na pátek. Tak jen chleba se sýrema k obědu a hned jsem jela, abych ji uklidnila. Umyla nádobí a pán mezi tím pěnou cosi vystříkal a jel pro materiál, a že se ještě vrátí.Uděla jsem nákup a uvařila kávu.Než jsme ji dopili, tak jsem měla dovézt hlínu na rajčata, ale pán dal dost auto na chodník a tudíž bych neprojela s ničím ven. Musela tedy počkat, až jímku opraví a uklidí,odjede.Otrhala jsem mezi tím jahody a trochu vytrhala vysoký plevel, pak i tu hlínu dovezla a rajčata zasadila. Netuším co ještě mamina chce,ale když jsem projevila zájem si dojet zkontrolovat po bouřce rajčata a chalupu,měla překvapený a smutný výraz. Netuším co ji chybělo, asi muškáty, ale dnes mi bylo po masáži dost ouvej, na to aych vozila hlínu. Odjela jsem na otočku na chalupu a domů dorazila o půl sedmé. | ||||
| slunickoka | Dobrý večer, | Datum vložení: 02.06.2015 20:58 hod. | |||
|
berušky, tím, že si hnis našel cestu mezi zubem a dásní ven, tak opravdu nebolel. Proto jsem se ho ani nechtěla vzdát.Ale tu černou kapsu na rtg jsem viděla.Ale něco je špatně v tělíčku, ráno jsem frčela na cévkování do nemocnice, mám šílený zánět močáku.Dr. říkala, že to souvisí i s tím zubem. Musím přežít do pátku, než bude kultivace. Prostě, jak se sype zdraví, je to o ničem. Přeji, aby Vám všechna vyšetření dopadla co nejlépe. Dobrou noc a krásné sny. |
||||
| Bm68 | Hezký večer, | Datum vložení: 02.06.2015 19:56 hod. | |||
|
děvčata. Jsem dneska hotová, na zahradě hic, Pepíkovi bylo špatně... Navíc jsme dneska platili opravu auta, no nic veselého. Věrko, ve čtvrt na jednu jsme obědvali, sice jsem žravá,ale to snad není nijak předčasně, nebo jo? ![]() Po Martě už jsem se sháněla. Boženko, držím palce, abys na plicním dopadla dobře a stejně i maminka na koloskopii. Liko, ty jsi pořád neuvěřitelně akční, i po CMP. Přeju ti hodně zdraví. Sypu si popel na hlavu, napsala jsem, že se kouknu na fotky a něco mi do toho vlezlo. Už neslibuju, snad na to dojde. Mějte hezký večer a rovnou přeju dobrou noc. ![]() ![]() |
||||
| Lika444 | pokračování | Datum vložení: 02.06.2015 19:45 hod. | |||
|
Co jsme všechny doma vypěstované rostliny odvezli na zahrádku,musela jsem je i s bolestmi kolena zasázet, tatin má ploténky a neohne se,no a navíc má 100 kg,že,a tak cosi vyrostlo, po vypletí a po deštích zase i zarostlo,a nějaké výsledky jsou,peřesto, že slimáci pracují pilně stále ještě na salátech a fazolích, především.Troufají si i na vršky rajčat,jahod a jiných plodin.Jo,také nám zateplují od února barák 5vchodový,kdo to zažil,ví o čem to je,na načich oknech jsou od 25.5.,a to jde o opravy v celém baráku,odpady,vody,elektrika, zatepl.sklepů a ost.,časem bude i malování všeho, do konce roku je naplánováno,kolem vchodů snad 10 let tráva neporoste,tak je to zdevastované od aut,strojů a materiálu...No každopádně se nenudím,stále jezdím ještě do Olomouce na astrokurzy, tak 2x za rok, je to dražší a dražší.Také v domácnosti se stále něco se.e,zámek,baterie v autě,chci výměnu 2 gaučů v bytě,za ty roky...dopl. za energii a pořád něco.Občas nakuknu,ale není sil.Mějte se moc pěkně. |
||||
| fanypol | Dobrý večer přeji.. | Datum vložení: 02.06.2015 19:34 hod. | |||
|
Jdu pozdravit..Trošku jsem proběhla co se u vás dálo.. Budeme ještě chvíli povídat u vínečka a půjdeme pak zalehnout![]() |
||||