Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| annau | Ahoj děvčata, | Datum vložení: 09.06.2015 12:53 hod. | |||
|
u nás taky nezapršelo, pořád se musí zalévat. Záhon jahod už spálilo sluníčko,na dalším listí okousala srnka, plody jsou hodně zaschlé. Něco mám už v mrazáku, dokonce jsem včera uvařila trochu marmelády. Taky už sklízím hrášek, dávám ho též do mrazáku. Třešně už jsou také,jsme jich už přejedení. Letos je zavařovat nebudu, mám ještě od loňska. |
||||
| Sarita | - | Datum vložení: 09.06.2015 12:23 hod. | |||
|
Tak jste po obědě, tak si nechte chutnat odpolední kafíčko. Tady je 12st a silný vítr.Maru máš také stále práci. Mladá mi půjčila parní čistič, tak jsem tady celé dopoledne lítala Mějte pěkné odpoledne.![]() |
||||
| fanypol | Přeji dobré chutnání... | Datum vložení: 09.06.2015 11:47 hod. | |||
|
Pochutnejte si na obídcích..my obědváme ve tři, kvůli synovi...schroutali jsme s manželem hlávku ledového salátu a jdu vařit..dušené vepř. a rýži..![]() BLANi..tak jsi si s kamarádkami popovídala, snad už Ti bude lépe.. ![]() MARCi..můj muž má můstek už skoro padesátiletý .....mu nenarostly spodní jedničky..taky ho zubař už upozornil, že má šetřit na nový chrup..jinak má všechny ostatní zuby skoro bezkazové..![]() |
||||
| koudy | Dobrý den, | Datum vložení: 09.06.2015 09:34 hod. | |||
|
děvčátka...![]() Ijo,jak je možné, že vám pořád prší a my tu usycháme...nebuď škrob a pošli malou přeháněčku... ![]() Regi,opravdu musíš mát hodně pvné nervy... ![]() Marci, ty si baštíš zlato,tak to je dobrá dietka... ![]() Blani, oslavu sis užila, s ochlazením by ti mělo být líp... ![]() Kristínko, máš to časově náročné, užívej si co nejvíc... ![]() Holky, já mám v tom suchu zas ve sklepě vodu a tak jdu honem čerpat a pustit do zahrady, než nastoupím k vaření... ![]() Musím zpracovat ty jahody, peru povlečení a mám plno plánů,které se mi určitě dnes nepodaří udělat... ![]() Mějte klidný úterek,žádné problémy a starosti.... ![]() ![]() ![]() ![]() |
||||
| slunickoka | Dobré dopoledne přeji, | Datum vložení: 09.06.2015 09:27 hod. | |||
|
u nás pršelo celou noc, i nyní a k tomu je deset stupňů. Takže krbovky sálají. Alčo, mně se to s liliema stalo první rok také.To jsem o nich ještě nic nevěděla. Ale nebylo to, že nevylezly. Jak vytlačily ten puk, tak byl sladký a křehký a do rána ho slimáci sežraly. Ta hlíza potom uhyne. Nyní jak koupím nové, tak k ní hned dám tyčku a po zahrnutí ihned obsypávám granulema. Než vyroste tak asi do výšky pěti cm. Potom je už nežerou. |
||||
| ija1 | Dobré ráno | Datum vložení: 09.06.2015 09:20 hod. | |||
|
děvčátka v noci byla buřina a pěkný liják,nedalo se spát,jak to třískalo ještě prší ale už mírně,posílám to všechno k vám,kdo potřebujete vláhu.Máme jen 13 stupnů.Vladko,dobrý zážitek,měla jsi v noci pohotovost.Irenko jsi ospalá,protože bereš prášky a Německo nechej na později,až ti bude líp.Dnes muž vstal dřív než já,ani jsem nevěděla že odešel se psem ven.To počasí snad udělal zázrak,ale v krku ho bolí pořád.MaruK,ty máš hodně jahod,já mám jen 1 záhonek a to stačí dětem na zobání,něco dám do mrazáku,když tu nikdo není.Na marmožku nezbyde.AničkoF mějte se na chaloupce dobře,užijte si to,pozor na nečekanou zlodějskou návštěvu.Regi ty musíš mít nervy jako špagáty,nemáš to holka jednoduché.Mějte pokud to jde hezký den.![]() |
||||
| Macizaj | Pěkné ráno | Datum vložení: 09.06.2015 09:16 hod. | |||
|
tak jsem doma od zubaře. Sundal mi zlatý můstek, který ještě "pamatoval" císaře Františka Josefa.![]() 38 let starý. Většinu zlata jsem asi snědla, bylo samá díra! Pan doktor je hodný a slíbil mi udělat, než půjde na dovolenou, můstek nový.U nás prší od noci. Moc jsem toho dnes nenaspala. Od dvou hodin jsem byla vzhůru. Jak se zubaře nebojím, dnes jsem měla obavy, co mi s tím udělá. ![]() Blaničko, neudělalo se ti lépe, když prší a není takové vedro? Oslava se určitě vydařila a ty odpočívej. Regi, po rehabilitaci by člověk měl odpočívat, proto to píchání v zádech. ![]() Děvčátka, jde na mě spaní. Chvilku si zdřímnu. Budu vařit bramborovou polévku s houbami a bramborové placičky. K tomu nějaký zeleninový salátek. Mějte pěkný den! ![]() |
||||
| Bm68 | Krásý den, | Datum vložení: 09.06.2015 08:58 hod. | |||
|
Včera jsem dorazila z oslavy až hodně pozdě a sotva jsem zalehla, přišla bouřka. Ještě teď prší a konečně je to ochlazení znát. Dočtu později. Ať se vám všechno daří.![]() |
||||
| 2baculka | Hezký den přeji | Datum vložení: 09.06.2015 08:40 hod. | |||
|
Večer se mi honily myšlenky a nešlo usnout, pak ani netuším,kdy začlo pršet. Šustění deště mne probudlo až po páté hodiny a v 7 již svítilo sluníčko. Nyní je obloha trochu šedivá. Dojdu do lékárny, zda mají gelové vložky, mamině poradila pedikérka na otlaky. Pak se přemístím na rehabky a zpět nakoupím, doma jsem nyní moc nedoplňovala zásoby. Nechám se překvapit následným děním a na odjezd k našim se musím rozhodnout sama. Když není potřeba nic přemisťovat a záclony mám nechat, bude se prášit. Podlaha sice v koupelny byla přikrytá a nezacákaná, ale stejně se musela umýt. To samé bude v chodbě a v té kuchyni také. Už dost, musím počkat, jak mi bude po rehabilitacích. od čtvrtka mě píchalo v zádech a nešlo se toho zbavit. | ||||
| Sarita | Pěkný den | Datum vložení: 09.06.2015 08:13 hod. | |||
|
Tak začalo pršet, šla jsem na zahradu , aby pršelo do sudu, ale bylo toho trošku a už nakukuji sluníčko, ale vítr je. Mějte pěkný den a nemocným brzké uzdravení.![]() |
||||