Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| koudy | Děvčátka... | Datum vložení: 09.06.2015 20:01 hod. | |||
|
přeji klidný večer a pokojnou noc...![]() Je mi smutno ze ztráty jedné milé chytrulky... |
||||
| Bm68 | Děvčátka | Datum vložení: 09.06.2015 19:41 hod. | |||
|
přeju dobrou noc.![]() |
||||
| slunickoka | Dobrý večer, | Datum vložení: 09.06.2015 19:37 hod. | |||
|
u nás vítr a zima celý den. Jak jsem vděčná za krbovky. Blani chřestovníčka liliového poctivě sbírám, letos jsem našla jenom dva. Boženko, to je jasné, že se na ně těšíš. U nás má začít v sobotu samosběr jahod, tak tam v pátek zavolám, jestli to platí. Pokud ne, tak manžel se zeťákem pojedou do Žiliny pro kotě britky do chovu. Přeji hezké spaníčko. |
||||
| Sarita | Pěkný večer | Datum vložení: 09.06.2015 19:12 hod. | |||
|
Tak tady stále neprší, jen je zamračeno a zima.Blani snad je ti už lépe.Věrko děláš to dobře s cibulkami.Boženko tak se už na rodinku těšíš. Děvčátka mějte všechny pěkný večer a dobrou noc.![]() |
||||
| fanypol | Dobrý večer přeji.. | Datum vložení: 09.06.2015 19:07 hod. | |||
|
My jsme byli v Hobi na jakési dva šrouby a teprve půjdu zalévat.. ale stejně ještě svítí sluníčko.. BLANi.. z dárku měla kamarádky jistě radost.. a takovou nutící kamarádku mám taky.. ![]() BOBINKO..to bude muchlováníčko,až přijedou viĎ??,už se jistě těšíš.. Já jsem u nás měla na chvíli dceru s nejmladší vnučkou..je to náš andílek.. sice mi sedla do kedlubnů a salátu, vzala zahradu příčky přes záhony, ale zlobit se člověk nemůže..když se na vas koukne tak šťastně, že se jí to tak príma podařilo![]() Ještě mrknu na emailíky a vydám se na to zalévání.. |
||||
| Bobina | Pěkné odpoledne. | Datum vložení: 09.06.2015 18:36 hod. | |||
|
Tak máme schody dodělané. Jsou pěkné a jsme rádi, že už jsou hotové. Na bronoschopii jsem dnes nešla. Domluvila jsem se s dr. na plicním, že tam zatím nepujdu. Na kontrolu mne objednala za měsíc a řešit to budem až pak. Já doufám, že mě bude už dobře. Děvčata vy se ten déšť schováváte. U nás nespadla ani kapka. Trochu se ochladilo a fouká studený vítr. Ale tak chladno, jak na západě republiky u nás není.Maru - koudy, když u vás neprší, tak kde se u vás ve sklepě ta voda bere? Kdyby jste tam měli aspoň minerálku. Dnes na oběd polévka nebyla. Jen brambory maso a zelený salát ze zahrady. Dělala jsem marmeládu z jahod. Máme jich hodně. Však je manžel taky poctivě dvakrát denně zalívá. Vařila jsem ji ze 6 kg jahod. Za dva měsíce přijede dcera s rodinou, tak jim musím nachystat sebou domů. Už se na Aničku a Adámka těším, jak za ten rok vyrostli. A Marušku uvidím poprvé. Sice je vidím na skype, ale to není ono. Už se s vámi rozloučím a popřeji vám dobrou noc. Chvíli se natáhnu - bolí mne nohy | ||||
| 2baculka | Kuk. | Datum vložení: 09.06.2015 18:08 hod. | |||
|
Tak odpočívám. Mamina sice před chvílí volala. Verandu ji pán dodělal,odtahl co bylo potřeba a je to zpět, zítra mám přijet, ona je vymalovaná i chodba a v kuchyni strop. Jedna místnost má odfouklý kus zdi, měli to dnes přijít opravit, ale nedostali se. Podle mne je to na otlučení a nahození. Sice bráška tvrdil včera, že ne, tak uvidím. Jahody jsem dost zalívala, mám vodu ve studních, tak něco je, ale chybí čas dělat džem. Zase jich tolik najednou zatím nemám a mamina prý je všechny sní. Lilie mi též baští slimáci a ten červený brouček prý kazí květy. Něco mi vykvete. Pršení moc nebylo. Stupňů je málo. I doma mi je zima na nohy, bylo otevřené okno. K obědu jsem udělala nové brambory a kuřecí paličky. Cena brambor je vysoká, tak doufám, že pod natěmi na zahradě něco brzo bude, začínají mi kvést. Nyní jsem si opekla topinku, abych nevyhodila tvrdší chléb. |
||||
| Bm68 | Hezké odpoledne, | Datum vložení: 09.06.2015 17:24 hod. | |||
|
máme celý den pošmourno a chladno, za to jsem ráda. Ale o moc líp mi není, zlobí zase slinivka, jsem dnes o čaji a rohlíku, to je důsledek té oslavy. Ona kamarádka je dobrá kuchařka a hlavně cukrářka, ale není soudná a je to ten typ - když to neochutnáš, tak se budu zlobit a tobě to nechutná a tak. Už jsem se s ní kdysi kvůli tomu pohněvala, ale je pořád stejná. Pak hned ráno volá, jestli mi není špatně a lituje mne a nabízí mi prášky. ![]() Alčo, nakonec jsem koupila titanové nůžky, ona si dost sama šije, pak krásný šáteček na krk a kytici. Sluníčko, holky dobře radí, Německo odlož, až ti bude dobře. Regi, nemáš to vůbec jednoduché, přeju ti dobré nervy. Lilie nám kromě plžů žerou i takoví červení broučci - chřestovníček liliový. Zdá se mi, že je těch škůdců na zahradě rok od roku víc. |
||||
| fanypol | Přeji hezké odpoledne | Datum vložení: 09.06.2015 13:53 hod. | |||
|
přeji pěkné odpoledne, manžel něco kutí v garáži, tak mám chviličku, než začne volat - podej - přidrž ...Stázičko, taky máme letos bídné jahody.. část od slunce spálené. ![]() Jaruško, myslím, že jsi koupila dobře...mám tady taky tašku věcí na charitu, zítra to mám v plánu odvézt na kole. |
||||
| bertice | Zdravím, děvčata | Datum vložení: 09.06.2015 13:37 hod. | |||
|
U nás je celkem teplo, i když trochu pod mrakem, nezaprší. U nás na oběd brambory s podmáslím a gulášovka. Dnes se chystám na bazén, mám ještě permanentku. Bývá tam dost studená voda, takže to většinou využije dcera. Uvidím, co mně tam bude dnes čekat. Vyřazovala jsem nějaké mimiňácké oblečení, něco dám do jesliček a něco do šatníku Adry. Také povlečení jsem nějaké vyřadila a koupila nové pro vnučku. V Lídlu měli s motýlky a také růžové prostěradlo, jedna sada včetně prostěradla vyšla na 350 Kč, což je dobrá cena a je to celkem kvalitní i prostěradlo pevné. Už jsem našla destinaci, kam vyrazím na další výlet s vnučkou- Na Pacalůvku, což je kousek od přehrady. Minule jsme k ní nešly, pršelo, tak jsem byla na kávě u kamarádky. Konečně jsem dosbírala body na baťoh v chytrém kontě a už mi jej posílají. Jinak jsem tam nenašla nic, co by mně oslovilo, možná hračka,ale ta vyjde na skoro 200.000 bodů a to bych asi sbírala do konce roku..... mejte hezký den. |
||||