Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Bobina | Dobré ráno | Datum vložení: 15.06.2015 07:21 hod. | |||
|
Tak nám taky zalilo. Bylo to potřeba. Ale nemuselo to být tak prudké. Trochu padaly i kroupy. Nyní už zase svítí slunko a je poměrně teplo. Tak uvidíme o kolik se ochladí. Dala jsem prát prádlo, tak snad bude slušně na sušení. Aničko gratuluji k pěknému umístění Boničky. Dělá ti samou radost. Jaruško upřímnou soustrast. | ||||
| Jakaz | pokračování - nenechalo mi dopsat větu. | Datum vložení: 14.06.2015 23:25 hod. | |||
|
raději ani nemluvím. V pátek mi zubařka vytrhla nahoře zub a implantáty mi nedoporučuje, tak uvidím, snad nebudu bába kolozubka. | ||||
| Jakaz | . | Datum vložení: 14.06.2015 23:23 hod. | |||
|
Děkuji všem za slova útěchy, celý večer jsem po telefonu uklidňovala sestřenici, s tetou nebyla řeč, museli ji nadopovat prášky, úplně se sesypala. Vždy měla obavu, když odlítal do Afriky, ale dost si tam vydělal a splácejí hypotéku na dům. Je to hrozné, Regi, nemáš to s rodiči jednoduché, kdybys aspoň měla nějakou pomoc. Já mám taky v mrazáku jahody, řekla bych že to bude taky tak 20 kg, ale bylo to postupně a ještě něco bude a myslím, že na to naváže rybíz, z toho dělám šťávu a pak maliny a ostružiny a pár borůvek. Dělala jsem i jahodové knedlíky do mrazáku,pro dceru, když přijedou večer z práce, tak aspoň občas nebude muset vařit. Tady taky byla bouřka, včera i dnes, tak jsem zvědavá, kolik napršelo. Včera jsem ještě stačila posbírat jahody a dneska jsem se nedostala na zahradu, tak uvidím zítra. Všem, kdo jdete k doktorům, tak ať to dobře dopadne, Aničko neboj, operaci zvládneš. Annau - vnučce držím palečky, není to nic příjemného, synovi vysekávali 8, taky si užil a já o zubech | ||||
| 2baculka | Ahoj, | Datum vložení: 14.06.2015 20:44 hod. | |||
|
Zase jsem u našich měla přetahovací odpoledne. Mytí vlasů a debatu co bude dál. Již delší dobu mám objednaný zájezd do Telče a vycházku do jednoho zámku, nerada bych o to přišla. Jenže malování je odvislé od počasí, tak pošle vedoucí malíře k našim. Ať jsem po rehabce nebo mám v plánu něco jiného, nezbývá než jít uklízet. Dcera by k babičce nešla, dříve ji nenechala nic dělat tak nemá důvod a doma ani nedělá nic. Tak to nechám osudu. Na chalupě to asi nedodělám nikdy. Kdyby si pán dodělal ty maličkosti, a zpravila se odfouknutá zeď tak bych byla spokojená. Doladila bych rozdělané, moc práce by t nebylo a pak bych zase měla čas uklízet a starat se.Aničko neboj se operace, nesmíme si asi přitahovat to špatné, co se kolem nás žene. | ||||
| annau | Příjemný zbytek dne přeji, | Datum vložení: 14.06.2015 20:11 hod. | |||
|
tak i u nás na Znojemsku, první letošní bouře a prudký liják,doufám, že to nic neponičilo. Ještě jsem stihla vyrýt česnek, už hodně usychal, ale jahody už jsem neposbírala. Irenko, já měla dosud svých jahod 20 kg,většinu je mám v mrazáku,i trochu marmelády. Tak si nedovedu představit naráz 40 kg jahod, no jsi dobrá, jestli jsi to vše už zpracovala. S hráškem jsem to letos přehnala, nestačím ho sklízet, aspoň ho nebudu muset kupovat. Včera jsem to také nevydržela a vlezla do bazénu, bylo to příjemné osvěžení. Blani příjemný výlet. Aničko, všechno bude dobré, vnučka už jde na operaci čelisti ve čtvrtek. Tak se opatrujte a dobrou noc. |
||||
| ija1 | Hezký večer | Datum vložení: 14.06.2015 20:06 hod. | |||
|
tak nám znova leje,máme všechno umlácený,co šlo tak jsem schovala do pergoly ale záhony jsou pomalu zplavené a umlácené.Aničko,gratuluji a operace se neboj,dobře dopadne a budeš mít po problémech které tě obtěžují. Jakaz,smutná zpráva,zase mladý člověk.Alenko odpočívej deštíček dorazí i k vám však to hlásí.No a já vám přeji klidnou dobrou noc,nám tu zase burácí.![]() |
||||
| Bm68 | kuky kuk, | Datum vložení: 14.06.2015 19:47 hod. | |||
|
tak jsme se dočkali, prší a bouří. Aničko, gratuluji k vítězství. A operace dopadne dobře, neboj.Jak čtu, tak jste měly každá docela rušnou neděli. Jaruš, to je mi líto mladého člověka a ještě, že zemřel daleko od domova. Marti, modřiny máš jistě i od injekcí do břicha, však se vstřebají. Kristi, ty se máš, procedury, cukrárna, užívej si, dokud můžeš. Už si nepamatuji, co kdo, tak jen popřeju dobrou noc. A zítra mě nehledejte, jen mi popřejte slušné počasí, budu na výletě. |
||||
| slunickoka | Dobrý večer, | Datum vložení: 14.06.2015 19:47 hod. | |||
|
marmoše jsou hotové, ale nevím, čím to je, některé nezatuhly ,tak je zítra znovu vysypu do hrnce a přidám želírek. Dávala jsem i kyselinu citronovou a nic. Zbytečná dvojí práce Dneska odpoledne jsme jeli s dcerou a čtyřmi dětmi do Lysé nad Labem podívat se na výstavu kordesáckých růží. Koupila jsem si tam ještě jednu begonii a hlavně tři kg hrašky na další rok. U nás opět nepršelo, nyní zaliju jenom závěsy, lilie, růže a jahody až ráno, nechce se mi. Stavil se tu synek, asi na dvě hodˇky a už zase frčel do Švajcu. Dovezl Kryštůfkovi tablet( už druhý ), bohužel si Kryšpín včera rozbil displej na mobilu Aničko, operace bych se nebála, byla jsem už tolikrát. Je to hrozné, kolik mladých lidí nás opouští.Jaruško upřímnou soustrast. Přeji hezké sny bez starostí. |
||||
| Macizaj | Kuk, | Datum vložení: 14.06.2015 19:26 hod. | |||
|
u nás to dopoledne vypadalo, že se ochladí, ale kdepak. Ve tři hodiny odpoledne mě vnuci vytáhli k rybníku, ale bylo zase šílené vedro. Ráda jsem se vrátila domů a dvě hod. jsem si četla. Maruško, skákat do bazénu nemusíš, ale ponořit se je super! ![]() Aničko59, nejprve ti moc gratuluji k vítězství a pak, operace dobře dopadne, musíš tomu věřit! ![]() Martičko, modřiny jsou to nejmenší, ty zmizí, hlavně aby vše ostatní bylo v pořádku a já věřím, že je a bude! ![]() Irenka se s manžílkem "cachtala" v bazénu. Kristínka si dala něco dobrého v cukrárně. Alenka už asi zalévá. My dnes nezaléváme, kolem nás je všude černo, tak snad něco spadne. Jestli ne, zalijeme ráno. ![]() Anička má bouřku. Jaruška dostala smutnou zprávu. Přijmi, prosím, upřímnou soustrast. Je to hrozné, samí mladí lidé. Náš mladší vnuk byl dnes také smutný. Jeho nejlepšímu kamarádovi zemřela maminka - 51 let. Zůstal úplně sám, nemá sourozence ani vlastní rodinu. ![]() Zdenička se potěšila s rodinou. Všem přeji dobrou noc. ![]() ![]() |
||||
| koudy | Dobrý večer, | Datum vložení: 14.06.2015 19:06 hod. | |||
|
U nás bouří...začalo pršet...![]() Jakaz, to je smutná a špatná zpráva... Děvčátka, mějt klidný večer a dobrou noc... ![]() |
||||