Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Lika444 | zdravím milé seniorky a mějte se pěkně | Datum vložení: 15.06.2015 14:24 hod. | |||
|
nakoukla jsem zase po delší době a hrůza čtení,co vás všechno trápí,život se s námi nemazlí a jde stále po svém dál...včera PR děs běs,asi 2 hodiny,od 21,20 do 23,30, setmělo se,burácení a ohromný vítr,vysoké smrky se ohýbaly,vše kolem lítalo,u nás se zatepluje,a průtrž mračen. Ráno to sbírali široko daleko.Mně bolí už 6 týdnů koleno,jak hrom,po 3 už placen.injekc. se to nezlepšilo a v noci úžas.Jsem z toho otrávená,kulhám,ale do cvíča 2xtýdně stále chodím,ale už budou prázdniny.Také u našeho staví most přes řeku,tak se na 2.břeh v prázdniny cvičit kvůi té noze asi nedostanu,na kolo objet to si netroufám.Jinak 5xtýdně,když neprší,zahrádka,teď fůra jahod a je třeba otrhat višně,po včerejšku je tam ale bláta a je ubito jak asfaltu.Na zahrádce je práce nekonečná,ale mám ji ráda,a chce to čas...Denně cca 50 slimáků,žerou mi salát a fazole.Mrkev a petržel žádná. Nevylezla.Také chodím po zubařce,výměna nějakých zub.náhr atd.Je s tím oštara,také na dlouho.A našli mi krev v moči,nevím co s tím |
||||
| koudy | Dobrý den, | Datum vložení: 15.06.2015 12:50 hod. | |||
|
Pěkné pondělí a pěkný vstup do nového týdne...![]() Večer nám zalilo jen trochu, protože bouře,co se hnala, o nás zase cvrnkla jen krajem... ![]() Dneska se ochladilo, takže se líp dýchá... ![]() Stázi, no 20 kg jahod, to je pěkná úroda...já tolik neměla, ale nám to stačí, protože kluci mají svoje... ![]() Marcelko,to máš "pěkné"pomocníky na sklízení úrody...doufám,že s klíštětem nebudeš mít patálie ![]() Marti, tak to sis užila, ale už bude jen líp a líp... ![]() Ijo,to je hrůza ti slimoši a neutálý boj s nima... ![]() Aničko,gratulka tobě i Boničce... ![]() AničkoF., to tě musela bolest vzít příšerně... ![]() Děvčátka, mějte s pohodově... ![]() |
||||
| ija1 | Přeji dobrou | Datum vložení: 15.06.2015 12:03 hod. | |||
|
chut k obědu,byli jsme ráno nakoupit,muž má dovolenou a dnes se nedá nic na zahrádce dělat,všude mokro,tak bude žehlení a trochu úklidu je třeba.Mám v plánu udělat nudle a flíčky do zásoby,budou prázdniny,tak se budou hodit.Aničko ty máš smůlu sousedka by ti nepůjčila něco na bolest,třeba má doma čípek.Marci máš pravdu kosák přijde skoro až ke mě,když sedím na houpačce,vůbec se nebojí.Muž udělal takový větrník s petek píchnul to do záhonu asi toho se bojí,dělá to rámus jahody nejsou odobaný.Ted po dešti máme plno slimáků,zase jsem házela granule z cuket by nic nebylo,ty jim moc chutnají o salátu nemluvím.Holky jak jste na tom s mrkvičkou,nasela jsem druhou a skoro nic nevzešlo,co to je ted za semena.Mějte hezký den a já jdu žehlit.![]() |
||||
| filipi | dobré ráno děvčata | Datum vložení: 15.06.2015 09:43 hod. | |||
|
Já se moc nezdržují u Pc.Bolí mě záda .Ráno jsem se vypravila k lékaři a on má dnes dovolenou. Chtěla jsem si v lékarné koupit čípky od bolesti a oni jsou jen na předpis. Po prášcích mě bolí žaludek. Nezlobte ae,že nebudu na vás reagovat ,ale píšu ve stoje. | ||||
| Macizaj | Přeji pěkné ráno | Datum vložení: 15.06.2015 09:26 hod. | |||
|
Včera u nás lilo a bouřilo, několikrát nešla elektrika. Hlavně, že se zalilo, ale dnes moc pěkně není. Nevadí, budu zase trochu uklízet. Ráno jsem zjistila, že mám na zádech klíště. Nevím jak je možné, že jsem včera po sprchování na to nepřišla. Muž se snažil mi ho vyndat, ale úplně se mu to nepodařilo. Nalil mi tam plno desinfekce, tak jsem zvědavá, co to udělá. Včera jsem byla jen chvíli na zahradě a to oblečená. ![]() Martičko, dcera je hodná, ty jí pomáháš jak můžeš a zase budeš! Tak pěkně odpočívej, ať jsi brzy fit! Většinou píšete o jahodách. I když jsem kolem záhonu nasypala proti plžům, stejně se na jahody nějak dostávají a o kosácích ani nemluvím. Úplně se nám vysmívají a ještě na nás pokřikují! ![]() ![]() Jdu pracovat, vařeno mám, tak se mohu věnovat uklízení. Jsou na mně chodby, ale zřejmě většina spolunájemníků je doma, protože je společná předsíň úplně plná bot a k nim tam jsou ještě dvě kola. Tak se úklid odkládá. ![]() |
||||
| jimas | Dobrý den. | Datum vložení: 15.06.2015 08:53 hod. | |||
|
Včera se u nás mračilo, ale nakonec se nám to vyhlo. Jaruško, upřimnou soustrast. Je to smutné, když odejde mladý člověk. Aničko, gratuluji k nádhernému umístění. Operace se neboj, vše dobře dopadne. Irenko, 40 kg jahod naráz sdělat, to si neumím ani představit. Nám začali teprvé zrát a polovina je nahnilá i když jsou sazenice na textilii. Měla bych se podívat po odolnější odrůdě. Blani, užíj si výlet. ![]() Regi, nemáš to jednoduché a já tě obdivuji, jak se s tím vším vypořádáváš. Kristinko, hezky si v lázních užívej. Mějte hezký den a dobře pořiďte u mudrů i jinde a ať se daří při zpracovávání ovoce. ![]() |
||||
| MaKuShKa15 | Přeji pěkný začátek týdne | Datum vložení: 15.06.2015 08:43 hod. | |||
|
u nás včera byla také buřina a pršelo. Nyní máme polojasno, ale je všude bláto.....Jaruško, je to moc smutné, co tě potkalo, mladý člověk a odejde. Upřímnou soustrast.....Něco málo jsem dočetla, gratuluji Biničce, aspoň ti dělá samou radost a operace se neboj...Blani, ty modřiny nejsou od injekcí, ale od laparoskopie. Operace začala spodem a pak se to zvrtlo a mě museli narychlo intubovat přes hrtan a udělat 3 dírky do břicha. Už se to ale hojí, jenom mám pořád plnou pusu jako oparů, ale paní Dr. říkala ,že je to spálené po intubování.Asi byl kvalt. Jsem ráda, že se cítím lépe, kašel ustupuje, jenom jsem samá vodička a mastička na všelicos...Aspoň v posteli neshniju. Musím čas měřit mězi postelí, koupelnou a ke stolu. Dcera vaří, ale už abych začala já, má toho hodně...Děvčátka , buďte veselé, život je krátký, setkáváme se s tím denně....Pělný den![]() ![]() ![]() |
||||
| 2baculka | Aničko | Datum vložení: 15.06.2015 08:40 hod. | |||
|
musela jsem se vrátit, dočíst tu krásnou zprávu o vítězství v kategorii. Konečně k těm pěkným umístěním z předešlých výstav přibilo to nejcenější. | ||||
| 2baculka | Dobré ranko, | Datum vložení: 15.06.2015 08:36 hod. | |||
|
Včera jsem byla utrmácená a nesoustředěná. Ani jsem nikde nereagovala, ani nedočetla. Ta úmrtí u vašich blízkých a známých mne moc rmoutí, tak se nám komplikuje naše žití. Mám v blízkosti také jednu osůbku hodně nemocnou, není to jednoduché. Snad se časem ty rány osudu zahojí. Četla jsem jak byly velké deště na jihu Čech i u nás v kraji v Chrudimi. Zde se večer bouřka sice ozvala ale zdaleka. Uhnula se a pršelo až v noci. Potřebuji na chalupě osíct trávu, jen do mokrého se nedá. Snad si najdu chvilku a udělám během týdne. Pojedu otrhat alespoň jahody. Mám trochu knedlíků i marmeládu, snad se mi trochu ještě zadaří na samosběr není čas. Co naplat, marmelád mám ještě dost, tak usuším rybíz a zbytek jahod a co ještě přijde a budu čajíčkovat. ![]() |
||||
| Sarita | Pěkný den | Datum vložení: 15.06.2015 08:31 hod. | |||
|
Je zamračeno a vítr, večer to zalilo . Jaruško upřimnou soustrast. Se zuby máš také další starost. Regi stále máš dost starosti. Aničko nemysli na nic špatného, operace dopadne dobře.mějte dnes všechny pěkný den a žádné starosti.![]() |
||||