Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| badysek | Krásné dobré ránko, | Datum vložení: 17.06.2015 07:29 hod. | |||
|
zdravím vás všechny z lázni,tak už máme polovičku za sebou,počasí se trošku umoudřilo ,už nejsou takové vedra..... Mějte se všechny krásně,nereaguji musím dočítat mám resty i ve fotečkách ![]() ![]() Pa,pa,pa ![]() ![]() |
||||
| jimas | ale | Datum vložení: 17.06.2015 00:05 hod. | |||
|
přesto se podělím. Postřik proti plísni paprik a rajčat: 2l vody, 1/4l octa, 2 lžíce jedlé sody, 2 nálevky lanolinu. V původním receptu měla 1/2l octu,, ale prý ji to spálilo listy. Stříká to prý už 3tí rok a pomáhá to. Rozlobení mě úplně po jizdě na kole přešlo. Mějte dobrou noc a ať vás nic nebolí a netrápí. |
||||
| jimas | Ještě jsem před spaním nakoukla. | Datum vložení: 16.06.2015 23:52 hod. | |||
|
Aničko, máš trápení se zády a ještě ke všemu není dobře pejskovi. Přeji ti ať přestanou záda bolet a pejskovi aby to také přešlo. Marti, hlavně že se ti to hojí. ono v tom vedru se stejně nic moc dělat nedá, tak odpočívej abys v sobotu si užila alespoň chvíli na svatbě. Marcelko, třešinky bych si také dala. Čekám, že nás pozve švagr na pár třešní. Odpoledne jsem se jela projet na kole. Byla jsem nazlobená na moje chlapy, tak jsem to potřebovala rozdýchat. Jela jsem trochu ke kopečku, pak kousek pěšky, jelikož se do kopce neuvezu. Někde tam bydlí Táňa odsuď. Bylo tam nádherně ticho. Můj výšlap byl něco přes 5 km tam a totéž zpátky. Zpátky to jelo samo, ale musela jsem pořád brzdit, jelikož silnice nic moc a já neměla přilbu. Špatná silnice byla ale jenom něco přes kilometr a pak to jenom s mojí zátěží svištělo. Zastavila jsem se ještě u jedné známé paní. Dala mi recept na postřík rajčat a paprik proti plísni. Některá jste tu už podobný recept psala, |
||||
| 2baculka | Filipi, Aničko, | Datum vložení: 16.06.2015 21:55 hod. | |||
|
To je smutné, zase máš starosti, ať tě záda přejdou a pejsna mi je také líto. | ||||
| filipi | Dobrou noc děvčata | Datum vložení: 16.06.2015 21:05 hod. | |||
|
Omlouvám se,že sem nechodímm,ale bolest zad. mě nedovolí sedět. I péjsek je nemocný,zvrací a má průjem,Nežere tak mu aspoň inj.stříkačkou dávám vodu. Přejí vám krásný večer i noc |
||||
| 2baculka | Sluníčko, | Datum vložení: 16.06.2015 20:57 hod. | |||
|
ta alergie byla dost prudká, snad se vnučce někdo věnoval, s mastmi a léky je to přes hranice asi problém jak píše Alena, stejně by koleno chtělo doktora. Blani, domluv Pepíkovi, aby šel k lékařům s kolenem.Můj muž se bál doktorů a nikam s kyčlí nešel jen na rehabilitace, které si sám zaplatil a jak rychle odešel ze světa. Nestraším, jen mi to připomělo loňské události. |
||||
| 2baculka | Kuk, | Datum vložení: 16.06.2015 20:47 hod. | |||
|
mám den za sebou a bez návštěvy u našich. Dopoledne rehabka a pak do vsi, co je chalupa, dát opravit auto, které má díky mne újmu. Alespoň jsem osekla trávu, dovezla tam věci dceři, abychom tam mohly vegetit než pojedem na výlet. Malování jde pomalu jen díky tomu, že se skříně neodtahují, ale musí se škrabat, opravovat, a pán je i natěrač a když je venku slunečno, pošle ho vedocí natírat střechy. Pak se nedá nic předem oddělat, jako obrazy a jiné věci, které jsou běžně potřeba, pán je pak musí sám oddělávat a přetahovat si co je potřeba. Má takovu dohodu od veducího, což je požadavek mého bratra. Včera byla potřeba opravir zeď za radiátorem v místnosti, kde se malovalo, je potřeba ještě jedna místnot, ale je nutno oklepat zeď, která se odfoukla, a dodělat chodbu. Tudíž doba nejistá, odvislá na počasí, pak na dodělávkách. Není jiná možnost, když jsou naši stále doma a potřebují pomoc se vším. Je to pro ně nelehké žití. Asi chtělo naplánovat jinak. | ||||
| fanypol | Dobrý večer přeji.. | Datum vložení: 16.06.2015 20:27 hod. | |||
|
před chvílí jsem přišla ze zahrady, moc jsem toho nezvládla, letos mám ošklivou květinovou zahradu..půda je jako kámen, nejde tu část za skalkou vůbec vyplet, pokopat, ani rycí vidle tam nezapíchnu a to jsem na nich stála onehdy celým svým metrákem.. ..mám plno aster a nemám je kam zasadit..do betonu to nejde..![]() Děvčátka, přeji klidný večer..jdu uklidit prádlo a na televizi |
||||
| koudy | Dobrý večer, | Datum vložení: 16.06.2015 20:20 hod. | |||
|
Děvčátka, mějte pěkný večer a hezky se vyspěte...![]() ![]() |
||||
| Macizaj | Pěkný večer | Datum vložení: 16.06.2015 20:16 hod. | |||
|
Děvčátka, dnes jsme měli návštěvu, pak jsme byli venku a nakonec mi volal brácha, abych si přišla pro třešně.Psala jsem tady včera, že u nás ještě třešně nezrají, soudila jsem podle sousedovic třešňového stromu, který má plody zelené.Brácha má třešní hodně, ale jsou malé i když sladké. Bylo sucho. Před chvílí jsme přišli domů, zpracovávat třešničky budu zítra. Přeji vám dobrou noc! |
||||