Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| fanypol | Dobrý den přeji.. | Datum vložení: 18.06.2015 06:45 hod. | |||
|
PŘEJI HEZKÝ DNÍČEK... Marti, já brečím i u hymny...To asi k nám maminkám a babičkám patří, že nás vše dojímá... Bude to krásné![]() |
||||
| Bm68 | Hezký den, | Datum vložení: 18.06.2015 06:40 hod. | |||
|
máme chladno a zataženo. Včera večer mi přestal jít internet i televize, v půlce VIP zpráv.Nevím, co se stalo, na telce se pak objevil nápis 10. listopadu. Dneska internet jde, ale telka pořád ne, ten nápis a i špatný čas tam je pořád. Po snídani vyrazím do města, jednak pro mýdlo, jednak do nábytku. A moc děkuji za rady. Marti, máš pravdu,k pečení se nehrň, však tam bude dost šikovných rukou, ty jen koukej, abys byla na svatbu v pořádku. U nás se také koláče a i všechno drobné cukroví roznáší před svatbou. A taky bych na svatbě brečela. Alčo, na mládí vzpomínám často, uteklo to jako voda. Pružinové matrace nekoupím, vlastně jsem je teď v krámu ani neviděla. Mějte fajn den ![]() ![]() |
||||
| 2baculka | . | Datum vložení: 17.06.2015 21:54 hod. | |||
|
Na ty skvrny nic nevím, mě se ta rajčata vyprala poměrně dobře sama, ale rez nešla. Makuško, ty kuchařky si tedy dají do těla, ale jistě jsou sehrané a vše se povede. Ty se šetři, aby jsi byla v soboru fit. Jinak, také vše obrečím. Mě dávala koláče péct mamina také v pekárně a je to již 40 roků. Včera otrhané jahody mám zpracované, na knedlíky a z kila džem. Na samozběr nemám čas jet, nakonec mi to z mých jahod doma stačí, dítě to nebaští, mám tedy jen pro sebe. Také již nepamatuji cojste vše psaly, přeji hezkou bezbolestnou noc. Jdu sebrat prádlo od rána a pověsit další. |
||||
| 2baculka | Sluníčko, | Datum vložení: 17.06.2015 21:24 hod. | |||
|
je jasné, že se musím ještě s autem moc učit a není mi 20, tak je to o to krutější. Je mi jasné, že se mi někdy něco může ještě stát. Musím si dávat více pozor a uvažovat. | ||||
| 2baculka | Věruško, | Datum vložení: 17.06.2015 21:17 hod. | |||
|
Napsala jsi to moc krásně, přesunout rodiče někam na dobu malování a sehnat partu siláků, kteří by odtahli co potřeba. Jistě by bylo již hotovo, ale naši nikam jinam nepůjdou, odtahovat není nic potřeba. Pan malíř má asi svatozář, to můj zesnulý muž by měl komentář a utekl by hned první den. Naše lituji, ale naplánoval to tak jejich syn, mamina s tím asi teda souhlasila, ale nedovedla si představit co vše to obnáší. | ||||
| jimas | Dobrý večer. | Datum vložení: 17.06.2015 20:51 hod. | |||
|
Irenko, vnučka je šikulka dělá vám radost.![]() Alčo, ty jsi měla pěkné odpoledne. Blani, také používám na skvrny mýdlo s jelenem. Dcera ho struhá i do pračky. Maru, tobě už se plní police dobrotami z úrody. ![]() Jaru, gratuluji k pěkné výhře. Aničko, přeji dceři i vnučce k narozkám všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví. Marti, bude to nádhera, ale práce před tím je hodně. My jsme si koláčky, nechali udělat v pekárně. Musela bych je péct asi sama. Drobné zákusky a dort nám upekla jedna šikovná paní. U nás se koláčky roznesly po sousedech a známých, potom kdo přišel z gratulací. Hostinu si dcerka zařídila na horském penzionu. I tak jsem ve svatební den, před obřadem, nevěděla co dřív. Je to ale vše potom nádherné a dojemné, také bych slzela. Zpátky už nevím o čem jste psaly, tak to tady vypnu a jdu na telku. Dobře se vyspěte a ať vše co bolí do rána přejde. ![]() |
||||
| koudy | Dobrý večer, | Datum vložení: 17.06.2015 20:05 hod. | |||
|
děvčátka...![]() Alenko, to ses měla super... Jaruš, gratulka k výhře... Marti, už vám to spěje do finále, bude to krásné, taky bysem bulila... AničkoF.,dceři i vnučce vše nejlepší... Jakaz, zítra držím palce, bude to dobré... U mě nic nového a zajímavého, o čem bych mohla napsat...zahrada, vaření, úklid, prádlo a taky jsem dělala ještě poslední marmeládu z jahod a zbytek zamrazila,no a loupu hrášek... Děvčátka, mějte klidný večer a hezky s vyspěte.... ![]() |
||||
| Jakaz | MaKuShKa15 | Datum vložení: 17.06.2015 19:56 hod. | |||
|
Novomanželům přeji jen to nejlepší, dcera měla svatbu 6.6., většinu si zařizovali sami, něco jsem napekla já, něco druhá maminka a něco kamarádky, svatební koláčky rozváželi při zvaní na svatbu, prý je to zvyk ve Středních Čechách a ty nechali upéct. Tobě přeji, aby Ti bylo už dobře. | ||||
| MaKuShKa15 | Přeji pěkný večer, | Datum vložení: 17.06.2015 19:47 hod. | |||
|
dnes jsem hodně polehávala a snažím se , aby to do soboty se co nejdříve zahojilo, ale ještě tam mám dost stehů a jako by vylézaly, jsou čím dám delší. Od zítřka se pečou svatební koláče, škoda, že nemohu také něčím pomoci, ale jednak bude od pečení hodně teplo, a já bych se tam necítila dobře....Těch plechů bude hodně, dostanou všechny kuchtičky zabrat.Včera tu byla dcera a tak říkala, že bylo těžké sehnat role balícího papíru, my jsme na všech svatbách měli široké fošny obalné bílým balícím papírem a koláče se na ně dávaly vychladnout.Budou dělat i poslední trubičky, v pátek je pak naplní a budou mít pekařky pokoj. V pátek nadělají výslužky do krabiček a talíře, jak vyjde nevěsta pro lidi, co jsou před domem....Mají od zítřka toho dost, ale pak už bude jen to pěkné a veselé.Já budu stejně bulet, už jsem taková. Obrečím všechny besídky a představení, co jsem kdy s dětma a i s vnoučaty viděla...Přeji všem marodům, aby je vše přestalo bolet, je to otrava...Ostatním moc pěkný večer**10 | ||||
| Bm68 | Hezký večer, | Datum vložení: 17.06.2015 19:44 hod. | |||
|
děvčata, děkuju za rady ohledně čištění skvrn. Vnuk to tričko nechal dlouho a teď už je to zažrané. Čistila to druhá babička, neuspěla, tak teď já. Jak píšete o mýdle, tak jsem si vzpomněla, že jsem kdysi měla nějaké mýdlo žlučové, musím se mrknout, jestli ho ještě nenajdu. Jinak koupím dle vaší rady. Sluníčko, už se řídím tvou radou, snad mi to bude něco platné. AničkoF., dceři i vnučce přeju hodně zdravíčka. Mějte všechny hezký večer a dobře se vyspěte. ![]() ![]() |
||||