Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Diskuze
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 28.06. 2026
Dnes má svátek Lubomír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Ostatní

Obrázek pro téma Ostatní

Seniorky

Založila: Bm68

Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
?

Obnovit stránku - tato funkce umožňuje znovunačíst stránku a aktualizovat tak poslední příspěvky

 

Přidat do oblíbených - tímto tlačítkem přidáte diskuzi mezi své oblíbené odkazy, na které můžete kdykoli vstoupit v levém sloupci, pod Vaší přezdívkou

 

Právě jsou online - po kliknutí uvidíte uživatelky, které jsou právě v dané diskuzi

 

Upravit diskuzi (nabídku vidí jen autor diskuze) - zde je možnost změnit popisek diskuze nebo změnit diskuzi na zaheslovanou, případně zaheslovanou diskuzi změnit na nezaheslovanou

 

Zakázaní uživatelé (nabídku vidí jen autor diskuze) - tato funkce umožňuje zakázat přistup uživatelkám, které autorka v diskuzi nechce. Zaroveň je možnost zakázaným uživatelkám vstup opět povolit.
 

OBNOVIT Obnovit stránku
*   Přidat do oblíbených
OBNOVIT Právě jsou online (0)
Obrázek uživatelky
profil
Již jsem i letos havarovala. Cestou na nákup u chodníku pod popraškem led jako sklenice. Noha mi podjela a dostala jsem se až na záda. Noha bolí, stehno má modřinu. Mamině pro klobásy jsem nakonec musela do města, byla až ve třetím krámě. Koupila jsem kousek plecka na špízy, dalo se nechat kousek na 2 plátky. K obědu bylo rybí filé přidala jsem zbytek papriky a rajčátka plus brambor. Dcera umyla nádobí i s utřením a na mne zbylo umýt schody a chodbu. Vytahla jsem i zmražené ovoce, keré bych již na knedlíky nebo do pečení nedala a mám to v troubě a peču čajík. Mám chuť udělat perník, pokud je trouba teplá.
Věro br, ta hlava musela být zastuzená tou vodou. Snad se příště kadeřnice polepší.
Aničku jsem již našla, tak znám další podle fotečky.
Bertice, my máme rády bábovku po 250 g tvarou,mouky,cukru a 3 vejce. Peo nás dvě s dcerou je toho až dost.
Obrázek uživatelky
profil
Tvarohová bábovka


Suroviny:
500 g měkkého polotučného tvarohu
250 g změklého másla
100 ml smetany
3 vejce
200 g polohrubé mouky
150 g cukru moučka
1 prášek do pečiva
tři druhy čokolády: hořká, bílá a mléčná - asi po 40 g od každé
tuk a mouka na vymazání a vysypání formy





Postup
Změklé máslo vyšleháme s cukrem. Poté přidáme vejce. Opět prošleháme a přidáme tvaroh. Šleháme dále, až je hmota hladká, a přilijeme smetanu.
Do mouky vmícháme prášek do pečiva a nasypeme do těsta. Promícháme. Čokoládu nasekáme a jako poslední přidáme k těstu. Smícháme a nalijeme do formy, vymazané tukem a vysypané moukou.
Pečeme v troubě předehřáté na 170 °C, asi 50 minut až hodinu.
Zkusíme špejlí, zda je hotová, vyklopíme, pocukrujeme ,necháme vychladnout.
Obrázek uživatelky
profil
Tak jsem vrátila z vyvenčení.SmajlíkDocela je tam hezky.

Věruško tá dlouhovlasá je dcera já jsem tá úplně vpravo.
Posledně jsem psala,že jsem se nechala ostříhat.Měla jsem vlasy až po pás.
Krásný den Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Dobré chutnání,kdo ještě obědváte.
Všechno jsem přečetla, ale asi už si moc nepamatuju.
V noci mi bylo blbě od žaludku, nemohla jsem spát, nakonec došlo na zvracení a tablety na slinivku, ty jím i dnes.
Snad se to zklidní. Odpoledne chceme jít ven, moc se z toho nevidím, ale kromě nákupu už jsem nebyla několik dní nikde.
Majko, snad nezapomenu a na ten pořad se podívám.
AničkoF, fotky jsem našla,ale dalo mi to fušku. Sluší vám to.Vidím, že jste tady samé čupr holky. Že Jakuba propustili z práce, to je mi líto. Snad si něco najde.
Věrko, fakt ti měla dát kadeřnice slevu za takové služby.
Holky, co marodíte, přeju rychlé uzdravení. A všem krásné odpoledne, už totiž zas nevím,co která píšete.
Jdu mýt nádobí.
Obrázek uživatelky
profil
všem.U nás je krásné slunečné počasí, všude krásně bílo - tak jak si leden představuji. Dopoledne jsem vařila guláš s knedlíkem, už jsme i po obědě. Blani, Ijo a Aničko přeji brzké uzdravení. Začíná chřipková epidemie, někde už uzavřeli i nemocnice. Jen doufám, že mně alespoň tento týden bude chřipka obcházet, neboť se chystám další víkend do Brna na výstavu s Boničkou. Nerada bych proto lehla, hodně se těším. Odpoledne se chci dívat na krasobruslení, dnes mají bruslit ženy.
Obrázek uživatelky
profil
Dobrou chuť děvčata.Já jsem si nakonec udělala kuřecí prsíčka s nivovou omáčkou.Jen knedlík se mě nechce dělat asi si udělám rýži.
Marci Jakub odjed už ve středu večer a teď mě volal,že ho s práce propustili.Zase o jednu starost víc.
Ono se mu asi nechce dělat a vymlouvá se,že všechny co tam byli míň než 3 měsíce propustili.
Jdu si vyvětrat s péjskem hlavu.
Obrázek uživatelky
profil
u nás je sluníčko, modrá obloha, sníh drží a byla -6 st. Jenom silnice jsou špatné, zmrzlo všechno, co včera tálo a tak se nedá ani jet....Přečetla jsem si všechno, Aničky fotečky jsem našla u jejího vnuka, moc jim to sluší všem...Moc pěknou ikonku, vlastně svoji fotečku, má Bertice-Jaruška. Jsi tam pěkná kočka s borůvčím...Blani, copak tě zase zlobí, dej už nemocem vale i Maruš a Irenka a ost., co jsem už zapomněla....Nevařím, ale peru, přeji pohodovou a klidnou sobotu a večer se na Majčiny příbuzné kouknu....SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
u nás se sníh pořád drží, už si na tom ledu pes poškrábal tlapku do krve. Musíme chodit strašně opatrně.
Dnes vařím gulášek na 2 dny. Vnučka už je u dcery, snad to už bude dobré.
Přeji Vám všem klidný a spokojený víkend a těm, co míří na hory nebo na výlet, ať se zase v pořádku vrátí domů. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
včera jsem se zasekla u syna a večer se už mi nic psát nechtělo.U nás zas hodně nasněžilo tak asi 20 cm.
Věruško ,dobře ,že už je ti líp,já bych taky šla domů,to ti měla dát slevu,takové služby?
Bertice moc ti to sluší!!!
Majko pořád se kouknuSmajlíkSmajlík
Blani,Ijo ,Aničko co to do vás vlezlo....To je to hnusné počasí,přeji brzké uzdraveníSmajlíkSmajlík
Sari dobrou cestu k mamceSmajlík
Mějte všechny krásnou sobotěnku,marodi do peliškuSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
U nás je hezky, jsou -3°. Smajlík
Blani, Irenko i ostatní, co vám není dobře, přeji ať se vám co nejdřív uleví.
Jaru a Aničko, jste kočky, moc vám to sluší.Smajlík
Maru Hali, na TV se kouknu. Mám takovéto pořady ráda.

Muž šel na běžky a já jdu vařit.
Mějte pěknou sobotu.

 

Aktuální soutěže
Náš tip


Další tipy


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles