Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| dada274 | * | Datum vložení: 23.09.2023 11:22 hod. | |||
|
Starať sa o kvety, polievať, kosiť rúbať triesky, drevo nosiť čoskoro ma už čaká zas na nudu skrátka nemám čas. |
||||
| Jinuška | Rejsek | Datum vložení: 22.09.2023 19:16 hod. | |||
|
Na sekání dříví pařízek mám maličký, a když na něm neštípu, semínka naň nasypu, aby měli ptáčci malí, podzim mlhy na nás valí, semen rychle ubývá, když se nikdo nedívá rejsek loupeživý má jich plné tvářičky. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 22.09.2023 11:25 hod. | |||
|
V záhradkách je ešte práce dosť kvitnú mi tam kvety pre radosť vtáčiky spievajú, tešia sa slniečku vonku mám vždy dobrý pocit v srdiečku. |
||||
| peckar | * | Datum vložení: 20.09.2023 10:15 hod. | |||
|
Babí léto za oknem, to říká - honem pojď ven. Na zahrádku se vypravím, snad si s rytím poradím. |
||||
| Jinuška | Ptáčci | Datum vložení: 20.09.2023 07:17 hod. | |||
|
Mám stromy, které v létě stíní, když ptáčci zpěvní v nich se činí tak za krk stále něco padá, to ale nic, neb mám je ráda. |
||||
| Jinuška | Květinky | Datum vložení: 17.09.2023 21:55 hod. | |||
|
Zdravou lichořeřišnici jídám s květy, listy, v záhonku se barvou skvící, brutnák nebo oregano krásné jsou jak letní ráno, v cukru balím lístky růže, dlouhověkost dát nám může ženšen pětilistý. |
||||
| Jinuška | Všem, kdo sem nakouknou | Datum vložení: 17.09.2023 21:14 hod. | |||
|
Nenakukuj omylem, přihoď veršík srdcem psaný, lehoučký jak tulipány, staň se chvíli motýlem. ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 14.09.2023 11:22 hod. | |||
|
U nás dnes nebíčko plače v kaluži si vrabec skáče v gumáčikoch chodia deti nesmútia že slnko nesvieti vodičku príroda potrebuje bez nej sa nám nedobre žije. |
||||
| peckar | * | Datum vložení: 11.09.2023 19:08 hod. | |||
|
Léto babí prožíváme, ještě svoje kosti vyhříváme. Plody ze zahrady sklízíme, do sklenic a mrazáku vše dáme, v obchoďáku nekupujeme, tak se máme. Zahradničení je ale práce a boj s plevelem, hlavně, když je lempl sousedem, co zahradu neseká a nic nepěstuje. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 09.09.2023 10:19 hod. | |||
|
Nevážime si to, čo máme, krásne lesy, lúky, rieky prírode robíme prieky, všade asfalt, betón dávame, nezmyselné stavby staviame, pohodlne by sme radi žili, ale zamyslime sa ľudia milí čo našim deťom a vnúčatám zanecháme? |
||||