Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| dada274 | * | Datum vložení: 22.10.2023 10:56 hod. | |||
|
Bez tečúcej vody si život nevieme predstaviť, ale voľakedy bez nej museli ľudia žiť ani my sme dlho priamo v chate vodu nemali nosili sme ju v bandaskách z prameňa kus nemalý umývali sme sa veľkom lavóri, v hrnci hriali vodu tá romantika nám vtedy nebola na škodu. |
||||
| Jinuška | Mám to podobně | Datum vložení: 21.10.2023 19:50 hod. | |||
|
Vaničku mám maličkou, že se do ní sotva vlezu, je to jako mýt se v dřezu, hlavně, že nám voda teče, pod sprchou být třeba v kleče, bez svíček, však s písničkou. ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 20.10.2023 10:29 hod. | |||
|
Vo voňavej pene vo vani si poležať zhasnú svetlo, len sviečky zapáliť o tom sa mi už môže iba sniť, do malej kúpeľne sa vaňa nezmestila sprchových kútom som to vyriešila aspoň sa mi z neho bude ľahšie vychádzať. |
||||
| Jinuška | Vana | Datum vložení: 19.10.2023 15:03 hod. | |||
|
Chtěla bych v koupelně novou mít vanu, béžovou, kulatou, s masážní tryskou, cítit se v bezpečí, neb nemá hranu. ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 16.10.2023 11:33 hod. | |||
|
Z večera do rána prišiel chlad o pár dní budú mať vtáčence hlad nakúpim zrniečka, aj guľky lojové zásoby na zimu tak budú hotové. |
||||
| Jinuška | O smutné Rusalce | Datum vložení: 12.10.2023 19:41 hod. | |||
|
Po březích Svitavy častokrát chodila samotná Rusalka, když byla malinkou. Věneček z ovsíku do vody hodila, hleděla, kam asi osud ji zavane. Ještě když nosila sukénky skládané smutek jí zdobil tvář, slzy se třpytily. Mnohokrát Nový rok hodiny odbily a dětství u řeky zůstalo vzpomínkou. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 09.10.2023 19:39 hod. | |||
|
Štreka douhá za to stojí, v přírodě se zabydlíme, vodu pijem, něco sníme, lesní vzduch je vzácně čistý, šustí a zas padá listí, v srdcích klid se rozprostírá, je tam větší v život víra, všude krásně voní chvojí. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 07.10.2023 11:20 hod. | |||
|
Cesta lesom aj mňa baví aj keď chodím zväčša sama nie to však žiadna dráma v spoločnosti sa príjemnejšie chodí zvlášť keď aj psíka so sebou vodíš no nesťažujem sa, len nech sme zdraví. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 06.10.2023 18:54 hod. | |||
|
Když vyjedem z městečka, taky táhnem jídlo, vodu, naše stará fenečka, pro tu je to lesem štreka, u každého stromu čeká, ani my už nejsme mladí, jezdíme tam ale rádi, pak tu o tom pěji ódu. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 06.10.2023 17:17 hod. | |||
|
Mne auto nechýba, na chatu chodím busom aj keď od hradskej k chate sa plahočím cesty kusom občas idem rezko, občas sa sotva vlečiem, záleží od toho, koľko na chrbte nesiem, obchod tam nemáme, tak všetko vláčim z domu, potravu, bielizeň aj všetko potrebné k tomu, ale tá tri a pol kilometrová "štreka" mi za to stojí, len už cítim že sily ubúdajú a toho sa trochu bojím roky pribúdajú, takmer 7 krížov už nosím, aby som zostala (ako-tak) zdravá, osud prosím. |
||||