Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| dada274 | * | Datum vložení: 21.08.2023 18:19 hod. | |||
|
Vidím, že sme stále ako "jedno telo" starosti a problémy rovnaké máme, netušili sme čoho sa na starosť dočkáme asi by to nejakú revolúciu zas chcelo. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 21.08.2023 09:46 hod. | |||
|
No a když to štěstí máš, že zubaře seženeš, opravy se nedočkáš, termíny jsou děsně dlouhé, i když máš dva kazy pouhé, asi po nich mnoho chceš. |
||||
| maminka2 | Žraloci | Datum vložení: 20.08.2023 21:14 hod. | |||
|
Žraloci však ti se mají, Zubů na tři řady mají. Když jim některý vypadne ven, Nahradí ho hned další jeden. My takové štěstí nemáme, Tak u zubaře jenom cvakáme. Horší je, že tu chybí zubaři, Sehnat dobrého se nikomu nedaří. ![]() |
||||
| Jinuška | Umělé | Datum vložení: 20.08.2023 15:58 hod. | |||
|
Udělají umělé, kousat budem měkkou stravu, nač si z toho dělat hlavu, zubů bude plná pusa, ostřejší má už jen husa, tvrdé jako z ocele. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 18.08.2023 16:53 hod. | |||
|
Už nemáme zuby ako za mlada zdravé profitujú z toho zubári práve a keďže štrbavé chodiť nechceme hlboko do peňaženiek siahneme. |
||||
| Jinuška | Ceny u zubaře | Datum vložení: 15.08.2023 17:19 hod. | |||
|
Bílá plomba, modré světlo, vrtačka jen vrčí tiše... Když se za ten úkon sčetlo, v peněžence zbyla stovka. Chleba bude, též játrovka. Hlavně, že nekručí v břiše. ![]() |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 06.08.2023 17:23 hod. | |||
|
Také jsme teď jako lidé jeskynní, voda leje po jablíčkách, do dýní, zalezlí jsme, jen koukáme na mraky, všechny změny sledujeme s rozpaky. Snad bůh měří za nedobré chování, jak chce jinak lidstvo přimět k pokání, pro peníze čertu duši upíší, od pralidí rozumem se neliší. |
||||
| maminka2 | Déšť | Datum vložení: 06.08.2023 13:30 hod. | |||
|
I tady u nás už druhým dnem prší, Voda po silnici stéká a crčí. Tráva, co suchá byla, už se zas zelená, Příroda ožila, svou vláhu dostává. Větve stromů tančí ve větru, Sychravo a chladno však je tu. Pes nechce ven v dešti ani na malou procházku, Zaleze si a radši spí, Ve svém pelechu si lebedí, Až na chvilku ustane déšť, půjdeme do parku. ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 06.08.2023 11:13 hod. | |||
|
Dedo Komárek by povedal: chčije a chčije na ceste aj v záhrade už voda stojí najprv bolo sucho a teraz sa bojím že keď neprestane, všetka úroda zhnije. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 04.08.2023 21:40 hod. | |||
|
Mávám ti kytičkou z ostrožky modravé, dešťové kapičky po lístcích stékají, na polích zlatí se obilí voňavé. Snopeček oblékám do bílé košilky, pohlídá zelí před bílými motýlky, ptáčci mu nevěří, na stromech sedají. ![]() |
||||