Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| Jinuška | Počasí nabralo obrátky... | Datum vložení: 24.09.2025 16:24 hod. | |||
|
Div mě vítr neodvál, taky mě dost smáčel déšť, nemám deštník, vem to nešť, kabát mám i teplý šál. (...a neteři přeji hodně štěstí...) ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 20.09.2025 10:31 hod. | |||
|
Včera sa neter vydávala celú rodinu si pozvala jedla, pitia hojnosť bola, hudba nám hrala do kola, bolo tam dobre a veselo ani sa nám domov ísť nechcelo. |
||||
| Jinuška | Když je chuť... | Datum vložení: 18.09.2025 21:35 hod. | |||
|
Pekla jsem dnes sladké keksy, já bych je jíst neměla, říkám všem i psovi "dej si", jeden jsem však ochutnala a pak další jsem si vzala, k tomu šťávu z pomela. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 15.09.2025 11:11 hod. | |||
|
Ľudia sa v zlom počasí doma schovávajú aj zver a vtáci úkryty hľadajú, keď povodeň či veterná smršť príde, vtedy sa každá pomoc zíde, preto ak môžeme, podajme pomocnú ruku, že sa nám to raz vráti máme záruku. |
||||
| Jinuška | Bouřka | Datum vložení: 14.09.2025 17:59 hod. | |||
|
Dneska v noci bouřka byla, obloha se rozsvítila tak, že jako ve dne bylo, k tomu ještě hodně lilo, proudy vody cesty myly, kdepak asi ptáčci byli? Myslím na ty malé tvory, posedali na javory, vítr s nimi silně cloumá, proti nim je člověk ňouma. Myslí, že je dokonalý, co však snese ptáček malý, to by člověk nedokázal, ke kamnům by domů mazal. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 10.09.2025 10:55 hod. | |||
|
Z tvojich veršov, Jinuška, nostalgia dýcha, pestré listy stromov v lese sú jesene pýcha, márne je nám teraz už za letom smútiť, kolobeh života stáť nedá sa prinútiť, všetko ide ako má byť, príroda si oddýchne a po zime sa k životu na jar opäť nadýchne. |
||||
| Jinuška | Trošku delší povídání... | Datum vložení: 09.09.2025 16:53 hod. | |||
|
Podzimní zahrádka trošku smutkem zavání, kde jsou všichni ptáčci, včelky, čmeláci? V uplakaném počasí na mne jde zívání a uznávám, že nic se nevrací. Chůze bosky v trávě plné rosy, ranní slunce ladící na dobrou náladu, v poledne žhne, až čelo rosí, všechny barvy Světa rozjasní zahradu. Tak tohle všechno je už minulost, maliny, třešně, rybíz, jahody..., všechno je v kompotech, když přijde host, pro chvíle vzpomínek na letní pohody. Stříbrný závoj Mléčné dráhy dal vzniknout myšlenkám o smyslu života, snad ve dne přijdou mraky s trochou vláhy, jsou skromná přání, panenská prostota. Příroda tichne a brzy se stmívá, rajčatům, co buclaté tvářičky mají, červenou barvu z nich šero smývá, po žlutém květu cukety se ještě vyklubají. Skřehotá datel, že z úrody oříšků ubylo, jen sýkorky slunečnic mají dost stále, trošku krásy se v zahrádce ztratilo, je to tak každý rok - léto nám dává "vale". |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 05.09.2025 11:18 hod. | |||
|
Koniec leta je zatiaľ príjemný cez deň je teplo, svieti slniečko, pohľad na stromy začína byť dojemný, farebná škála nám teší srdiečko. Hoc deň sa kráti a chladné sú rána ešte nás láka ísť do lesa na výlet, aj keď sa k jeseni už otvára brána, v prírode ľudia objavia krásny svet. |
||||
| Jinuška | Podzim | Datum vložení: 04.09.2025 18:31 hod. | |||
|
Už se blíží v kapkách deště, cesty dláždí spadlým listím, říkám létu Zůstaň ještě, chodit bosky v teplé trávě, vidět slunce v černé kávě, procházet se cestou v poli, s kopců zase do údolí, to vše ale pryč je zase, podzim řekne nám, co má se. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 29.08.2025 11:31 hod. | |||
|
Keď staroba príde, každá rada sa zíde, ako sa stále dobre mať, nedať sa zlomiť, nezúfať, užívať si, čo život dáva, aj keď to nie je žiadna sláva, veď každý vek má svoje výhody, tak sa dajme do pohody. |
||||