Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| Jinuška | Vrány | Datum vložení: 05.10.2025 16:03 hod. | |||
|
Začala nám mokrá rána, krá krá, slyším, je to vrána...? Není to však naše věrná, krásná, chytrá, leskle černá. Učí se i lidské řeči, v přírodě jsou uklízeči. Zatím cvičí hlasivky vrány šedé - šedivky. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 01.10.2025 11:01 hod. | |||
|
Príslovia a porekadlá sú vec v dnešnej dobe zradná svet sa zmenil, ľudia tiež, ale to ty dobre vieš, už neplatí, čo platilo, žijeme inak ako sa žilo ak teda chceme v pohode žiť musíme sa tomu prispôsobiť. |
||||
| Jinuška | Boty | Datum vložení: 30.09.2025 22:11 hod. | |||
|
Rčení "mokrý jako myš", to už skoro nikdo nezná, ty si ale poradíš, boty koupíš pořádné, a to rčení záhadné možná značí, že ty boty máme mít do každé sloty. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 29.09.2025 13:29 hod. | |||
|
Uvažujem teraz trosička: že nie je lodička ako lodička a či je tá z papiera vhodná (aj keď tvoja rada je génia hodná) na bežnú chôdzu či na tanec a či bosá nezostanem nakoniec. |
||||
| Jinuška | Lodička z papíru | Datum vložení: 28.09.2025 18:01 hod. | |||
|
Když máš malou nožičku, kup si místo střevíčků kancelářský papír bílý, vzpomeň, když jsme malé byly, slož si z něho lodičku. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 28.09.2025 11:03 hod. | |||
|
Čo si mám obuť k elegantným šatám? Po vhodnej obuvi často márne pátram, lebo keď má žena nôžku Popolušky, býva u nás v obchodoch výber viac než úzky, ešte čižmy, botasky, ... no lodičky? - bieda! Zohnať pre mňa topánky je hotová veda. |
||||
| Jinuška | Boty | Datum vložení: 27.09.2025 21:01 hod. | |||
|
Boty v dnešní době prý se nehodí do horka, do zimy, ani do vody, boty, v kterých se snad ani nechodí, hadrové nebo z papíru, nejsou mi nikdy na míru, aspoň že holínky přišly zas do módy. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 26.09.2025 10:49 hod. | |||
|
Ja mám doma nové gumáky kľudne môžem chodiť cez mláky i tak mám nôžky pekne v suchu spokojná na tele aj na duchu že mi v topánkach nečvŕka voda, lebo prechladnúť by bolo škoda. |
||||
| Jinuška | Prší a prší | Datum vložení: 25.09.2025 11:31 hod. | |||
|
A do bot mě taky teče, do obchodu muž mě vleče, proč prý nemám boty z gumy, i chlap líp se obout umí, uvidím, co budou míti, zase začlo dosti líti. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 25.09.2025 11:15 hod. | |||
|
Letné šaty odložiť je nutné, vytiahneme teplé gate, sukne, svetre, kabáty, bundy, šály, aby sme chorí nezostali. P.S. Jinuška, ďakujem za neter . |
||||