Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
SeniorkyZaložila: Bm68
Jsou tady Seniorky a chtěly by si zde povídat?
|
| Macizaj | Koudy, | Datum vložení: 11.10.2013 16:21 hod. | |||
|
já jsem Marcela, 70let, dvě děti - 50 a 45, 4 vnoučata -30, 28, 17, 12 a pravnuk 7 let. Jsem od Rokycan. Holky, trochu vám závidím. U nás lilo od včerejšího odpoledne a teprve před chvilkou přestalo. Je 9°C. Byla jsem na hřbitově a přišla zmrzlá jako drozd. Už jsem se zahřála. Jdu vyluxovat, utřít prach a zalít kytičky. Večer bude volat snacha, tak abych na ni měla čas. Zatím ahoj! |
||||
| vocjan | Kuk. | Datum vložení: 11.10.2013 16:04 hod. | |||
|
![]() Koudy, já jsem Jana.Bydlím 20 km od Olomouce.Mám jednoho syna a dvě dospělé vnučky.Bydlím v paneláku, ale vlastníme větší zahradu, kde máme dvě fenky německého ovčáka.Jsme stejně staré. ![]() ![]() |
||||
| Bm68 | Ahoj děvčata, | Datum vložení: 11.10.2013 15:52 hod. | |||
|
jen nakukuju, asi sem nebudu teď moc chodit, protože jsem zjistila, že když sedím na židli a mám nojy dole, je to daleko nejhorší, jak mě ty bolesti berou. Byla jsem dopoledne ve městě a musela jsem se každou chvíli opřít o zeď, abych nepadla. Koudy vidíš, tu polévku taky zkusím, já dělám cuketovou,ale brokolicovou ne a teď mám doma obojí, tak by se to hodilo. Tak jsi rozšířila řady děvčat z Moravy. Já bydlím v Pošumaví v menším městě,mám jednoho ženatého syna a dva vnuky. Ozdobila jsem hnětynky, ale ještě ne úplně všechny, vždycky po chvíli jdu do křesla a dám si nohy nahoru. Dneska taky nemáme zimu, ale do nedávna pršelo a takové teplo, jaké hlásíte vy, tu nemáme. |
||||
| koudy | Seniorky | Datum vložení: 11.10.2013 15:23 hod. | |||
|
Milé seniorky, všechny vás zdravím a děkuji, že mě mezi sebe přijmete. Jmenuji se Marie a žiju celý život v malé vesničce na vyškovsku asi 30 km od Brna. Je mi 64 let a s manželem jsme vychovali 3 syny, ten nejmladší tedka oslavil třicítku, je zatím svobodný a žije s námi. Máme 4 vnoučata. Starám see o domácnost, zahradu a o manžela,který je nemocný. Ztratil krátkodobou paměť, špatně chodí a tak je na mně závislý. Jo, ještě máme dva krásné labradory, naše miláčky. To je tak stručně o mně, časem se poznáme lépe, protože ani já o vás zatím nevím celkem nic. Jinak, já se dostanu na PC až odpoledne,od rán ajsem vždy v jednom kole.Každý den vářím i pro syna, dneska jsem vyzkoušela recepty z CHŽ polévku z cukety a brokolice a okurkovou omáčku se sýrem,vepřovým masíčkem a brambory. Taky bych měla žehlit,mám tam povlečení a též se mi do toho nechce. Včera odpoledne jsem upekla bábovku rovněž z CHŽ,manžel má rád sladké, musím mu dát ke svačině. Tak zase příště... | ||||
| fanypol | Dobré odpoledne | Datum vložení: 11.10.2013 15:00 hod. | |||
|
já chtěla rýt a lepila se mi hlína na rýč jinak je opravdu příjemně-Upekla jsem piškot a jdu nastrouhat jablíčka a podusím je, pak přidám vodu s pudinkem a dám nahoru..je to šťavnaté, chapům to chutná..tak jdu, ať mám úkol odškrtnutý a pak bych měla žehlit, ale moc se mi nechce... ![]() |
||||
| Sarita | - | Datum vložení: 11.10.2013 14:45 hod. | |||
|
Tak jsem byla nakoupit. Na náměstí jsou trhy, mají pěkné záclony, ale nekupuji, mám jich dost. Venku je zamračeno, ale zima není. Volala mamka , potřebuje něco, tak asi zas poletím do Penny. ![]() |
||||
| Bobina | Hezký den | Datum vložení: 11.10.2013 14:22 hod. | |||
|
U nás je pěkně a svítí občas sluníčko. Teploměr ukatuje 20 stupńů.(Je ve stínu.) Manžel ryje zahradu. Říká, že se mu špatně dělá, že je horko.![]() |
||||
| fanypol | Holky,přeji dobré chutnání | Datum vložení: 11.10.2013 12:13 hod. | |||
|
Makuško, skoro jako u nás v úterý,či již v pondělí? ani nevím, ten čas tak utíká...taky masko a mrkvička a brambor.. Byla jsem na pečivo a muže doprovodit, říkal,že si mám vzít foťák ,že ještě dost květinek kvete,tak jsem zase udělala dost fotek, jen jestli se povedly, něco i u nás na zahradě, tam mi kvetou i růže, všechny 4 se snaží i ta pátá popínavá![]() Jdu se převléci a poobědvám Máme čínu![]() Venku je po dešti mokro, ale teplo..18°C musela jsem si vysvléci i bundu, zpotila jsem se...musela jsem po příchodu chvilku sednout, jdu se převléci a na tu papku ![]() |
||||
| vocjan | Kuk. | Datum vložení: 11.10.2013 11:56 hod. | |||
|
![]() Jsem doma.Na zahradě jsem nic nedělala.Byla jsem jen na procházce s fenkami. Přeji dobré chutnání k obědu. ![]() U nás bude rajská z rajčat, sekaná a knedlík.Maso i knedlík jsem vytáhla z mražáku. Teď si dám polední kávu a pak půjdu dělat tu rajskou. Mějte pěkné odpoledne. ![]() ![]() |
||||
| MaKuShKa15 | Nakoukla jsem při vaření | Datum vložení: 11.10.2013 11:42 hod. | |||
|
a zjistila, že bude poledne. Přeji dobrou chuť už dopředu, my máme vepřové masíčko v mrkvičce ze zahrádky, naše brambory a jen udělaná záklechtka z mléka a trochou mouky. Vše už je hotovo, polévka je zeleninový vývar....Když nám bude dobře, dáme se i na složitější už vaření.Byli jsme chvíli sbírat ořechy, protože padá listí a muselo se to odnosit shrabané do jámy, strašně to klouzalo a ještě by mohlo dojít k úrazu...Tak se mějte pěkně a pohodu u kafíčkování....![]() ![]() ![]() |
||||