Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| maminka2 | Zlatý koberec | Datum vložení: 28.04.2026 13:52 hod. | |||
|
Trávník dostal zlatý koberec Z kulatých hlaviček pampelišek, Chlubí se světu, jaké mají zlaté sukénky, Lákají na ně motýly i včelky, Stejně jako květy třešní, Snad je zase špaček nesní, Zlý mráz je snad nepopálí, Pochutnáme si my i děti. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 28.04.2026 13:25 hod. | |||
|
Nejen v dětství, já i dnes věřím, že tu kolem chodí, usedají v měkký vřes, pletou věnce z lučních kvítí, světlušky jim k tomu svítí, ten, kdo vílám neuškodí, tak prý nikdy nemarodí, zlého ale stihne střela, do srdce a nebo čela, jen láska ho vysvobodí. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 28.04.2026 10:37 hod. | |||
|
Rannú rosu vtáčiky pijú vily len v rozprávkach žijú v detstve na ne verí každý z nás je úžasné vrátiť sa do detských čias. |
||||
| Jinuška | Zatím to jde... | Datum vložení: 27.04.2026 17:28 hod. | |||
|
Stromy kvítky obalené, už se vítr na ně žene, mrazů prý se nebojí, každý rok to ustojí, kolem zahrad všude lesy, na území bez adresy dobré lesní víly žijí, jenom rosu v trávě pijí. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 23.04.2026 10:42 hod. | |||
|
Stále máme veterno a sucho záhradkárov z toho bolí brucho polievanie nestačí, zem je ako kameň obávajú sa, že s úrodou je amen ešte stále hrozia aj mrazy ranné tu sú všetky múdre rady márne. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 22.04.2026 16:54 hod. | |||
|
Voda však brzy vysychá, alergik pyly vydýchá, taky si kapu do očí, klíšťata na nás útočí, z bundiček šupnem do šatů, pojedem zase na chatu. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 20.04.2026 11:24 hod. | |||
|
Konečne sme sa dažďa dočkali blahodárne kvapky zem zmáčali potešili sa kvety, stromy, tráva jarná prehánka je pre prírodu zdravá. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 19.04.2026 19:06 hod. | |||
|
Slunce lidi vytáhlo a k práci je přitáhlo, datel jako z minaretu kouká na svět plný květů, sýkorčata štěbetají, od mámy se dobře nají, lovím z vody malé včelky suchým lístkem pod křidélky, příroda nám dala vědět, že nemáme doma sedět. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 17.04.2026 10:52 hod. | |||
|
U nás býva ticho v týždni rušnejšie sú víkendové dni keď na autách prídu chatári aj turisti, výletníci a hubári. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 16.04.2026 21:06 hod. | |||
|
Odjíždím do ticha lesa, nadýchat se jeho vůně... avšak mysl náhle klesá, je tu rachot jako v Brně. ![]() |
||||