Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| Jinuška | Křehká motýlí krása | Datum vložení: 09.06.2022 07:12 hod. | |||
|
I ten pohled na motýla někdy bolet může, trnem o něj zavadila sněhobílá růže. |
||||
| Jinuška | Vzpomínka na šaty z mládí... | Datum vložení: 08.06.2022 14:14 hod. | |||
|
Už kvetou něžné růže, pod nimi rudé máky, co spadly do kaluže... mě naskočila vzpomínka, jak ušila mě maminka též s máky krásné šaty... A hebké jako z vaty. Dnes bych je brala taky. ![]() (oktina) |
||||
| Jinuška | Bez borůvek... | Datum vložení: 06.06.2022 19:37 hod. | |||
|
Borůvek mám dva keříky, kanadské i zimolez, i za trošku říkám "díky", jak u všeho, tak i tady nenechávám ptáčky hlady... letos budu zase bez. (borůvek) ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 05.06.2022 11:25 hod. | |||
|
Keďže my pri chate nemáme veľa pľacu tak ani v (mini)záhradke nemám veľkú prácu pestujem len fazuľku, rajčiny, uhorky a cukiny len tak pre radosť aj keď nie som dievča z dediny trochu ovocia nám dá čiernych ríbezlí jeden ker pár sadeníc jahôd a černice je celý náš zber manžel ešte vysadil aróniu a muchovník z jeho plodov ale zatiaľ neochutnal okrem vtákov nik. |
||||
| Jinuška | U nás také tak... | Datum vložení: 04.06.2022 14:09 hod. | |||
|
Áronii také mám, bobulek pár otrhám, nehalím je v závoji, ještě zbude kumoi, ryngle, jabka, švestek pár, snad vydrží letní žár, nemám hrušku naši, jistí to však nashi, od každého trochu... jen tak do cvibochu. ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 04.06.2022 12:04 hod. | |||
|
Arónia má pomerne trpké plody aj tak na ňu kŕdeľ vtákov chodí veľký krík nedokážem obaliť a tým si úrodu zachrániť. Dohodnúť sa preto s vtákmi chcem že môžu obrať čo ja nedočiahnem neovládam žiaľ ale vtáčiu reč a tak je väčšina úrody vždy preč. |
||||
| Jinuška | Ještě o ptáčcích a o třešních... | Datum vložení: 04.06.2022 11:42 hod. | |||
|
Do koruny nevyšplhám, strom je příliš veiiký, jenom z dolních větví trhám, díky ptačím vizitám jen pár třešní spočítám, zbude jen na knedlíky... ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 03.06.2022 18:27 hod. | |||
|
Vtáčiky nám usilovne úrodu oberajú ak ju ničím nechránime nič nám nenechajú. To je "pomoc" za to že sme ich v zime kŕmili sypali im semiačka, lojové guľky zavesili. Nemám nič proti tomu aby si sem-tam zobli ale aspoň pol úrody by nám nechať mohli. |
||||
| Jinuška | Ptáčci pomocníci... | Datum vložení: 02.06.2022 14:09 hod. | |||
|
Ptáčci nám pomohou, třešničky červené sklízejí od rána... potom se vykoupou ve vodě studené, vždyť všechna ptáčata u nás jsou vítaná... ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 31.05.2022 11:45 hod. | |||
|
Rada robím práce v záhrade keď všetko rastie som na seba hrdá keď sa mi nedarí, mám po nálade niekedy je to práca dosť tvrdá. |
||||