Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| Jinuška | Dešťové dny | Datum vložení: 10.06.2024 13:04 hod. | |||
|
Déšť nám chodit nedovolí v lese nebo kolem polí, boty těžknou kvůli bahnu, nohy málem nevytáhnu... z kaluže když kosi pili též mě trochu pokropili, pak si sedli na větvičku, až na samou stromu špičku, před spaním si zazpívali, i nám sny se hezké zdály. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 09.06.2024 10:52 hod. | |||
|
Košík tiež už pripravený mám, do lesa sa s kamoškou vydám, možno už pár húb objavíme, ak nie aspoň si v lese pochodíme, dobrého vzduchu sa nadýchame, že to prospieva zdraviu, je známe. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 08.06.2024 19:33 hod. | |||
|
Houbařů jsou plné lesy, každý nese hřibů košík, i můj muž se toulá kdesi... Čmelák leží v rudém květu, v slunném dni už opět je tu, baculatý s pruhy hošík. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 08.06.2024 11:16 hod. | |||
|
V prírode je stále čo obdivovať len treba s otvorenými očami chodievať vnímať všetko čo sa okolo nás deje, srdce sa nám vtedy radosťou chveje. |
||||
| Jinuška | Čápi - 2 | Datum vložení: 08.06.2024 10:55 hod. | |||
|
Každý rok je pozoruji, z výšky na svět pokukují, zda jim máma žabku chytí, snést musejí krupobití, někdy v hnízdě jsou i sami, nedočkají se své mámy, pokud to jde, pomáháme, neboť čápy rádi máme. |
||||
| maminka2 | Čápi | Datum vložení: 07.06.2024 22:57 hod. | |||
|
Čápi mladé vyvedli, Ti se letos povedli, Naučí se létat, chytat žáby, Pak odletí do teplých krajin. |
||||
| Jinuška | Bouřková | Datum vložení: 07.06.2024 21:08 hod. | |||
|
Ve vysoké třešni řádí kosi, co je mají rádi. Připadá mi, že je léto, slunce hřeje, pálí mě to. Už se ženou těžké mraky, blesky, hromy a déšť taky. Bouřku máme nad hlavou, prohání se Moravou. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 03.06.2024 10:27 hod. | |||
|
Život bez priateľov by bol smutný, bol by prázdny a aj nudný, preto si vážme že ich máme s nimi aj prekážky prekonáme. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 02.06.2024 22:02 hod. | |||
|
Myslím, že lidi obyčejní mají se rádi, spolu se smějí, řeči svých bratrů rozumějí, navzdory pánům, co hranice boří, sami pak létají do Tichomoří, přátelé pořád zůstanou stejní. |
||||
| maminka2 | Česko - slovenská | Datum vložení: 02.06.2024 12:17 hod. | |||
|
Taky jsem slovo krčah neznala, Dobře že Jinuška k němu výklad podala. Tiež čítam knihy vo slovenčině, Slovenské pesničky sú krajšie nad všetky iné. |
||||