Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| maminka2 | Podzim | Datum vložení: 14.10.2024 11:07 hod. | |||
|
Podzim tiše přichází, Sluníčko ho provází, Barví listí dočervena, Tráva se ještě zelená. Houba tiše v lese sedí, Zato ptáče neposedí, Veselé si sem tam skáče, Je to prostě malé ptáče. Hříbek, klouzek si domů nesu, Muchomůrku nechám v mechu. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 14.10.2024 10:46 hod. | |||
|
Je slasť po lese len tak chodiť šušťavým lístim sa pomaly brodiť, počúvať krásny vtáčí spev, to každého hneď prejde hnev. |
||||
| Jinuška | A někdy si raději koupím... :-) | Datum vložení: 13.10.2024 18:27 hod. | |||
|
Plné bedny žampiónů mají denně v obchodě, na zahrádkách, blízko domů, letos je jich požehnaně, hlavně, že vím, kam jít na ně, důvod mám být v přírodě. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 12.10.2024 11:15 hod. | |||
|
Ja zbieram len to čo poznám nie je toho veľký zoznam preto čo sa toho týka nechcem risknúť bolesť brucha a že mám plný kôš napísať správu nestojí mi za otravu. |
||||
| Jinuška | Hořčáky | Datum vložení: 11.10.2024 20:32 hod. | |||
|
Někdo sbírá, co kde vidí, třeba hořčák nejedlý, potom za to posměch sklidí, málokdo ví, že i léčí, nevšímám si tedy řečí, co mám v koši za "bedly". ![]() https://medium.seznam.cz/clanek/betynka-hrib-horcak-ma-blahodarne-a-lecive-ucinky-staci-s-nim-udelat-tyto-veci-a-uvidite-zazraky-89208 |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 10.10.2024 15:26 hod. | |||
|
Každý plné koše nosí len tu, u nás kdesi-čosi v lese vidím iba bedle a tak len závisťou blednem. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 09.10.2024 18:38 hod. | |||
|
Dneska bylo krásně teplo, zimní bunda na věšáku... ze židle mě slunce zvedlo, zas jsem byla dlouho v lese, plný košík každý nese, i já mám dost nasbíráno, půjdu tam zas s pejskem ráno, dál od nudných paneláků. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 04.10.2024 13:14 hod. | |||
|
Kto má rád zvieratá, ten ich chráni aj pred poľovníkmi ich úporne bráni či ich je veľa, či málo neviem posúdiť o tom by sa asi dalo dlho hovoriť, tí čo tomu rozumia posúdiť musia, snáď primerané množstvo udržať skúsia. |
||||
| Jinuška | Myslivecká sezóna | Datum vložení: 03.10.2024 12:37 hod. | |||
|
Desítky tisíc myslivců leští své chladné kozlice, nepatřím k jejich příznivcům, nevěřím, že máme mnoho zvěře, že hejna ptáků jsou na jezeře, když srnku jsem léta neviděla, volavku třeba, ač moc bych chtěla, lituji všechny zajíce... |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 02.10.2024 10:11 hod. | |||
|
Slnko sa schovalo a nebo plače ani ten zajačik v poli neskáče všetci sa schovali kto kam mohol aby nik, kto nemusí, vonku nezmokol jeseň aj takáto upršaná býva o jarnom slniečku sa mi už sníva. |
||||