Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| dada274 | * | Datum vložení: 14.03.2022 10:40 hod. | |||
|
Keď povolia jarné mrazy a studený vietor prestane duť objavíme všetky jari krásy na pobyt v prírode príde chuť. Vyberieme sa na lúky liečivý podbeľ nazbierame pochytáme sa za ruky a dobrú náladu hneď máme. |
||||
| Jinuška | Jaro a koniklece | Datum vložení: 14.03.2022 07:30 hod. | |||
|
Kameňákem, cestou oblou, chodím kolem zátaras, pod oblohou bleděmodrou. Koniklece vzácné kvetou, nejde to říct jednou větou, jak je jaro plné krás. ![]() https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brnane/706354/na-kamennem-vrchu-v-brne-kvetou-koniklece-raritu-lide-valcuji-oddeli-je-paska.html |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 10.03.2022 17:05 hod. | |||
|
Vojna asi tak rýchlo neskončí kto s mocnými sveta zatočí koľko nevinných životom ešte zmarí a sĺz matiek a žien bude v tvári, kým (a či) pochopia tí čo ju vyvolali že ani víťazi vojnu nikdy nevyhrali. |
||||
| peckar | * | Datum vložení: 07.03.2022 22:05 hod. | |||
|
Matky, co syny na obou stranách mají, proč a za co jejich synové umírají se ptají. Mocní si s námi jak s figurkami hrají, co chceme my, nás se neptají. Líto je mi životů zmařených, budov rozbořených a dětí vyděšených. |
||||
| maminka2 | * | Datum vložení: 07.03.2022 12:16 hod. | |||
|
Vždycky jsou zlé válečné časy, rozpadlé budovy časem se vzkřísí. Nové domovy lid si zas postaví, charita pomůže i lidé dobří. Zmařených životů litovat třeba, toť pravý důsledek dnešního světa... |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 06.03.2022 12:02 hod. | |||
|
Kladiem si často otázku prečo chcú mocní vládnuť iným že životy mnohých visia na vlásku aj za to že všetko ničia ich viním. Stratili úctu k životom ľudí rúcajú čo sa roky budovalo tá bezohľadnosť vo mne hrôzu budí veľmi si prajem aby to už prestalo. |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 06.03.2022 08:41 hod. | |||
|
Co je přijít o syna, osud mi to poznat dal, srdce tíží lavina... Nejsme přece v středověku, lidé stále na útěku... proč se mají stále bát, že nebudou mít kde spát, že jim válka vezme děti, Svět už nechce mít tu třetí... nechce bomby, nářek, žal. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 05.03.2022 10:07 hod. | |||
|
U našich susedov sa strieľa s obavami to sleduje Európa celá ženy s deťmi svoju domovinu opúšťajú muži sa do boja o vlasť chystajú. Zomierajú ľudia čo v kľude žiť chceli že sa niečo také stane sme si nemysleli až tá hrôza skončí, kam sa ľudia vrátia keď všetko čo mali v krutých bojoch stratia? |
||||
| Jinuška | * | Datum vložení: 02.03.2022 07:43 hod. | |||
|
Je to jaro jaksi divné, jakoby se zastavil Svět, co včera hezký byl, jsme už jako v lese soušky, život dal nám velké zkoušky, snad abychom našli v sobě více dobra v této době, ať už přijdou časy klidné. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 01.03.2022 12:15 hod. | |||
|
Kto býva v dome a má záhradku môžu si pestovať domácu zeleninu aj chovať zvieratká je v poriadku domáce výrobky majú chuť inú. My, bytovkári musíme všetko kupovať na druhej strane je to bez starostí snažíme sa domácich predajcov podporovať neraz ma výber v obchodov zlostí. |
||||