Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
Pokec ve veršíchZaložila: peckar
Veršujeme pro radost,
smutku je všude dost.
Komu se chce veršovat,
může se přidat.
|
| dada274 | * | Datum vložení: 25.09.2022 10:57 hod. | |||
|
U nás je dnes tma a šedivo nemám rada takúto jeseň vtedy na mňa padá tieseň ani na ihriskách nie je živo. Ale keď vykukne slniečko a príroda všetkými farbami hrá hneď sa mi svet oveľa krajší zdá poteší sa (nielen) moje srdiečko. |
||||
| Jinuška | Podzimní | Datum vložení: 25.09.2022 08:35 hod. | |||
|
Pranostiky o dešti možná platí ještě dnes, padá listí, tichne les, pod kabát se chladno vkrádá, podzim mám však také ráda, zapomenu na nudu, podle spadlých žaludů tuhou zimu vyvěštím. ![]() ![]() ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 22.09.2022 16:56 hod. | |||
|
U nás konečne neprší to človeka poteší slniečko spoza mrakov vykúka príjemné teplo nám ponúka mierny vetrík pofukuje vonku ešte dobre mi je na babie leto sa teším čo bude po ňom zatiaľ neriešim. |
||||
| Jinuška | Déšť | Datum vložení: 19.09.2022 18:43 hod. | |||
|
Dneska u nás také prší, do oken mi kapky buší, zahrádku mám jako džungli, už i ptáčci někam frnkli, ač jim slunečnici sypu... cuketu dám do nákypu, nežli aby vlhkem shnila, vzpomenu si na motýla, který seděl na mé dlani, teď však už má po létání, ztratil svoji křídel krásu, nezmůže nic proti času. ![]() ![]() ![]() |
||||
| maminka2 | Víkend | Datum vložení: 19.09.2022 09:51 hod. | |||
|
Víkend nám propršel, Nový týden nadešel, Obloha stále zakaboněná, Sedím tu ve svetru zachumlaná. Počasí nese se v pochmurném duchu, Přesto si držme úsměv od ucha k uchu. ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 18.09.2022 10:27 hod. | |||
|
Čiapky ešte v skrini nechaj do zimy je času dosť keď sa chceš zahriať tak behaj spolu s deťmi pre radosť. Kvety nech len v záhradke kvitnú a hýria všetkými farbami snáď nám teplejšie dni ešte svitnú veď babie leto je pred nami. |
||||
| Jinuška | (kromě svetrů)...i čepice !!! | Datum vložení: 17.09.2022 19:28 hod. | |||
|
Čepic mám už hromádku, jdou k novému kabátku, na nich květy, řekly tety: "Pletenou máš zahrádku." ![]() |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 16.09.2022 17:12 hod. | |||
|
Na jeseň rastú v lese huby príroda hrá všetkými farbami to sa mi na nej veľmi ľúbi keď už je leto za nami. |
||||
| Jinuška | Podzim | Datum vložení: 12.09.2022 20:04 hod. | |||
|
Podzim je krásný zlatistý les, podzim je třeba barevný vřes. Podzim jsou jablka, švestky a hrušky, podzim jsou výstřely myslivců z pušky. Podzim je také můj šťastný pes. |
||||
| dada274 | * | Datum vložení: 09.09.2022 16:57 hod. | |||
|
Podobný obed som dnes mala keď som prišla na chatu cestoviny s vajcom som si dala a k tomu kopec listového šalátu. |
||||