Rebarborový koláč - nejoblíbenější recepty |
Hrajte s námi SUDOKU online ! |
Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti |
Léto - čas jahod |
DISKUSE.Založila: Anna58
Tak nevím o čem mám pst. Tak třeba o sobě. Bude mi 54 let. ám systémovou sklerodermii,: Už jsem konečně o 9 letech marného snažení v invalidím důchodu. Jsem doma, práce mi jde pomalu,protože mám ztvrd
|
| dada274 | Ahoj dievčatá | Datum vložení: 26.06.2026 10:07 hod. | |||
|
Už teraz máme 24°C, obloha je bez jediného mráčika a ani vetrík nefúka, tak dnes bude peklo. Už mám popolievané. Obed mi zostal ešte aj na dnes, tuším akosi v tom teple menej jedávam. Zato pijem ako dúha. Alenka, to je dobre, že ti Adam pomáha nielen v záhrade, ale aj s úpravou bytu. Ja som tiež rozmýšľala, že pokosím, ale potom som to vzdala, lebo ani tráva veľmi nerastie a keby som ju sekla nakrátko, mohlo by ju to silné slnko vypáliť. Želám vám všetkým príjemný deň, dávajte na seba pozor ![]() ![]() . |
||||
| fanypol | Přeji dobré ránko a celý den... | Datum vložení: 26.06.2026 07:39 hod. | |||
|
dnes bude zase hic..obleču se a skočím si na rožek na nějaké pečivo.. v 11hodin přiveze pán postel pro manžela.. Adam přišel nakonec i včera, posekl obě zahrady, jsem ráda..![]() moc vás všechny pozdravuji.. ![]() |
||||
| fanypol | Dobré odpoledne přeji.. | Datum vložení: 25.06.2026 14:03 hod. | |||
|
INI, zdravím do lázní a Dadu na chatu.. Tu je taky vedro k padnutí.. včera jsem trošku víc uklízela a teklo se mne jako z volka..Pokoj už mám připravený, aby zítra pán mohl přivézt postel..potřebuje hodně místa, tak šlo vše z obýváku pryč..i koberec, konfer. stolek a pod..adam mi to pomohl..ještě,že ho mám, koupila jsem si jen takový malý stoleček, abych si měla kam postavit kávu.. ![]() dnes jsem vařila hovězí vývar..část půjde zamrazit.. maso bude k rajské omáčce..tu jsem slíbila za pomoc na zítra Ádovi Děvčata, buďte na sebe opatrné.. ![]() |
||||
| dada274 | Ahoj dievčatá | Datum vložení: 25.06.2026 10:16 hod. | |||
|
Ráno 14, teraz 22°C, modrá obloha a len slabý vetrík. Dnes nás čaká ďalší horúci letný deň a dážď je v nedohľadne. Hneď ráno som polievala, aby mali rastliny potrebnú vlahu. Zatiaľ sa ešte dá sedieť na balkóne, tak si kávu vychutnám vonku a potom zaleziem až do večera do chaty. Obed mám bod včera tak nevarím. Prajem vám všetkým príjemný deň ![]() ![]() . |
||||
| dada274 | Ahoj dievčatá | Datum vložení: 24.06.2026 10:39 hod. | |||
|
Včera bolo u nás pod mrakom, tak ani teplota nebola príliš vysoká, bolo okolo 28°C, ale dažďa sme sa stále nedočkali. Dnešné ráno bolo svieže, o 7:00 ukazoval vonkajší teplomer 15°, ale slniečko už začína hriať, tak teraz máme 22°, je jasno a fúka slabý vietor. K obedu budem mať králika na horčici s knedľou. Ak bude také teplo, ako predpovedali, budem až do večera v chate. Alenka, aj ja polievam radšej ráno ako večer. Všetkým vám želám príjemný deň ![]() ![]() . |
||||
| Inina | Ahoj děvčátka | Datum vložení: 23.06.2026 14:04 hod. | |||
|
Zdravím z Poděbrad, máme se moc fajn, bezva ubytování, jídlo i procedury. Vydaly jsme se na lodní výlet a večer je fajn moc příjemné posedět v hospůdce, když už není takové teplo. Zdeničce jsem napsala, snad se ozve. Mějte se dobře. |
||||
| fanypol | Dobrý den Vám přeji.. | Datum vložení: 23.06.2026 10:10 hod. | |||
|
Zdeničko, taky ti přeji aby bylo vše v rodině v pořádku a hezký sváteční den.. DADY, tu taky vůbec neprší už delší dobu.. ![]() Já dnes udělám vepř.plátky s mrkví a zbytkem kečupu, snad to bude dobré,ale chci zlikvidovat zbytky.. a uvařit na 2dny..dnes nebo zítra se zastaví Adam..![]() Dnes bude zase horko,byla jsem ve zdravotních potřebách, ve stínu bylo ještě dobře.. Zalévala jsemzeleninu hned v 6ráno.. Mějte hezký den.. ![]() |
||||
| dada274 | Ahoj dievčatá | Datum vložení: 23.06.2026 09:09 hod. | |||
|
Včera bolo u nás trochu prijateľnejšie, pofukoval vetrík, sem-tam sa na oblohe objavil mráčik za ktorý sa skrylo slniečko, tak "ortuť" na digitálnom teplomer vyliezla "len" k číslu 32. Len ten dážď sa nám stále vyhýba, mám pocit, že prší všade len tu nie. Už mám popolievané, lebo dnes dážď tiež nehrozí. Obed mám od včera, tak nevarím a idem sa túlať. Priatelia chcú ísť na nákup do Smoleníc, zveziem sa s nimi a tiež si doplním zásoby. Zároveň odvezieme domov kamarátku, ktorá býva v Smoleniciach. Alenka, to je fajn, že príde pani zo sociálky k vám, aby si nemusela chodiť v tej horúčave po úradoch ty. Iste sa už obaja s manželom tešíte, že ho pustia z nemocnice. Ja verím, že doma sa aj rozchodí. Dnes má meniny naša Zdenička, tak hoci neviem či nakukne, z celého srdca prajem všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a v rodine len dobré správy. Prajem vám všetkým príjemný deň ![]() ![]() . |
||||
| fanypol | Dobré odpoledne přeji.. | Datum vložení: 22.06.2026 12:32 hod. | |||
|
tu je zase sluníčkovo už od rána.. ráno jsem šla na sociálku,zbytečně, měla jsem přijít podepsat nějaký papír, požádala jsem o příspěvek na péči, paní, je nemocná a za mužem v nemocnici nebyla, tak přijde potom k nám,až bude muž doma, mám jí pak poslat email.. u pečovatelek jsme domluvily hodiny, kdy k nám budou chodit mi pomoct s mužem, paní slíbila, že by mi ho vždy chvilku zkusily i postavit na nohy.. muže by mi měli pusti dmů 30.![]() Holky, pozdravuje vás Zdenička..Dady, tobě je v lese dobře...Ina už je asi taky v Poděbradech.. Užívejte si hezký den, snad se trošku ochladí..![]() |
||||
| dada274 | Ahoj dievčatá | Datum vložení: 22.06.2026 10:30 hod. | |||
|
U nás včera o 15:30 ukazoval vonkajší teplomer 35,6°C. Od 10:00 až do 18:00 som bola zalezená v chate, ale aj tá je už zohriata a vnútri bolo 28°. Ale furt lepšie, ako búrky, ktoré boli na východe a večer aj v Bratislave, a narobili škody Dnes máme zatiaľ 24°C, je slnečno a len veľmi slabý vetrík. Ráno som výdatne popolievala. Dnes už musím variť, budem mať dusenú mrkvu, varené zemiaky a volské oko. Alenka, na pekné a mladé dievčatá si často niektorí chlapi dovoľujú, zvlášť, keď majú vypité. Bolo rozumné odísť radšej k hotelu. Snáď sa to už nebude opakovať a užijú si aj kúpanie v mori. V opačnom prípade by som zavolala niekoho z hotela, aby trúfalca "upratal". Ini, uži si kúpeľný pobyt, uvidíš, že bude dobre. Želám vám všetkým príjemný deň a úspešný celý nový týždeň ![]() ![]() . |
||||